katulav
13.12.19,09:44

Dobrý deň, prosím o radu, naša s.r.o. tento rok vystavila viacero autorských zmlúv/zmlúv o dielo rôznym umelcom,napríklad kameramanom a pod. V každej zmluve sme uviedli aj vyhlásenie, že príjem si autor zdaní sám, teda my nebudeme odvádzať zrážkovú daň, len odvod do literárneho fondu. Je potrebné toto "neodvedenie dane" nejako ohlásiť daňovému úradu? Lebo na finančnej správe som našla len tlačivo Vzor tlačiva „Oznámenie platiteľa dane o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou podľa § 43 ods. 11 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) – OZN4311v18 – vzor platný pre rok 2018, ale ja som ju za tých umelcov neodviedla, keďže súhlasili, že si to zdania sami, je na to iné tlačivo?



dakujem

Tweety
13.12.19,10:04
Platí §43 odst.14
Z príjmov podľa odseku 3 písm. h) sa daň nevyberie, len ak sa daňovník vopred písomne dohodne s platiteľom dane. Takúto dohodu je povinný platiteľ dane oznámiť správcovi dane najneskôr do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho roka, v ktorom bola uzavretá, a to na tlačive, ktorého vzor určí finančné riaditeľstvo a uverejní ho na svojom webovom sídle. Toto tlačivo obsahuje identifikačné údaje o daňovníkovi, ktorým je fyzická osoba, a to meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu a rodné číslo alebo dátum narodenia, ak ide o daňovníka, ktorý nemá pridelené rodné číslo v Slovenskej republike.

odst.3 h
príjmy z vytvorenia diela a z podania umeleckého výkonu27) podľa § 6 ods. 2 písm. a) a príjmy podľa § 6 ods. 4, ak daňovník neuplatní postup podľa odseku 14,