minid
05.12.19,13:46
Dobry den,
Som podnikatelka na uzemi SK , vydata v Rakusku. Z dovodu prace a starostlivosti o mamu pendlujem medzi Ba a Viednou. Chcela by som si vybavit E106 (?) pre pripad choroby, aby som mohla byt osetrena a liecena v Rakusku - nie sa rychlo vracat do SK.. Som klient VSZP . dakujem za pomoc.
jelalim
05.12.19,13:15
Dakujeme za informaciu. Je aj nejaka otazka?

3 sekundy googlenia: o formular budete ziadat v tej zdravotnej poistovni kde ste poistencom, prinesiete si obciansky, zivnostenky list a doklad o bydlisku v AT.
minid
06.12.19,07:38
Dakujem za upozornenie.. Otazka je aky je postup v mojom pripade.
Chobot
06.12.19,10:36
Však ti to napísal - pôjdeš do VsZP, prinesieš si OP, živnostenský list a doklad o bydlisku v AT. Oni ti vystavia ten formulár, s tým pôjdeš do zdravotnej poisťovne v AT, dostaneš ich kartičku a s tou sa budeš preukazovať u lekárov v Rakúsku.
42Beata
11.01.20,07:52
Keďže podnikáte na území SR a bývate na území iného členského štátu, požiadajte VšZP najlepšie v ktorejkoľvek pobočke o vystavenie formulára E106 . Na základe tohto formulára máte nárok na zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu. Na vašich rodinných príslušníkov žijúcich v štáte vášho bydliska sa taktiež za dodržania určitých podmienok tento nárok vzťahuje. Nárok na plnú zdravotnú starostlivosť máte vy a vaši nezaopatrení rodinní príslušníci aj na území Slovenskej republiky. Preukaz vám vydajú bezpaltne. Po podaní žiadosti a uplynutia lehoty 30 dní odo d%na , kedy ste žiadosť podpísali, Vám VšZP vydá formulá a tento má platnosč 10 rokov.
Posielam Vám v prílohe formulár v JS + JN