EmaB
13.12.19,17:37
Zdravím, chcela by som sa spýtať, či mám ako brigádnik právo na okamžitú výpoveď, alebo či existuje niečo ako výpovedná lehota aj pre dohody nie len zmluvy. Čo sa týka mojej dohody neodvoláva sa na žiadne paragrafy iba na odsek o zamestancoch a zamestnávateľovi pričom dohoda je určená priamo pre brigádnika. Potrebujem dať okamžitú výpoveď z dôvodu, že mi je dosť nepríjemne v danom kolektíve a vedúca si nájde hocijakú drobnosť na to aby vznikol problém obrovských rozmerov, samozrejme mierený väčšinou na mňa. A pokiaľ nie je problém je nepríjemá tak celkovo. Naposledy ma obvinila, že som neprišla do práce, keďže som to nemala v rozpise ale ona si to zapísala do nového rozpisu, ktorý mala v kancelárií pričom ja som ho nevidela. Pár dní predtým som jej písala sms-ku s overením si či mám daný deň prísť, no napísala mi že mám prísť až o týždeň. Na druhý deň mi volala, že kde som a prečo som neprišla. Napísala som jej, že mi vravela že stačí prísť až další týždeň a že som v škole tak nestíham voľať pritom som si našla 6 zmeškaných hovorov.A naďalej popierala, že som nemala zdroje, pričom som naozaj roszpis nevidela. Preto potrebujem dať okamžitú výpoveď. Pretože ak je tam výpovedná lehota aj pre brigádnika, neoplatí sa mi dávať výpoveď keďže mám dohodu do 31.12.2019 a ak by som ju doniesla najbližší pracovný deň, čo je pondelok 16.12.2019 neoplatí sa mi podať výpoveď pretože tým pádom ostáva do mesiaca presne 15 dní čo som našla, že asi je taká výpovedná lehota briádnikov.. Ak má niekto skúsenosť a poradí budem rada. Vopred ďakujem
Tweety
13.12.19,16:43
Ak ste dopredu nedohodli možnosť zákonného okamžitého skončenia dohody , už to nie je možné. Výdrž teda do 31.12..
Katy a R
13.12.19,18:42
Choď na personálne - a dohodni sa na ukončení- že už viacej nemôžeš prísť.
Ak si myslíš, že nepochodíš - tak sa ospravedlníš, keď ti budú nabudúce volať - že ti termín nevyhovuje. (a vydržíš do 31.12.)
a ešte aj zdravotné problémy môžeš mať ;)
EmaB
17.12.19,15:28
Ďakujem pekne za obe odpovede. Bola som dnes u doktorky, sestričke som vysvetlila situáciu a tá ma bez problémov vypísala. Tak dúfam, že oznamenie o ,,PN,, v práci pôjde bez konfliktu, teda no v rámci normy. :) Ešte raz ďakujem za rady :)
jslancik
17.12.19,16:17
geniálne riešenie... dúfam, že sa svojimi praktikami pochváliš pri budúcom pracovnom pohovore.