jarka13
05.09.06,16:29
Dobry den,
mam na Vas jednu prosbu, ci by ste mi mohli pomoct s nasledovnym pripadom:
V mesiaci august (21.8.) som vystavila fakturu - jednalo sa o dva druhy tovaru. Oba druhy tovaru boli zreklamovane - po uznani reklamacie sa nasledne na jeden druh vztahoval dobropis a na druhy druh tarchopis. Dobropis a tarchopis som vystavila s datumom 5.9., ale s datumom dodania k 21.8.
Teraz sa neviem rozhodnut, ci mam dobropis/tarchopis zauctovat do 8 mesiaca alebo do 9 mesiaca?
A este by som sa na tomto mieste chcela opytat, ze kde vystavujem fakturu: - datum vystavenia ku dnu 5.9.
- a datum dodania je 25.8.,
tak ci mi danova povinnsot vznika v 8 alebo 9 mesiaci?
Vopred velmi pekne dakujem...
Paula
05.09.06,14:33
Dobry den,
mam na Vas jednu prosbu, ci by ste mi mohli pomoct s nasledovnym pripadom:
V mesiaci august (21.8.) som vystavila fakturu - jednalo sa o dva druhy tovaru. Oba druhy tovaru boli zreklamovane - po uznani reklamacie sa nasledne na jeden druh vztahoval dobropis a na druhy druh tarchopis. Dobropis a tarchopis som vystavila s datumom 5.9., ale s datumom dodania k 21.8.
Teraz sa neviem rozhodnut, ci mam dobropis/tarchopis zauctovat do 8 mesiaca alebo do 9 mesiaca?

Dátum vystavenia i daň. povinnosti pri dobropisoch i ťarchopisoch sa obvykle uvádza rovnaký. Moja skúsenosť.
Paula
05.09.06,14:36
A este by som sa na tomto mieste chcela opytat, ze kde vystavujem fakturu: - datum vystavenia ku dnu 5.9.
- a datum dodania je 25.8.,
tak ci mi danova povinnsot vznika v 8 alebo 9 mesiaci?
.

Daňová povinnosť Ti vzniká 25.8.
Džanka
06.09.06,19:25
Dobrý večer poraďáci.
Môj šéf vystavil faktúru. Na DL je dátum 4.9. Na fa dal dátum vystavenia aj dátum dodania 31.8. Predpokladám, že tovar bol prevzatý 4.9, ale pre zníženie DPH dali dátum na fa 31.8. Myslím, že to nie je správne. Čo vy na to?
Ďakujem
Paula
06.09.06,19:29
Dobrý večer poraďáci.
Môj šéf vystavil faktúru. Na DL je dátum 4.9. Na fa dal dátum vystavenia aj dátum dodania 31.8. Predpokladám, že tovar bol prevzatý 4.9, ale pre zníženie DPH dali dátum na fa 31.8. Myslím, že to nie je správne. Čo vy na to?
Ďakujem

Dátum na DL by mal korešpondovať s dátumom dodania na faktúre = dátum daň. povinnosti.
Džanka
06.09.06,19:31
Ďakujem za skorú odpoveď. Hneď sa mi to zdalo divné.