K.A.T.K.A
05.09.06,16:10
Čo je pravdy na tom, že Spoločná zdrav. poisťovňa má zaniknúť?
Kolegyna ma nahovára na UNION zdravotnú poisťovňu
Aký máte názor?
katkaj
05.09.06,14:30
Čo je pravdy na tom, že Spoločná zdrav. poisťovňa má zaniknúť?
Kolegyna ma nahovára na UNION zdravotnú poisťovňu
Aký máte názor?

Neviem o tom že by mala zaniknúť. Len sa pretransformovala na akciovú spoločnosť. Tu máš bližšie info :)

http://www.poistovne.sk/show.php?db=spravy&id=3640
bepo
05.09.06,16:25
Čo je pravdy na tom, že Spoločná zdrav. poisťovňa má zaniknúť?
Kolegyna ma nahovára na UNION zdravotnú poisťovňu
Aký máte názor?
Treba to nahlásiť na Spoločnú zdravotnú poistovňu a Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,oni jej už vysvetlia kto ako končí.;) Len či jej potom ostane aj chuť ďalej poisťovať
willma
06.09.06,05:33
Tiež si myslím, že kolegyňa si naháňa svoje súkromné kšeftíky. Nevidím dôvod meniť niečo s čím som relatívne pokojná. A okrem iného, čím viac ma presviedčajú o tom že ponúkaný produkt (či už hmotný alebo nehmotný) je to pravé orechové, tým som nedôverčivejšia.
alušik
06.09.06,05:34
Podľa mňa je to tiež len oblbnutie klienta v zmysle "keď vtáčka lapajú..." mimotemy Nemám rada takýchto poisťovákov, ktorí potrebujú nahovoriť niečo zlé na iných, aby získali klienta pre seba. Nedôverovala by som ani tejto pani.
V konečnom dôsledku - ak by Spoločná zdravotná poisťovňa zanikla, potom sa sama rozhodneš, kam prejdeš - a vôbec to nemusí byť zrovna Union. Ale nemyslím si, že je to pravda. ;)
jery
06.09.06,08:54
Jedna poznámočka k téme: ak sa chystáte meniť zdravotnú poisťovňu, nepočúvajte veľmi rečičky poisťovákov, ale predovšetkým si zistite, či má tá nová potencionálna poisťovňa zmluvu s Vašim praktickým lekárom, zubárom a podobne.
Pokiaľ viem, tak Union má momentálne zmluvy s minimom lekárov.
Aby si nebola potom v januári 2007 prekvapená, keď budeš musieť zmeniť svojich lekárov, lebo nebudú mať zmluvu s tou novou poisťovňou a nových lekárov so zmluvou budeš mať až niekde v tramtárii...
boitana
06.09.06,09:00
nic nezanika,len ona za kazdeho co poisti,-prepoistí dostane slusne korunky,, No a neprehovorim ta ? :-) v tom to cele je
ondrejvla
06.12.06,18:43
Neviete mi prosím poradiť, kde by som sa dopátrala k tlačivu prihláseniu firmy do novej ZP Union od 1.1.2007 ? Zo ZP VŠZP ich odhlasujem k 31.12.2006 a nakoľko sa stávajú poistencami novej ZP, hľadám tlačivo : Prihláška zamestnávateľa a prihláška zamestnancov, alebo hromadné oznámenie..., a ešte niečo hľadám - ich adresu na nete, už som googlovala..., ale bez šance.
Ďakujem vopred za pomoc, darujem za ochotu maľovaný. Určite!
lenkak
06.12.06,18:46
ondrejvla
06.12.06,19:04
Vlasta
http://www.unionzp.sk/index.php?www=sp_detail&id=46&navigation_id=18

Lenka ďakujem veľmi pekne! Keby som bola vedela, že to máš - poviem Ti rovno, čo hľadám, darmo, si môj poklad!
lenkak
06.12.06,19:05
Nemala som, ale hneď som našla.
A ďakujem za maľovaný.
sybila3
26.07.09,14:15
chcela som vyplniť tlačivo-prihláška zamestnávateľa v spoločnej zdravotnej, ale našla som tam len vzor, nemajú možnosť vyplniť v počítači a vytlačiť ako iné poisťovne? ďakujem
veronikasad
26.07.09,14:40
chcela som vyplniť tlačivo-prihláška zamestnávateľa v spoločnej zdravotnej, ale našla som tam len vzor, nemajú možnosť vyplniť v počítači a vytlačiť ako iné poisťovne? ďakujem
Hladáš toto ?

http://www.szp.sk/data/files/476.pdf

dá sa vyplniť v PC, len sa nedá uložiť
sybila3
26.07.09,16:01
áno, už som to aj ja zistila, aj mám vyplnené. Len mi to tlačí aj s tými okrajmi, asi to nevadí, keď to majú tak nastavené. Je tam písané, že treba zaslať nejaký doklad asi najlepšie živnostenský list zamestnáveteľa?
buchač
26.07.09,16:51
Čo je pravdy na tom, že Spoločná zdrav. poisťovňa má zaniknúť?
VŠETKO
Kolegyna ma nahovára na UNION zdravotnú poisťovňu
Aký máte názor?

Len tak mimochodom , nečítate , nesledujete udalosti ...?

Vláda schválila zámer zlúčiť VšZP a SZP

http://www.webnoviny.sk/zdravie/clanok/42832/Vlada-schvalila-zamer-zlucit-VsZP-a-SZP.html

Inu , biznis je biznis .....:eek:
Veď už aj Vojenskú leteckú nemocnicu zrušili , aj v Blave už jej idú po krku ...
Ej , ej , nejak sa mi nechce , nedá sa menovať .../ pôjdem potom do ťurmy / , ale kto trochu sleduje , vie kto je za tým ...

Union neriešim , nepoznám totižto .;)To len na margo .....
Aljok
26.07.09,16:56
buchač, citoval si príspevok z r. 2006.:D
Vtedy to ešte K.A.T.K.A. nemohla vedieť....:---
arizona
26.07.09,17:42
buchač, citoval si príspevok z r. 2006.:D
Vtedy to ešte K.A.T.K.A. nemohla vedieť....:---
nie je ten článok aktualizovaný 15. 9. 2009 ? :confused:
buchač
26.07.09,20:03
buchač, citoval si príspevok z r. 2006.:D
Vtedy to ešte K.A.T.K.A. nemohla vedieť....:---

To je fakt , ale ja som reagoval na ostatné ohlasy , príspevky a nevedel som , ktorý si mám vybrať na citovanie ...;)

Inak , ak reagujem , tak tykám a v príspevku som použil množné číslo


Len tak mimochodom , nečítate , nesledujete udalosti ...?

Poprosím , čítajte moje príspevky pozorne ....;):---:D

Ozaj a arizona má pravdu ...bolo to aktualizované .....;)
Ja len preto , že to bolo aj v TN Markíza , TV JoJ


Vláda schválila zámer zlúčiť VšZP a SZP
AKTUALIZOVANÉ

SITA
_________
FOTO: ilustračné foto SITA

Streda 15. júla 2009
FugAn
19.08.09,06:26
Je zaujimavé že vláda schválila zámer zlúčenia poisťovni aj bez čísel.
Najprv zlikvidovali Vojenskú nemocnicu v Košiciach pod zámientkou, že tam bude Detská nemocnica, investovali do toho kopu peňazí daňových poplatníkov a po niekoľkých mesiacoch od toho upustili. Prachy išli von oknom a nikto zato nebude potrestaný. Skúste vy vo firme premrhať čo i len cent. Už máte vypoveď alebo aj súd a zápis v registri trestov, že ste defraudant.
BXLmiami
19.08.09,06:33
Prachy nešli von oknom,prachy pôjdu niekomu konkretnemu v čele parlamentu a na ministerskej stoličke,to je výkvet Košíc.Práve lekárska komora poukázala na tunel-Spoločná sa od 1.1.2010 zlučuje so všeobeckou a dáva 2,5 melona na internetovu stránku a databázu.A potom tu vypisujete či máte nárok na rehabilitáciu po uraze alebo nie.Ale kde ste,že na diskusiách pod tými článkami sa neozývate.Skoda,že väčšina ľudí si nespojí tunel Spoločnej ZP so svojimi rehabilitáciami.
FugAn
19.08.09,06:43
SZP začala proces s databázou a inetrnetovou stránkou na základe recertifikácie a proces začal skôr ako MZ SR prišlo s návrhom na zlikvidovanie SZP. Ak by teraz SZP odstúpila od tohto kroku asi by porušila zmluvne podmienky za čo by jej asi hrozila zmluvna pokuta.
BXLmiami
19.08.09,07:17
Tá pokuta určite nebude väčšia ako cena za teraz už zbytočné práce.Najvyšší čas začať sa správať ekonomicky.Aj ked musím priznať,že Spoločnu ZP považujem za relatívne férovú.
promont maja
19.08.09,09:46
Ja som zase počula, že je za tým to, že Dôvera a Apollo sa zlučujú, kde je vlastníkom PENTA .. takže VšZP sama osebe stratí na konkurecieschopnosti, takže aby nestratila klientov, hľadá cestičky.
AnnaK
20.08.09,19:04
Ja som zase počula, že je za tým to, že Dôvera a Apollo sa zlučujú, kde je vlastníkom PENTA .. takže VšZP sama osebe stratí na konkurecieschopnosti, takže aby nestratila klientov, hľadá cestičky.
Názov príspevku je SZP, ale keď si spomenula Dôveru a Apollo. Ja som v Apolle už 15 rokov a ak sa zlúči s Dôverou, v Dôvere nezostanem. Z toho, aké mám ja skúsenosti s Dôverou, nevychádza nič dobré. Zatiaľ čo Apollo dodržiavalo 30 dňové lehoty splatnosti, Dôvera lekárom platí faktúry najhoršie zo všetkých ZP s velikánskym oneskorením, tiež vrazila peniaze do nového inf. systému, ktorý prvé 3 mesiace v tomto roku vôbec nefungoval. A čo sa týka bodovania, tiež to nie je slávne. Osobne som počula iba sťažnosti lekárov. A že spojením sa zvýši počet kontaktných miest? Čo potrebuje pacient, zrekonštruované kontaktné miesta ZP alebo ambulancie lekárov a biedne vybavené nemocnice? Takže ďalšia starosť navyše. Dokedy treba zmeniť ZP? Myslím že do konca septembra?
Xanti
20.08.09,19:06
Názov príspevku je SZP, ale keď si spomenula Dôveru a Apollo. Ja som v Apolle už 15 rokov a ak sa zlúči s Dôverou, v Dôvere nezostanem...................Dokedy treba zmeniť ZP? Myslím že do konca septembra? Dobre myslíš, naozaj do konca septembra máš možnosť zmeniť svoju ZP.
AnnaK
21.08.09,07:44
Dobre myslíš, naozaj do konca septembra máš možnosť zmeniť svoju ZP.

Vďaka Xanti za superrýchlu odpoveď, prečítala som si ju až teraz, lebo som včera večer už padala od únavy.
FugAn
21.08.09,09:39
Zlúčenie VšZP so SZP nemá nič so zlúčením Apolla a Dôvery. VšZP má zle hospodárenie a preto potrebuje nejako ich získať. Nakoľko vo vedení VšZP je veľa "top manažmentu" so SZP vedia kde má SZP finančné rezervy a preto potrebujú tie peniaze. Veď exminister pán V. je bývalý gen. riaditeľ SZP a myslím, že teraz je v dozornej rade Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a poradcom vo VšZP, gen. riaditeľka pani Z. je ex gen. riaditeľka SZP, exriaditeľ pobočky SZP v Košiciach odišiel do VšZP a je blízky priateľ terajšieho ministra zdravotníctva......
AnnaK
21.08.09,12:28
Samozrejme zlúčenie VšZP a SZP je zlúčenie dvoch verejných zdravotných poisťovní a zlúčenie Dôvery a Apolla je zlúčenie dvoch súkromných zdravotných poisťovní. Ale to je asi tak všetko, čo ich rozdeľuje. Zdravotníctvo je v súčasnosti superbiznis.

A je úplne jedno, či tam je Jožko, Janko alebo Marienka. Vidieť to okrem zrekonštruovaných pobočiek zdravotných poisťovní aj na množstve lekární. Vôbec im nevadí, že napr. v oblasti 100 m x 100 m sú 3 lekárne. Krásne fungujú všetky a vôbec si nekonkurujú. Ale nedajbože, aby ste potrebovali iný liek ako na kašeľ alebo boľavé hrdlo. Nemajú ale objednajú. Boli ste niekedy na stránke Verlag Dashofer, čo stojí jedno školenie v oblasti účtovníctva, daní a miezd? 150 - 200 eur. A tých zmien je za rok požehnane. Pritom v zdravotníctve je množstvo školení zadarmo, financujú to výrobcovia liekov. A tých agentov čo navštevujú lekárov priamo v ambulanciach.

Takže si vôbec nemôžeme nahovárať, že ide o pacienta. Ide proste o biznis. A ja pri mojom rozhodovaní ohľadne zmeny ZP beriem do úvahy to, čo skutočne vidím a čo som skúsila na vlastnej koži. Nerozhodujem sa podľa správ v médiach ani na základe reklamy. Tá často klame.
FugAn
25.08.09,05:09
Zlučovanie SZP a VšZP ešte nie je. Jediný kto to zatiaľ nafukuje sú média, pretože vláda schválila ZÁMER ZLÚČENIA VšZP a SZP, nie zlúčenie, čo je podtatný rozdiel. Keď minister dodá čísla tak potom to bude zlúčenie po schválení vládou.