denisamka
05.09.06,14:00
Neviem, ci to patri sem, ale najviac sa mi to sem hodilo.
Chcem sa opytat, ci mam este narok na rodicovsky prispevok, ak dcera, ktora 22.9. bude mat 3 roky, zacala chodit k 1.9. do skolky?
Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved.:( :(
Zdeni
05.09.06,12:43
Neviem, ci to patri sem, ale najviac sa mi to sem hodilo.
Chcem sa opytat, ci mam este narok na rodicovsky prispevok, ak dcera, ktora 22.9. bude mat 3 roky, zacala chodit k 1.9. do skolky?
Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved.:( :(
Nárok na rodičovský príspevok za september máš. Aj keby išla o mesiac skôr do škôlky pred dovŕšením 3-rokov /zaúčacia doba/.
Candy
05.09.06,14:03
Rodičovský príspevok sa neposkytuje, ak sa riadna starostlivosť o dieťa podľa odseku 3 písm. b) zabezpečuje v školskom zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a školských zariadení, 5c) a ktorému boli na dieťa poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu podľa osobitného predpisu 5d) alebo z výnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu. 5e)

Ak Ti v skolke daju potvrdenie, ze dieta nastupilo az 4.9, tak mas narok aj za september. Ak od 1.9, tak za september podla mna uz nie. V kazdom pripade by bolo vhodne to oznamit (na urade socialnych veci a rodiny) a oni Ti to uz vycislia.
Candy
05.09.06,14:10
Mimochodom od septembra uz 4440.- Sk
Zdeni
05.09.06,14:27
Rodičovský príspevok sa neposkytuje, ak sa riadna starostlivosť o dieťa podľa odseku 3 písm. b) zabezpečuje v školskom zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a školských zariadení, 5c) a ktorému boli na dieťa poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu podľa osobitného predpisu 5d) alebo z výnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu. 5e)

Ak Ti v skolke daju potvrdenie, ze dieta nastupilo az 4.9, tak mas narok aj za september. Ak od 1.9, tak za september podla mna uz nie. V kazdom pripade by bolo vhodne to oznamit (na urade socialnych veci a rodiny) a oni Ti to uz vycislia.
1. No, neviem, ale 1.9. nastúpiť asi nemohlo. Školský rok začal 4.9. Počas štátnych sviatkov sú štátne škôlky zatvorené.
2. Existuje tzv. zaúčacia doba pre dieťa, ktorá je jeden mesiac pred dovŕšením 3-rokov dieťaťa, vtedy dieťa navštevuje škôlku v sprievode rodiča a postupne na 2 - 3 hodiny denne samostatne. V tom mesiaci, kedy dovŕši 3 roky môže nastúpiť na celý deň a príspevok za ten mesiac rodičovi patrí.
denisamka
05.09.06,15:11
Potesili ste ma. Najviac CANDY. Ani som nevedela, ze dostanem este k tomu viac.:D :D :D :D :D :D
Zdeni
05.09.06,15:16
Potesili ste ma. Najviac CANDY. Ani som nevedela, ze dostanem este k tomu viac.:D :D :D :D :D :D
Neboj sa budeš to mať kde použiť. Hneď ti strčia do ruky šek na stravu, "školné", objednať časopis, fond atď. Takže si zober hneď polovičku do škôlky.:D
denisamka
06.09.06,11:21
Vies co, nasa skolka je v pohode. Za 2 baby som na skolku na mesiac minuli 1700sk.(strava+skolka). Akurat ma caka este triedny fond dokopy 3000sk, ale maju neskutocne vela akcii, takze na cely rok sa mi to ani nezda vela. To ide z manzelovho platu. Matersku si necham.:D :D :D
anmary
07.09.06,06:32
Potesili ste ma. Najviac CANDY. Ani som nevedela, ze dostanem este k tomu viac.:D :D :D :D :D :D

V škôlke Ti dali "Rozhodnutie o prijatí", na tom máš napísané od ktorého dátumu dieťa prijímajú do škôlky. U nás to bol dátum 4.9.2006 - za september rodičovský patrí. Musíš to zaniesť na ÚPSVaR, na základe toho Ti potom zašlú rozhodnutie o zastavení výplaty RP.:rolleyes: