Twist
07.12.19,17:05
Ahojte,

pracujem v DE konkretne v Sasku.Moja sestra ktora studuje na vysoke skole a este nikdy v zivote nebrigadovala pozaduje pod stromcek notebook.Minuly rok dostala mobil odomna a teraz chce notebook.Mala si nan zarobit cez prazdininy,mala cas cez 3 mesiace medzi strednou a vyskou no nikde nepracovala namiesto toho hulila s frajerom a flakala sa.Dokonca vieme ze huli marihuanu.Stale mamu vydiera a to najme psychycky a ta tlaci na mna aby som jej ho kupil.Oni avsak nevedia pochopit ze mam svoje vydavky tu v nemecku.Do konca roka potrebujem vymenit olej+rozvody+palivove cerpadlo a to bude nakladne a + opravit klepotanie na zadnej casti auta + som si musel kupit novy mobil pretoze ten stary je KO.Takze vydavky teraz cez 2000 EUR.Ja nemam chut ani chodit na vianoce na Slovensko pretoze tam miniem vela penazi.Vsetko co nasetrim vzdy oplieskam a co dostanem ja?Trenky,sprchovy gel a ponozky.Co budem jest ked miniem peniaze na ich darceky?Z coho si dam opravit auto?To mam byt stale v minuse?Som z zniceny psychycky ale zaroven citim niekde hlboko vo vnutri mne ze mam na nich neskutoce nervy-najme na sestru.

Prepacte za text,mozno to neni TOP gramatika.

Skuste napisat nazor co a ako.Ja som nikdy v zivote skoro nic nedostale zadarmo.Nic od rodicov.Vsetko som si kupil.

Dakujem vopred a prajem krasny zvysok vecera.
misoft
07.12.19,16:08
Otázka 1: koľko rokov má sestra?
Otázka 2: žije s matkou? Čo na to matka?
Ak je plnoletá a ešte žije s matkou - napíšem to po našom - POŠLI JU DO RITI! Nie si jej rodič, ani osoba, ktorá sa má o ňu starať.
Ak je taká sprostá - dostane veľké H*vn*!

A ešte poznámka - jedna riadna po papuli by jej asi nestačila. Daj jej dve - z oboch strán, aby to mala v páre.
Twist
07.12.19,16:14
1. 19 rokov
2. Ano zije s matkou,mame to lezie na nervy pretoze sestra ju psychycky vydiera tak mi to pise aby som jej vsetko kupil co ona chce aby mala mama pokoj a nemusela pocuvat jej kvakanie.

Mame by som na vianoce aj peniaze poslal.Aspon 200 EUR alebo tak pretoze ma narodeniny tento mesiac okolo vianoc(nechcem uviest presne kedy).

Ale notebook ktory stoji cez 500 EUR je moc.
Jej sa aj spoluziacky smeju ze co nikdy nebrigaduje.Ona nikdy v zivote si na nic nezarobila.Nikdy v zivote.Ja nemam pravo si spravit pekne vianoce?Tich 500 EUR ktore by som oplieskal si mozem odlozit radsej a nie stale nieco niekomu kupovat.
Twist
07.12.19,16:16
nerobim....neviem ako mam chapat tvoj prispevok

som clenom dlho ale nepisal som tu nic.Chcel som sa zaregistrovat ale pisalo mi ze Email sa uz pouziva tak som sa siel prihlasit ale nevedel som heslo....atd atd....
misoft
07.12.19,16:21
Čítaš, čo som napísal? JEDNA RIADNA PO PAPULI JU NAUČÍ PO KOSTOLE HVÍZDAŤ.
buchač
07.12.19,16:50
Čo tu zasa mudruješ ?
besttracker
07.12.19,18:52
nejdem riesit rodine vstahy lebo je to zlozite,ani to nemam zaujem riesit, sa na to vykasli ,mas svoj zivot.... nabuduce bude chciet co ? ruzove ferarri ? :D ,je to sice tvoja sestra/mama ale vsetko ma svoje hranice :-) PS: NB kupis od 250 eur,a uplne staci na vsetko....
PotPalo
08.12.19,08:57
nekúp jej nič, leda tak mydlo a uterák. A odkáž ju na Ježiška (prípadne Santu, alebo Deda Mráza), že on nosí darčeky, nie ty.
Dáša_
08.12.19,09:06
môžeš si urobiť vlastné Vianoce. A mamu navštíviť iba na otočku. Druhý, tretí deň. Alebo na Nový rok. So symbolickými darčekmi. Budú výčitky, budú slzy. Ale keď to neurobíš tento rok, čo bude budúci rok? Auto?
Najväčší dar pre setru je práve to, keď si uvedomí, že darčeky nenosí Ježiško, aj keď má bratovo meno. A že keď niečo potrebuje, treba sa pričiniť vlastnými silami. A nie iba napísať a otrčať ruku.

V každom prípade to budú bolestné vianoce. Žiaľ. Ale aj mama musí vedieť, že nie si oslík, potras sa. Že budeš plniť želania sestry.
lujza.j
08.12.19,09:17
Smutne,ze vianoce v prvom rade u vela ludi...o darcekoch...decka to je ine.....ale toto velka holka...mali by sa tesit..ze sa stretnu a budu spolu....aj mila vhodna drobnost potesi....a staci.....
Dáša_
08.12.19,09:21
tak, tak. Len niekde k tomu vedie dlhá cesta. A hodne, hodne kľukatá
mareko
08.12.19,09:33
Sestre kúp zrkadlo a pripomeň jej, že sa má každé ráno doň pozrieť, aby videla tú hyenu, čo sa na ňu z neho pozerá. Tak ako písali predo mnou, choď alebo na otočku 5. januára, alebo pošli matke dáku sumu, ktorú uznáš za vhodné. Máš svoj život, svoju prácu, svoje výdavky. Prípadne môžeš sestre poslať prihlášku na dáku brigádu...na nete isto nájdeš. Ideálne s nástupom ihneď :) :D :) Nedaj sa vydierať
gentleman
08.12.19,09:39
Ide tu o citové vydieranie v rámci rodiny. Nenechaj sa manipulovať. Mame kúp darček alebo pošli jej proste financie ako si písal. A predpokladám, že sestru tiež máš rád, takže jej tiež pošli nejaký darček vo forme parfému prípadne maličkosti - ale zas nie si banka aby si jej kupoval veci ktoré si ona zmyslí. Nakonie má aj priateľa - tak nech sa postará. Možno ak nemá prácu cez leto vybav jej brigádu v Nemecku na leto a ked odmietne tak odmietne - ty budeš mať čisté svedomie. Taktiež Vianoce nemajú byť o darčekoch ale o spoločne strávených chvíľach.
jslancik
08.12.19,11:13
sestru kašli. nejaký normálny darček stačí.

ale na margo toho, že si vraj nemôžeš dovoliť kúpiť jej to, čo chce, lebo by si neprežil. čo v tom nemecku robíš? pozri, ak tam nezarábaš viac ako 3k, tak si flákač a mohol by si dokázať výrazne viac. a ak tam zarábaš aspoň tie 3k, tak nie je problém si za dva mesiace našetriť (aj pri vyšších bežných výdavkoch ako na sk) na opravu auta (či za pol roka na nové) a ostane aj na super darčeky pre rodinu. samozrejme, že by si každý myslel, že si žgrloš, keď kašleš na rodinu. a ty si asi iba flákač...
lujza.j
08.12.19,11:19
Neviem ci doslo k zmene....ale platy vo "vychodnom"de boli mensie ako v zapadnom.....teda napr.v bayeriše...
Twist
08.12.19,13:51
v sasku ako zvarac nezarobis nikdy v zivote viac ako 3k na prac. zmluvu. Pracoval som cez agenturu ale prehadzovali ma medzi firmami tak som dal vypoved a siel som cez nemecku firmu ako kmenovy zamestnanec. Tu mav okoli par zvaracov cez 3k ale na zivnost a pochopitelne musia potom platit dane a aj mesacne zdravotnu a socialne alebo tak. A su to tigari ja zvaram co2. Jeden sekol zo zvaranim s tigom pretoze mal zle vysledky u doktora. Mozno po novom roku pojdem cez agenturu inde. Uvidim podla platu teraz v decembri. Mali mi zvysovat tak uvidim.Ale 3k v sasku na zmluvu v cistom za mesiac urcite nie. V mnichove ano ale zase su tam aj drahsie vydavky. Napr. byvanie. Ja platim za mesiac za byt 210 najom. V mnichove je to cez 800 + depozit, nejaka platba v pred a nemas 3000€.Ako pisala tu velmi inteligentna zena : ta cesta je velmi velmi klukata....

ale ano asi mas pravdu... mozno opustim konfortnu zonu a pojdem cez agenturu pretoze oni platia viac. Popozeram ponuky. Koniec koncov :citat vykresy viem a aj zvarat viem + mam auto a jazyk.
Twist
08.12.19,13:57
Bohuzial vianoce nie su o spolocne stravenych chvilach ale uplne o niecom inom. Je to urcity den v roku na ktory sa kazdy tesi pretoze dostane nieco zadarmo. Kazdy chce nieco od niekoho zadarmo. Za cudzie sa € sa lachko mina.
misoft
08.12.19,15:45
Niekto má pomýlené pojmy... Vianoce sú o tom, aby rodina bola spolu a niečo si darovali (drobnosť) z lásky a spolupatričnosti. Vianoce nie sú dňom, kedy sa musí POVINNE niekto obdarovávať a obdarovaný si to nesmie mýliť s dňom, kedy niečo dostane ZADARMO (a žiaľ - u tvojej sestry to vyzerá na to, že ona si to pomýlila s POVINNÝM dostavaním drahých vecí za nič!).
V takom prípade - prečítaj si rady a zariaď sa podľa toho.
sito
08.12.19,21:20
Musíš sa od nich odrezať, nie sa kvôli ním podrezať. :);)
BXLmiami
09.12.19,06:41
Odstrihni sa na čas od nich,nedovol aby ťa manipulovali,lebo to neprestane.Aj teraz aj po rokoch to skončí urážkou,ked sa urazia teraz,vyjde ťa to lacnejšie.
rennka
09.12.19,12:33
Pošli jej ntb, ale nejaký hračkarský, pre deti. Nech sa spamätá....
mareko
09.12.19,13:00
Presne ...
misoft
09.12.19,13:54
Bude asi dupať nožičkami, búchať pästičkami... :D:D:D Už som mu písal - jedna dobre mierená slovenská vzduchom chladená niekedy veľmi pomôže...
vicktor
09.12.19,17:24
Vydiera?
Nema ziadne paky na VYDIERANIE, ja to povazujem za otravovanie a drankanie.
Treba jej dat jasne najavo, ze "nic nebude".
majkii
10.12.19,06:44
Zdá sa, že si zodpovedný, zručný pracant, ktorý sa vie o seba postarať, spolieha sa na teba aj rodina, a ztoho čo si opísal máš pocit, že sestra zneužíva to že pracuješ v DE.
Podľa mňa vec ma dve roviny. Z právneho hľadiska neviem o vyživovacej povinnost medzi súrodencami, čiže ti nevyplýva žiadna povinnosť voči sestre.
Na druhej strane sestra žije neusporiadaný spôsobom, fláka sa, vraj húli trávu proste sa nespráva podľa tvojich predstáv a teda si nezaslúži notebok, dokonca niektorí jej odporúčajú dať pár výchovných (ake typické slovenské) čo určite nepomôže tebe ani sestre a ani mame. Ak by som ja zvažoval čo urobiť, položil by som si pár otázok, potrebuje ten notebook k štúdiu? Má jej štúdium na VŠ zmysel, alebo je to pre ňu len priestor a čas na flákanie? Ak aj vďaka tvojej podpore nar. darom notebooku doštuduje bude mať lepšie možnosti sa zamestnať? Sú v tejto chvíli nevyhnutné iné výdavky, nepočká oprava auta? To sú otázky na ktoré si musíš zodpovedať sám.

A to, že v lete nebrigádovala medzi strednou a vysokou by nebral tragicky, v tomto veku sú mnohé decká ešte nevyzreté a toto sa vekom zvyčajne upraví a práve štúdiom na vyške získajú nový zodpovednejší pohľad na život. Možno ti raz sestra tvoju pomoc vráti napr. doopatruje mamu, keď ty budeš môcť spokojne pracovať v DE.
buchač
10.12.19,07:34
Hlavne, že podliačik dupoce nožčkami, búška pästičkami...;)
Hodnotí, no neprispieva.
Ako by aj mohol ? Predsa buzeranti deti nerodia, nemôžu mať skúsenosti s výchovou detí.
lujza.j
10.12.19,07:41
Zaujimave slovne spojenie....spokojne pracovat v de...hmm....tak to uz ano....
majkii
10.12.19,09:03
Lujza, mňa dostalo, že väčšina akosi rýchlo uverila príbehu, odsudzujú dievku ani nevedia podstatné veci, radi by jej nabúchali na papuľu alebo inak strestali feťáčku jednu .... je to zlé ponuknúť iný pohľad na vec?
majkii
10.12.19,09:34
Búchač,
- samozrejme áno oprava auta môže byť dôležitá ale to je otázka na autora, my len môžeme špekulovať ako to je
- jasné že nikto nepochváli za flákačstvo ale z čoho usudzuješ že dievka je flákačka a feťáčka? že brácho napísal tu na poradu že nikdy nebrigádovala, že húli a možno aj trávu (nevie isto len sa domnieva). Ani aj som medzi strednou a výškou nebrigádoval a som flákač? a fajči polovica národa.
- tak to si nemyslím, že na VŠ decká pokračujú v záhaľčivom študentskom živote, mám syna na VŠ v 2 ročníku a u neho vidím ten rozdiel v uvedomovaní si dôležitých vecí oproti strednej škole.
Ešte jedna poznámka, ak chce od mamy notebook na vianoce pre štúdium môže (ale nemusí) to znamenať že vidí zmysel v štúdiu. Asi mama na to nemá peniaze (teraz špekulujem) tak sa pýta syna, či neprispeje. A je len na ňom či tak urobí alebo nie.
- a k tej poslednej veci či doopatruje mamu - to treba brať s rezervou opísal som situáciu ktorá v v bežnej rodine môže nastať, jasné mohol som napísať môže spokojne pracovať kdekoľvek, ide o to že by vedel že je o mamu dobre postarané

Inak tá otázka o otcovi je dobrá, ak žije je povinný na dcéru aj keď plnoletú platiť výživné z ktorého si dievka notebook môže kúpiť
Dáša_
10.12.19,09:45
netušíme, akú výšku dievča študuje. Ak to nie je niečo extra technické, kde je treba kresliť výkresy,, tak si myslím, že celkom postačí aj jednoduchší NB, nemusí to byť žiadna vychytávka. Cca 200€ junior, stredoškolák v rovnakom veku zarobí mesačne ako dokladač v tescu. ked niečo chce, tak si proste prispeje.
korela
10.12.19,10:27
Konečne sa táto téma pretočila aj do druhej roviny, už sa to nedalo čítať, nehovoriac o súdnosti v odpovediach aj komentároch. Myslela som, že to budem zasa ja, ktorá začne. Ďakujem majkii, aj keď nespomenula všetky ostatné možné alternatívy.
korela
10.12.19,10:36
Dáša_, sú študijné odbory, popri ktorých sa vôbec nedá brigádovať. Nie je to otázka domácich vypracovaní. A sú odbory, ako napr. EUBA, kde sú študenti v škole dva dni v týždni a tri dni sú v pohode zamestnaní.
Chcela by som nájsť jedného medika, ktorý by mal čas na brigády. Alebo študentov, ktorí počas celého štúdia nemajú žiadne učebnice, ani odporúčanú literatúru, ani skriptá vydané školou. Ostáva im čas iba pre knižnice a ich nevýpožičnú literatúru. Nemôžu vynechať za celé štúdium jednu prednášku, či sú živí alebo mŕtvi. A majú rozvrhom pokrytý každý deň v týždni.
majkii
10.12.19,10:39
vďaka za komentár,
korela
10.12.19,10:49
Rada.
Dáša_
10.12.19,10:54
Ale no tak, keď stíha frajera, stíha aj brigádovať :D. Mmch, tých vysokých škôl, ktoré sú tak náročné, že sa iné nedá skúšať je minimum. A brigáda neznamená len dokladanie tovaru. Napríklad aj doučovanie, práca v obore.

A hlavne, Vianoce nie su v prvom rade o hmotných daroch. Hlavne o tých, čo niekto dostáva. Čím skôr sa to človek naučí, tým lepšie.
korela
10.12.19,11:42
Si neobjektívna. Aj ťažko chorí pacienti majú partnerov. Prosím ťa ...
Tu vôbec nie sú namieste nejakí smajlíci, pretože k dispozícii je málo informácií. Osobne od mojich štyroch rokov kým vyrieknem nad niekým "súd", vypočujem si obe strany.
Čo tu riešiš Vianoce, otázka je o darovaní NB. A je jedno, či sú Vianoce alebo bežný rok. Že je čas Vianoc? Tak je. A čo?
Ani vekový rozdiel súrodencov nepoznáte a pomery v rodine. Aby mu raz ešte sestra v živote nebola oporou, nepotreboval ju.
Aj keď je takých škôl minimum, ako píšeš, ale jednoducho sú. Vy ste do úvahy zatiaľ nebrali nič, zjednodušili ste si to.
Máte jednostranný pohľad pri nedostatku info.
.
P.S. Ešte sa vrátim k tej práci v obore, to ako ešte má dochádzať niekam do obory starať sa o zvieratá, ďalšie km?
Slováci, už zabudnite konečne na bohemizmy.
obora, správ. zvernica, zverník
("Mmch, tých vysokých škôl, ktoré sú tak náročné, že sa iné nedá skúšať je minimum. A brigáda neznamená len dokladanie tovaru. Napríklad aj doučovanie, práca v obore.

A hlavne, Vianoce nie su v prvom rade o hmotných daroch. Hlavne o tých, čo niekto dostáva. Čím skôr sa to človek naučí, tým lepšie."
buchač
10.12.19,12:45
majkii (Dnes 10:34) Búchač,
- jasné že nikto nepochváli za flákačstvo ale z čoho usudzuješ že dievka je flákačka a feťáčka? že brácho napísal tu na poradu že nikdy nebrigádovala, že húli a možno aj trávu (nevie isto len sa domnieva). Ani aj som medzi strednou a výškou nebrigádoval a som flákač? a fajči polovica národa.
- tak to si nemyslím, že na VŠ decká pokračujú v záhaľčivom študentskom živote, mám syna na VŠ v 2 ročníku a u neho vidím ten rozdiel v uvedomovaní si dôležitých vecí oproti strednej škole.
Ešte jedna poznámka, ak chce od mamy notebook na vianoce pre štúdium môže (ale nemusí) to znamenať že vidí zmysel v štúdiu. Asi mama na to nemá peniaze (teraz špekulujem) tak sa pýta syna, či neprispeje. A je len na ňom či tak urobí alebo nie.

Inak tá otázka o otcovi je dobrá, ak žije je povinný na dcéru aj keď plnoletú platiť výživné z ktorého si dievka notebook môže kúpiť
=================
Čítal si pozorne, čo som napísal ?

- netvrdím, čo nemám potvrdené
- ja som brigádoval počas celej strednej školy...potom som už len makal.
- fajčenie a húlenie nie je to isté.
Krabička cigariet stojí cca 3,50€...koľko stojí dávka trávy, tak to ja neviem.
Takže čajočka odkiaľ berie na cigy/trávu...?????
- ty máš syna v druhom ročníku...ja som prichádzal do styku so študentami vo veku 19-25 rokov...čo tí vedeli povystrájať...dast ist hrúzen.
- čajočka nechce love od mamy...ona chce ntb od brata.
buchač
10.12.19,12:47
korela (Dnes 12:42) Osobne od MOJICH ŠTYROCH ROKOV kým vyrieknem nad niekým "súd", vypočujem si obe strany.
=================
Toto nemôžeš ani len vo sne myslieť vážne...
majkii
10.12.19,13:54
Buchy v pohode, pravdaže treba čítať pozornejšie, aj keď neviem čo si príspevkom myslel.
Len dve poznámky, slečna si želá ntb od mamy nie od bráchu,
"Stale mamu vydiera a to najme psychycky a ta tlaci na mna aby som jej ho kupil"

pojem húlenie ak sa nemýlim sa vzťahuje na fajčenie trávy, zadávateľ v prvej vete pravdepodobne húlením myslel fajčenie, lebo druhou vetou skutok stupňoval na fajčenie trávy.
".... namiesto toho hulila s frajerom a flakala sa.Dokonca vieme ze huli marihuanu"

Asi je dobre sa zamyslieť nad samotným zadaním "Sestra ma vydiera" absudrné, blbosť!!! text zadania nezodpovedá názvu témy a domnievam sa, že je skôr o finančných preferenciách zadávateľa.
korela
10.12.19,14:40
Prečo by som to inak spomínala? Mala som dôvod, inak som to tu už niekoľkokrát napísala. Nikto sa doteraz nad tým nepozastavil.
misoft
10.12.19,15:05
korela (Dnes 11:36)......................................Alebo študentov, ktorí počas celého štúdia nemajú žiadne učebnice, ani odporúčanú literatúru, ani skriptá vydané školou. Ostáva im čas iba pre knižnice a ich nevýpožičnú literatúru. Nemôžu vynechať za celé štúdium jednu prednášku, či sú živí alebo mŕtvi. A majú rozvrhom pokrytý každý deň v týždni.
-------------------------------------------------------------------
To snáď nemyslíš VÁŽNE.
Moja dcéra študuje a predsa si musela nájsť čas na to, aby si privyrobila brigádami. A to denne musí do školy dochádzať zo ZV do BB, lebo len vo ZV zohnala internát.
A to jej ešte každý mesiac prispievam!
Takže - porozmýšľaj o tom, čo si napísala, pretože si napísala do neba volajúcu hlúposť.
buchač
10.12.19,17:23
korela (Dnes 15:40) Prečo by som to inak spomínala? Mala som dôvod, inak som to tu už niekoľkokrát napísala. Nikto sa doteraz nad tým nepozastavil.
=================
Prečo spomínaš ?
Nuž ja si myslím, že sa chceš robiť výnimočnou...niečo nad ostatnými.
Šak napísala, napísala...čo všetko si už napísala...ajajáááj.
Nikto ? Never...to len nik nenapísal...lebo takéto niečo zastaví aj rozbehnutý nákladný vlak.

Ty si nemôžeš pamätať, že ako si za sebou ťahala káčera a nie ešte to, že si niekoho "vypočula a súdila" ...
Terezia13
10.12.19,19:37
nebrala by som to ako vydieranie, skôr si sestra myslí, že ti padajú zadarmo "pečené kurence", sestra si musí uvedomiť, že to tak nie je, ale to je na tebe, jej to vysvetliť, nekupovala by som nič vôbec nič - sestre určite nie ale mame áno, nie je potrebné tu rozpisovať "osobné" náklady, podstata je "priviesť sestru k rozumu, musí pochopiť, že máš svoje výdavky, ktoré sú pred jej požiadavkami, mame ak ťa žiada, aby si jej ho kúpil, aby mala ona pokoj, to treba tiež takto vysvetliť - aby pochopili navždy - nemáš v Nemecku zlaté kura
buchač
10.12.19,20:27
...uvedomiť, vysvetliť, rozpisovať, pochopiť....

Hm...to sú v dnešnej dobe u mladých cudzie slová...;)
korela
10.12.19,22:31
Ako si dovolíš porovnávať štúdium tvojej dcéry (neviem čomu sa venuje), s odbormi, o ktorých nemáš ani šajnu? Nikto v ročníku nepracoval počas roka okrem letných prázdnin, až na jeden pokus, ktorý sa veľmi rýchlo skončil.
korela
10.12.19,22:33
Niekedy je lepšie nemyslieť a zamerať sa na seba.
alaya1
10.12.19,22:57
:) :)
buchač
10.12.19,23:27
Hm...a koľko že máš ty rokov ?
Otázka je len akademická...odpoveď nie je potrebná.
To si nevieš dať rady s nejakým rozmaznaným frackom ?

Dám ti príhodu, že ako som vybabral s vlastnou dcérou, keď ešte chodila do školy.
Vtedy dosť túžila po psovi...
Nuž som urobil takú zmluvu, kde som dal určité podmienky...a fest tvrdé.
Predložil k prečítaniu a dal k podpisu.
Čo myslíš, prišlo k obstaraniu psa ? ;)

Skús niečo podobné aplikovať na čajočku....:D
Proste motivácia...ak nie, holt smola.
-----------------------
By som aj rád vedieť, čo obnáša to vydieranie.
Ak nekúpiš darčeky, tak potom čo urobí ?...obesí sa ?
Twist
11.12.19,12:15
Nebudem uprednnostovat jej ntb pred mojim autom. Potrebujem sa vozit autom do prace.

Volal som s mamou a vysvetlil jej to. Chce ntb aby si mohla pisat poznamky v skole na hodine. Dam jej 50 € na office, doma ma skoro novy pc moj.Mame dam 200 € hned potom ma aj narodeniny. Ono by sa to stupnovalo tie jej poziadavky. Nehovoriac o tom ze dostala niekolkokrat mobil ktory rozbila. Noposledy rok do zadu som jej kupil mobil + prislusenstvo za cca 300 € - uz stihla rozbit to sklo.

Otec je tvrdy alkoholik ktory musi pozivat alkohol kazdy den, ak mu mama nekupuje kazdy den ploskacku a pravidelne tabak tak odhlasi mamin ucet a bude si pytat pe iaze na ruku a da jej len cast z toho. Takze mama musi.Uz je na odpis.Ma velke vydavky takze to co malo ist na ntb pre sestru ide na alkohol a nehovoriac o tom ze cez vykend flasku celu stiahne.

.... ja v zahranici netlacim peniaze... mam svoje sny, vizie, plany, dam druhemu zase nemam ja... povedal som nie!!!!!!!!!! Dakujem za nazori.
Žabinka
11.12.19,12:29
naša tiež chodí na vš, a nie ľahkú.. a našla si čas na privyrobenie si..;) síce potom po nociach trošku rysuje, ak je to potrebné, aby stihla načas odovzdať zadanie, ale stíha.. je to o človeku, a nie o tom, aká vš, či ťažká alebo ľahká..;)
kopretinka
11.12.19,14:16
Odhlási mamin účet??? To vysvetli.
buchač
11.12.19,15:33
Čomu nerozumieš ?
Foter dostáva love (výplata, dôchodok, ..) na spoločný (pripadne mamin) účet.
kopretinka
11.12.19,15:49
Šak nech ho odklási,som zvedavá,kam mu budú tie love chodiť.....
buchač
11.12.19,15:59
Pekne do ruky...šak kde inde. Také nepoznáš ?
korela
11.12.19,16:23
Žabinka, ale ja nespomínam nikde školu, ale konkrétny odbor. Zopakujem ešte raz - odbor. A vy sa vyjadrujete k vašim deťom, ich štúdiu, ich a vašim skúsenostiam. Ja som hľadela na objektivitu. Pretože každý odbor je špecifikický, a tento obzvlášť v tom zmysle, ako som vyššie písala. Nemáte šancu to posúdiť, aj keby ste ako chceli. Obaja aj s Dasa_ vychádzate iba zo svojich skúseností.
A písala som o celom ročníku, nie o jednotlivcovi.
pavol54
11.12.19,16:54
dcéra sa "potatila" Na to že bude na škole potrebovať ntb mohla myslieť cez prázdniny, my sme používali zošit a pre výpočty logáro, keď som chcel kalkulačku tak som si našetril. V lete väčšina študákov chodí na brigádu aby si zarobila na niečo čo potrebuje a rodičia im nekúpia.