ajka
05.09.06,14:57
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, je to velmi súrne.
Ak dostáva riadiaci pracovník príplatky k hrubej mzde, krátia sa mu tieto príplatky o dovolenku, čiže o dni kedy nepracoval?
Idem mi o zložku osobné hodnotenie a príplatok za riadenie.
Ja som totiž ani jednu z týchto zložiek nekrátila, ale dávala som ich v plnej sume ako keby zamestnanec odpracoval celý mesiac.
Zamestnanec je odmeňovaný mesačnou mzdou.
V príručke Olympu som vyčítala že osobné hodnotenie sa nemusí krátiť, môže to byť zadávané k mzde ako pevná čiastka každý mesiac bez ohľadu na odpracované dni.
O príplatku za riadenie som nič nenašla.
Prosím poraďte. Ak som to mala krátiť budem musieť prerobiť spätne mzdy za 1/2 roka :mee: Ak sa potvrdí moja zlá predtucha budem musieť zamestnancovi strhávať peniaze zo mzdy?(tie čo dostal navyše kvôli zlému výpočtu).
Ďakujem za všetky odpovede!!!
Danila
05.09.06,13:07
Nemusíš mu nič krátiť. Máš to v poriadku.
ajka
05.09.06,13:13
Ani nevieš ako sa mi práve uľavilo.
Jana Motyčková
06.09.06,06:12
Podľa mňa štrandardne sa osobné ohodnotenie a príplatok za riadenie počas dovolenky kráti. Ale v pracovnej alebo kolektívnej zmluve môže byť uvedené inak. Tieto zložky sa totiž tiež zahŕňajú do pracovnoprávneho priemeru, ktorým sa platí dovolenka. Takže potom počas dovolenky má tieto zložky vyplatené prakticky dvakrát. Ale ak nie ste financovaní zo štátneho alebo verejného rozpočtu a nevadí to vedeniu firmy, tak asi žiadnej kontrole to vadiť nebude, ak to bolo vyplatené nekrátené.