Sinkl
09.12.19,16:29
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na možnosť vrátenia tovaru pri kúpe na diaľku.
Objednala som tovar žiaľ zlý. Platila som prevodom - platba kartou. Hneď po uhradení obj. som zistila, že som objednala zlý tovar a tak som hneď obj. zrušila. Predávajúci udával, že kupujúci môže odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu. (samozrejme pred potvrdením, že objednávku prijali a odoslali). Urobila som tak , ale žiaľ odpoveď neprišla - len že je tovar poslaný. Môžem odmietnuť prevziať tovar aby sa vrátil späť predajcovi? (netýka sa to dobierky, tovar je uhradený vopred). Alebo ho musím prebrať a poslať späť? Takýmto spôsobom mi vzniknú výdavky na poštu - keďže obchod je síce SK ale tovar treba zasielať na stredisko do Maďarska. Vopred som žiadala aby tovar neposielali - no.... poraďte prosím. Ďakujem
kopretinka
09.12.19,19:39
Čo je v obchodných podmienkach ohľadom stornovania objednávky?Väčšinou tam majú 24hod.termín na storno.
To je čo za sprostosť,že tovar sa vracia do Maďarska?
Slovensks eshop nemôže mať takúto podmienku.
Sinkl
13.12.19,12:10
V prvom rade sa ospravedlňujem, že reagujem až teraz - mali sme výpadok. V obchodných podmienkach je, že môžem obj. zrušiť pred potvrdením resp. akceptáciou objednávky z ich strany. Tak som aj urobila. No prišla mi správa od doručovacej spol. že predajca vytvoril obj. a mám čakať na dodanie, že ma budú kontaktovať. Momentálne som na tom tak, že tovar dodnes neprišiel, obchod na správy nereaguje - tel. číslo neuvedené. V podmienkach má, že ak chcem vrátiť tovar tak na adresu:.... je to v Maďarsku. Tak som kontaktovala doručovaciu spoločnosť - odpísali , že predajca vytvoril obj. na odoslanie tovaru ale reálne ešte tovar nedodal ich prepravnej spoločnosti. Tak čakám čo bude. V každom prípade ďakujem za Vašu reakciu .
A momentálne to je nahodené v systéme takto:
10. 12. 2019 13:51 Internetový obchod odovzdal informácie o zásielke.
11. 12. 2019 20:33 Zásielka bola prevzatá k preprave a je doručovaná na cieľové miesto. (Na ceste)
kopretinka
13.12.19,13:08
No podľa toho by to mal mať prepravca,ale ten tvrdí,že to nemá.Neverím,že to je klasický eshop.
Daj sem link.