kampari
11.12.19,11:55
Pekný deň....noo, prešla som si tu nejaké príspevky ohľadom tohto účtovania, aj nejakách poradcov, chcem si to však ujasniť....
Máme paušál u Slovak Telekomu,..v auguste si zobral majiteľ nový telefón, vo faktúre, kt. prišla za august, je uvedená hodnota telefónu bez DPH, kt. si zobral + doplnková časť mes. poplatku (toto sa platí tých 24m.).....ja som zaúčtovala tú sumu za kt. ho zobral na 501 (ale nie celú sumu telefónu, iba tú kt. tam zaplatil)....a tú doplnkovú časť mes. popl. každý mesiac účtujem aj s paušálom na 518 ....je to takto dobre?
Alebo celú hodnotu telefónu (ale z dodatku k zmluve o poskytovaní verej.služieb) neviem prísť nato kt. to cena je) zaúčtujem na 501 /379, a tu 379 budem ponižovať o tú doplnkovú časť?
Ďakujem.
Žabinka
11.12.19,11:53
kampari
11.12.19,14:30
Áno, toto som čítala. takže potom to nemám správne zaúčtované pravdepodobne. Minulé roky už nebudem opravovať, v podstate aj 501 celá suma, či 518 je v nákladoch.
kampari
13.12.19,09:44
No toto je viacmenej na Orange, Telekom to ma trochu inak. a bohužiaľ ja keď dám spolu tie doplnkové časti mesač. popl. za 24 m. a sumu, kt. sa zaplatila ako akciová v predajni, tak ani jedná suma, kt. je treba podľa tohto vzoru zaúčtovať na 501 nesedí. Zato mi prišlo, že som to účtovala na 518, lebo je to forma služby, akoby prenájmu toho telefónu.