Emita81
09.12.19,15:15
Odstupujem prevádzku,prosím o radu ako by mala vyzerať takáto zmluva,zatiaľ som nikde nič nenašla. Som iba majitelkou prevadzky, priestory mam v najme. Dakujem
kopretinka
10.12.19,09:42
Čo to vlastne znamená odstúpenie? Len ma to tak zaujíma...
Emita81
10.12.19,09:46
že za urcitu sumu mu odpredám zabehnutu prevadzku so všetkým...len neviem ako to zapisať do zmluvy
Dáša_
10.12.19,09:52
niečo ti ešte ostane? Alebo predávaš všetko? Mne to príde ako zmluva o predaji podniku, respektíve časti podniku. Preto sa pýtam, či ti niečo zo živnosti ostane, alebo ides živnosť zrušiť
kopretinka
10.12.19,09:55
Emita81
10.12.19,11:27
nič mi neostane,živnosť ruším,len neviem či mozem dať zmluvu o predaji podniku ak nie som majitelom priestorov ale iba prevadzky...
Dáša_
10.12.19,11:32
može byť zmluva o predaji podniku. Predávaš aj zásoby, aj všetko ostatné
jslancik
10.12.19,12:08
gugeľ je očividne veľmi nestabilný a máva stále výpadky. rovnako firemné účtovníčky sú stále nedostupné a zaneprázdnené a ľudia musia klásť často priam stupídne otázky na poradu.
Emita81
10.12.19,12:44
predavam všetko...zasoby sice nie ale komplet zariadenie,nabytok,...
Emita81
10.12.19,15:20
Ďakujem za pomoc :)
Dáša_
10.12.19,16:07
rado sa stalo :) len taká drobnosť, asi nie si platitel dph?
42Beata
02.01.20,07:37
Máte vysporiadané záväzky?
Ste majiteľkou prevádzky, ako píšte a ďalej píšete, žeporiestory predmetnej prevádzky máte v nájme, teda nie vo vlastných priestoroch. Právne v takomto prípade vôbec nemožno hovoriť o odstúpení prevádzky, laická verejnosť si myslí , že je to jednoduché odstúpenie. Vy sa chcete (potrebujete) zbavit, ktorú máte v prenajatých priestoroch.

V tomto prípade musíte mať daný voatníkom nehnuteľnosti, alebo na skončenie nájmu a uzatvorenie novej zmluvy o nájme nebytových priestorov, alebo musíťe uzatvoriť zmluvu o postúpení práv a povinností z pôvodného nájomcu na nového nájomcu. Mali by ste ďalej pri odstúpení prevádzky prevádzku si dať oceniť.Ak vám to urobil účtovník, ten nemá potrebnú kvalifikáciu. Stanovili ste si už predajnú cenu?. Zmluva sa riadi Obchodným zákonníkom. Máte veriteľov? Odporúčam riadne sa pripraviť. A nie to riešiť vzorom umluvy.

S pozdravom