merlin_blake
12.12.19,15:28
Predajca si pri osobnom vyzdvihnutí tovaru objednaného a zaplateného online, opísal na faktúru číslo môjho občianskeho preukazu. Bez umožnenia opísania čísla preukazu mi odmietol tovar vydať. Má na to právo? Ako zabránim tomu aby zneužil moje osobné údaje keďže teraz má na jednom papieri moju adresu podpis i číslo občianskeho preukazu? Kto ďalší je oprávnený poznačiť si číslo občianskeho preukazu?
pavol54
12.12.19,14:36
Má právo, ale nemôže tam byť súčasne aj tvoje rodné číslo. faktúra je evidovaný dokument, nemal by sa povaľovať kade - tade, Za správnu manipuláciu zodpovedá jej autor. Nikdy by sa bankový podpis nemal nestotožňovať s bežným.
misoft
12.12.19,15:32
Faktúra bola za dodaný tovar pre konkrétneho zákazníka - teba - teda faktúra je na tvoje meno. Predajca si overuje totožnosť, komu ten tovar vydá a číslo preukazu totožnosti zaznačí na fakturačný doklad (samozrejme evidovaný a potom archivovaný) preto, aby v prípade nezrovnalosti sa vyhľadalo, KTO skutočne ten tovar prevzal. Inak predajca podľa čísla OP na faktúre len tak - z rozkoše - nezistí nič. Čislo OP v tvare AB000000 je totiž náhodne generované pri výrobe OP. a skutočného držiteľa evidujú na PZ v evidencii osobných dokladov - a tam sa predajca nedostane (ani cez internet).
jelalim
12.12.19,17:20
Prečo by sa bankový podpis nemal nestotožňovať s bežným?
pavol54
12.12.19,17:52
(Lebo Rusko) skrátka ak niekto veľmi chce a máš dosť peňazí na účte sa bude snažiť môže si podpis nacvičiť, ale vlastne to bolo aktuálne vtedy keď si banky nekontrolovali OP cez čítačku