Romankaru
06.12.19,19:48
Amputoval som si prst ľavej ruky a som pn. Moze mi lekár dat neobmedzené vychádzky alebo sú nejaké obmedzenia.
veronikasad
06.12.19,19:04
Neobmedzené urcite nie, dve hodiny doobeda, dve hodiny poobede ...cas stanovuje ošetrujúci lekar
buchač
06.12.19,19:09
Citujem z nemenovaného linku...šak každý má nejaký prehliadač.


Neobmedzené vychádzky počas PN sú často zamietané

Pokiaľ ste vašim ošetrujúcim lekárom uznaný za práceneschopného, je nutné dodržiavať liečebný režim. Získanie celodennej vychádzky je náročné. Lekár ju vypisuje len ojedinele. Zároveň vám ju môže zamietnuť aj posudkový lekár. Z našich skúsenosti vieme, že sociálna poisťovňa celodenné vychádzky veľakrát zamietne a povolí iba štandardnú vychádzku na 2 x 2 hodiny denne.

S akými diagnózami môžete uspieť?

Najväčšia šanca na úspech, aby vám bola priznaná celodenná vychádzka počas PN je psychiatrická diagnóza. Pri duševných chorobách je to jednoduchšie ako pri iných chorobách. Občas sa stane, že ju získate aj pri iných diagnózach. Ak ste na PN-ke dlhšie, šanca na získanie neobmedzenej vychádzky je vyššia ako pri krátkodobej práceneschopnosti.

---------------------
Onehdá som bol skoro rok na PN s onko ochorením.
Keďže pri tomto sa nedá jednoznačne určiť, kedy je pacient schopný ísť na vychádzku, tak ošetrujúci lekár mi dal fulllll voľno.
ivka70
06.12.19,21:01
Nemoze. Na taku diagnozu nie.
Ani ti neodporuci chodit von, chlad na amputovany prst velmi zle vplyva.