magdalena_s
13.12.19,21:23
Dobrý deň, rada by som poprosila o radu. Máme novú varnú dosku bosh asi pol roka. Na začiatku nám ju zapojil revízny plynár, dal mi k tomu papier. Doska nemala na konci zastrcku, ale ochotne mi ju tam nainštaloval. Na doske však nefungovali dva horáky. Povedal že istým nevie on nič spraviť ani zavolám oficiálny servis. Ten mi poslal technika ktorý Dosku spojazdnil. Avšak stále sa objavoval nejaký problém či už horáky nefungovali alebo slabo fungovali, nezhasinali. Teraz sme tu mali opravára už tretíkrát, ktorý rozsroboval zastrcku a skonštatoval že v nej neboli riadne zapojené káble a to pokazilo celú varnú dosku takže nefunguje už vôbec. Ocitla som sa teraz uprostred. Oficiálny servis odmieta dosku vymeniť alebo opraviť, keďže je to podľa nich chyba plynára. Plynar zas naopak vôbec nekomunikuje. Viete mi poradiť ako postupovať?
jelalim
13.12.19,20:42
Ta doska je pripojena zastrckou iba kôli iskre. Doska v elektrike v principe ani nemusi byt, ale plyn je potom potrebne zapalit inym sposobom (zapalka a pod.).

To ze by bol zle zapojeny kabel v zastrcke je sice dost pruser (itak neverim, ze by to trocha skuseny majster nezvladol), ale uz vobec nemoze sposobit, nefunkcnost, slabu funkcnost alebo zhasinanie horakov.

Co s tym vlastne mate? To co popisujete by som priposoval tomu, ze Vam tam nieco vykypelo a treba to poriadne vycistit. Ak je to od nova, bola to skutocne nova doska? Nebolo to kupene ako "rozbaleny, vystaveny, pripadne kratko pouzivany tovar"?

Nejako sa mi nechce verit, ze by toto normalny plynar nevedel rozbehat a servisak z autorizovaneho servisu toto vyhlasi. Hlavne ked to trva pol roka.