IvetaH
15.12.19,17:03
V roku 2019 som vycestovala mojim firemným autom za kliento do Starej Ľubovni minimálne 1x za mesiac, posledný štvrťrok to bolo aj 3x mesačne. Teraz chcem vystaviť faktúru za tieto jeazdy, ale neviem ako. Na začiatku roka sme neboli dohodnutí nijako, chodila som kúsok vedľa z iných dôvodov, tak som zašla aj na stretko s klientom. V lete ma to už zaťažovalo, tak mi povedal, že zaplatí koľko poviem, len nech to ostane tak ako je, nemal čas chodiť do Žiliny. Prosím vás ako na to, aby to nebolo ani málo ani veľa. Ak dám len náhrady za km, je to málo sa mi zdá. Môžem si dať svoju cenu napr. 1 euro na km aj keď nemám v predmete podnikania také služby? Ani ich neviem nazvať, že dochádzka za klientom.
Ďakujem
Soňa K
15.12.19,17:44
Môžeš si ich vyrátať podľa Zákona o cestovných náhradách, ak s tým bude klient súhlasiť. A dochádzanie je súčasťou Tvojich služieb, prečo s toho robíš zvlášť službu. Vyúčtuješ mu to v celkovej sume po predchádzajúcej dohode.
IvetaH
15.12.19,17:55
Ďakujem. Dochádzanie za klientom nie je súčasťou mojich služieb. Ja som v Žiline, on je v Starej Ľubovni. Preto si to chcem zvlášť fakturovať.
A okrem toho, zabijem celý deň.
jasa
15.12.19,18:32
presne tak, ako pise Sona K. Cestovanie za klientom je Tvoja sluzobna cesta a vedie k dosiahnutiu prijmu zo zakazky...Ak nevycestujes- nemas zakazku- nemas prijem.
veronikasad
15.12.19,18:47
Píšeš o cene 1€/km - klient bude ochotný zaplatiť ti za jednu cestu 400€ ?
pavol54
15.12.19,19:01
No to je tak ak si u nás klient objedná tovar, a je do neho započítaná doprava tá sa rozpočíta do ceny za jeden kus výrobku buď ju akceptuje alebo nie. Ak nie tak nech si príde pre tovar sám. Ja by som počítal kilometrovné tak ako je to stanovené pre súkromné auto + náhrada za stratu času. Ale treba mu to včas oznámiť. Inak Avia je 0,85 za km , dodávka približne 0,4 za km v tom je už všetko včetne cesťáku
buchač
15.12.19,20:36
chodila som kúsok vedľa z iných dôvodov, tak som zašla AJ NA stretko s klientom.
=====================
Ja nič, ja muzikant...ale hento vyššie by ma zaujímalo.
marjankaj
15.12.19,21:03
Takého klienta by som aj ja bral. Najlepšie z ďalekého východu.:D
marjankaj
15.12.19,23:05
Milan, to si tam pripočítal aj dátum? Veď včera bolo 15.teho a nie 14.teho.
jslancik
16.12.19,08:08
to vážiš 20t, keď si tam musela ísť s kamiónom? lebo euro za km je cena za kamión.

čokoľvek nad cesťák na AUV je zderstvo. čokoľvek pod je tvoje rozhodnutie. môžeš si to pred sebou obhájiť, že doprava je už zahrnutá v cene tvojich služieb. alebo aj nie :D