Domonika
04.12.19,14:45
Dobrý deň. Chcela som sa opýtať či sa dá nejakým spôsobom vyžiadať exekucia, ktorú potrebujem aby som mohla vyhlásiť osobný bankrot. Už dva roky nič neplatím a ešte mi žiadna exekúcia neprišla. Ďakujem za odpoveď.
Mária27
04.12.19,14:18
Zaviaž sa niečo splniť cez notársku zápisnicu s tým, že nesplnenie bude exekučným titulom.
jslancik
04.12.19,19:16
takže teraz si v štádiu, že naberáš úvery a pôžičky (a ignorovania platenia), aby si ich mohla bankrotom "odpísať"? vieš, že podvodný osobný bankrot neprejde? čo tak začať platiť svoje dlhy? pred pár dňami bol kdesi článok o gamblerovi, ktorý to chcel riešiť rovnako ako ty.
rudolf83
19.12.19,22:00
Len pár poznámok k Vásmu komentáru "vieš, že podvodný osobný bankrot neprejde?"
a) k dnešnému dňu je v registri úpadcov evidovaných 33 831 oddlžených ľudí. Vieme, koľko z nich je podobný prípad? a prešlo im to ? :()
b) píše že nespláca dlhy už 2 roky a nie že si berie nové úvery a pôžičky.
buchač
19.12.19,22:51
Už dva roky nič neplatím .....
=====================
Zlatá to žena...
Snáď len dúfať, že ten osobný bankrot (aj napriek prípadnej exekúcii) proste neprejde...
jslancik
20.12.19,05:34
Tým chceš povedať čo, môj krásny? Ja som v odpovedi vyjadril jasný názor na takéto správanie. Ty asi chceš povedať, že je to úplne ok a má na to právo. nuž, nech sa páči.
buchač
20.12.19,05:53
rudolf83 (Včera 23:00) Len pár poznámok k Vásmu komentáru "vieš, že podvodný osobný bankrot neprejde?"
a) k dnešnému dňu je v registri úpadcov evidovaných 33 831 oddlžených ľudí.
==================
Hm....keď máš už také presné číslo...nože daj, že koľkí zaplakali nad tým osobným bankrotom...tým myslím tých, ktorí v nie jednom prípade už svoje peniaze od dlžníka proste nemajú šancu dostať.

P.S.:
Ja tiež patrím medzi tých, ktorí svoje peniaze už odpísali...
rudolf83
20.12.19,20:00
Samozrejme, každý má na oddlženie právo rovnako ty, ja aj dalších x milionov ľudí - teda kým sa nespamätajú tí, ktorí zákony schvaľujú. Teraz je jednoducho doba, kedy neplatiči sú vo výhodnejšom postavení ako veritelia. No možno príde čas, keď budeme zase neplatičov zatvárať do basy pre dlhy ako v minulosti.
marjankaj
20.12.19,21:16
A ako to veriteľovi pomôže, keď bude dlžník v base?
jslancik
21.12.19,06:15
Veriteľovi veru nijako... Ale pre potenciálnych podvodníkov to môže byť výstraha, že na nich dopadne ruka spravodlivosti. Žiaľ dnes sa na dlžníkov pozerá ako na tých chudáčikov, ktorí sa akýmsi nedopatrením dopracovali k väčším či menším dlhom. Bolo by super, keby spolu so schválením bankrotu bol odobratý danej osobe občiansky preukaz. Keď sa tvária také osoby ako nesvojprávne, tak nech také aj sú.
buchač
21.12.19,07:46
jslancik (Dnes 07:15) Veriteľovi veru nijako... Ale pre potenciálnych podvodníkov to môže byť výstraha, že na nich dopadne ruka spravodlivosti. Žiaľ dnes sa na dlžníkov pozerá ako na tých chudáčikov, ktorí sa akýmsi nedopatrením dopracovali k väčším či menším dlhom.
==================
Ja pindám na tých dlžníkov pravidelne v nepravidelných intervaloch.
No pindám na tých, ktorí si to zaslúžia...aj do basy by som zavrel, len by tak hučalo.
Lenže nie je dlžník ako dlžník...taký živnostník má na krku exekútora, ktorého poslala poisťovňa alebo daniari, nakoľko neplatil.
Lenže taký živnostník ale nemá niekedy na obyčajný život a nie na výpalné štátu.
Markantný príklad je Váhostav...kuwa, Širokého by som zavrel do hlbokej ťurmy a zahodil kľúč do Dunaja.
-----------------------------
Druhá verzia dlžníkov sú ale práve tí všeliakí ojebávači...hentých by som fakt zavrel do väzenia pre dlžníkov....pokiaľ by nevyrovnali dlh, tak by boli v base a makali...a fest tvrdo.
bodliak
21.12.19,15:43
Buchač, a ty dlhuješ koľko ?
Podľa mňa strašne veľa, a síce, každú výplatu, ktorú si dostal zbytočne. Teda každú. Držiteľ titulu Humo Inutilia, človek zbytočný.