aleaiactaest
15.12.19,19:11
Ahoj. Mám problém. Za mesiac november som odpracoval fond pracovného času a nevyčerpal som zvyšnú dovolenku, ale šetril ju na december, aby som si ju tam mohol dočerpať, no a dnes mi naskočila výplatná páska a tam som sa dočítal, že mi v mesiaci november chýba 36 odpracovaných hodín a miesto ních mi zamestnávateľ dal čerpať dovolenku a to bez môjho vedomia. Obrátil som sa na môjho vedúceho a ten ma odkázal na jeho manažéra a ten mi zas tvrdí, že to mám v poriadku..a teda jeden z nich je pekný sviniar ale nechcem obvinovat nesprávneho. Tak mi napadlo, že možno dochádzková evidencia by mi v tom pomohla si to overit, ale žial.. u nas to je tak, že pred odoslaným evidencie ju zamestnanci nemajú možnosť vidieť a teda ani podpísať. Tak otázka znie teda, že či mám právo ako zamestnanec žiadať kópiu dochádzky od môjho vedúceho, pripadne toho manažéra?
Tweety
15.12.19,18:25
Samozrejme, že máš právo nahliadnuť do dochádzky a odsúhlasiť ju.
veronikasad
15.12.19,18:32
kolko hodín si v novembri skutočne odpracoval ? aký máš týždenný fond pracovného času ?
marjankaj
15.12.19,19:52
Zrejme dochádzka a odpracované hodiny nie sú to isté.:eek:
širi1
17.12.19,13:30
je to podklad k výplate a zamestnanec má nárok vidieť všetky podklady k spracovaniu jeho mzdy, napr. u mzdárky
aleaiactaest
26.12.19,23:58
V novembri som celkovo 180 hodín. Môj týždenný pracovný čas je podla zmluvy 37,5h tyždenne alebo teda 11,5h denne.
veronikasad
27.12.19,18:06
Zamaz osobne údaje a priloz vyplatnu pásku
aleaiactaest
06.01.20,11:23
Takže keby jej teraz zavolám a vyžiadam si tento podklad, ochotne mi ho prepošle i zpätne ?
veronikasad
06.01.20,13:05
Dnes mozes volat akurát z okna, je štátny sviatok... Vyziadaj si dochádzku písomne.