ivustek
15.12.19,20:43
Prosím Vás o informáciu.
SZČO poskytuje vo svojej chate ubytovacie služby. V cenníku má určenú cenu 10€ za osobu a noc, minimálne však 10 osob na jednu noc /nakoľko chata má 15 ložok a nikdy ju neprenajíma viacerým skupinám/. Klient sa chce ubytovať na týždenný pobyt, ale na pobyt nastúpia iba 2 osoby.To znamená, že ich to vyjde 50€ na osobu a noc.Klient s cenou súhlasí - chce využiť rekreačný príspevok. Bude to takto v poriadku? Zákon o ochrane spotrebiteľa hovorí, že každý zákazník má nárok na rovnakú cenu. Viem si predstaviť, že by som mohla dať zľavu, ale čo ak v tomto prípade ide o 500% prirážku?
Katy a R
15.12.19,20:26
Ak je v cenníku striktne určené - že minimum ubytovaných je 10 - a vtedy je cena 10 eur za osobu a noc - tak 100 eur na noc. .... a na 7 nocí to vychádza 700 eur (resp 6x100) - či?
To už je ich chyba, že prídu len dvaja. ;)
Samozrejme, pri dlhodobejšom pobyte môže byť zľava .... ja by som si inakšejšie spravila cenník - nejak rozlíšiť krátkodobé a dlhšie pobyty, prípadne víkendové ..
:( mi nedá - že bóžinku, zase tie špekulácie s Dankovými poukazmi ;)
marjankaj
15.12.19,20:58
Asi sa mu neoplatí pre dvoch ani zakúriť.
Asi si budete musieť nájsť niekoho iného.
Ani v trafike ti nepredajú iba dve cigarety.

Myslel som, že to píše klient.
ivustek
15.12.19,21:05
Ďakujem pekne za odpoveď. A teda vypracovať rozsiahlejší cenník ma veru nenapadlo. Spravím to tak.
ivustek
15.12.19,21:16
Samozrejme, že keby chceli platiť ba za dvoch, tak to sa vobec neoplati pre ubytovateľa. Oni však s cenou za 10 osôb súhlasia - čomu ja nerozumiem - veď za tie peniaze môžu mať iný luxus.