skitn
16.12.19,11:59
Dobrý deň
sme malá škola s malým počtom žiakov, čo sa odzrkadľuje aj na rozpočte. Rozpočet nám nestačí ani na mzdové náklady, nie to ešte na prevádzku.
Môžem prepustiť zamestnanca a jeho úväzok prerozdeliť medzi ostatných učiteľov? Ide o to, že už dlhodobo škola vykazuje nadstav, ale v novom roku to bude už neúnosné. Môžu ma zamestnanci napadnúť, že oni musia učiť nadčasy a ja som prepustil zamestnanca? Nadčasové hodiny im zaznamenávam do nadčasov, ktoré potom čerpajú podľa možností počas prázdnin a pod.
Ďakujem
ivka70
16.12.19,12:00
Mozes zrusit pracovne miesto na plny uvazok daneho zamestnanca, musis mat ale pokryte hodiny riadnymi uvazkami, nie len nadcasmi. nacasy su posledne riesenie, nemozes dopredu planovat cely zruseny uvazok ako nadcas.
Mozes namiesto plneho uvazku vytvorit napr. polovicny.
Musis si uvedomit, ze mzdove prostriedky zrusenim miesta a platenim nadcasov neusetris, ved za nadcasy musis platit navyse este nadcasovy priplatok.
Nadcas je krajne riesenie, nie dlhodobo planovane ....
Takze z hladiska planovania prostriedkov ide o plytvanie a nie o usporu.
Pocitat s tym, ze si to vsetko vyberu pocas prazdnin je tiez kratkozrake, co budu potom robit zo zostatkom dovolenky? Budes im ho preplacat? Opat pojde o navysenie mzdovych prostriedkov.
skitn
16.12.19,15:14
Podľa prepočítaného počtu učitelov na žiaka má byť na škole 6 učiteľov. Momentálne je nás 9. je to dlhodobý problém , ktorý zanedbalo už minulé vedenie. jednoducho v rozpočte mi chýba 68 tis. eur, ktoré len tak nenaškrabem hocikde. musím prepustiť človeka, len neviem ako, aby to bolo v poriadku. Náhradné voľno nepreplácam. Máme vnútornú smernicu, kde máme dané, že nadčas len za náhradné voľno . Áno dolvolenka sa kopí, ale inú možnosť momentálne nemám.
skitn
16.12.19,16:27
no presne tak, vďaka nezmyselnému kreditovému systému si pri nedbalom vedení porobili všetko možné, a teda sú na finančnom strope. A či som to prepočítala dobre alebo zle, matematika nepustí. kedže na škole je 63 žiakov, z toho 10 v zahraničí, reálne to je 54 žiakov, na toľko príde financií. na škole je 9 učiteľom a ked prepočítam, že na jedného učiteľa je 12,5 žiaka, aj keby som sa...
1137 € je základ + kreditový príplatok + triednictvo + odpracované roky no je to viac ako 1400 €
kopretinka
16.12.19,16:52
Keď máš nadstav,tak predsa hodiny zo zrušeného miesta nemôžeš prideľovať ostatným,aký zmysel má potom zrušenie jedného miesta?
skitn
16.12.19,17:12
viem, že to znie nezmyselne, ale peniaze si nenatlačím, a ročný plat učiteľa v najvyššej platovej triede s jeho nákladmi je 24 900 €. ak rozhádžem jeho hodiny medzi zvyšných 8 s tým, že nadčasové hodiny nebudem preplácať, tak má to zmysel, nie?
ivka70
16.12.19,18:32
To nema ziadny zmysel, ty nemozes nariadovat pravidelne kszdy tyzden nadcasy a sucasne tvrdit, ze ich nebudes preplacat.
A okrem toho, kolko mas hodin, ktore musia ucitelia oducit dokopy? Aky uvazok by ti potom vysiel pre jedneho ucitela?
Ma taku skolu vobec zmysel ekonomicky drzat?
kopretinka
16.12.19,21:17
A ty vôbec čítaš po sebe a uvažuješ pri tom???
skitn
17.12.19,06:24
neviem, komu to patrilo, ospravedlňujem sa, že vyzerám ako blbec. Vy ste ma asi nepochopili, milé dámy, ja nemám peniaze. teraz neriešim, že chcem ušetriť peniaze, aby si učitelia privyrobili , ale ja tie hodiny preplatiť nemôžem , lebo na ne peniaze nemám.
ivka70
17.12.19,06:32
To ale este neznamena, ze mozes vedome porusovat zakon.
Predpokladam, ze si riaditelka a vobec netusis ako planovat a riadit taku skolu.
Nie je to dobry napad, tam treba prekopat cele planovanie personalu od zakladov, jeden prepusteny ucitel, ktoremu este budes musiet zaplatit odstupne a x hodin nadcasov pre ostatnych je docasne a velmi kratkozrake riesenie.
AntekaK
17.12.19,09:27
Predpokladám, že škola má svojho zriaďovateľa, situáciu by som riešila s ním.
kopretinka
17.12.19,09:35
Keď tam má byť 6,tak nechápem,prečo 3 neprepustíš pre nadbytočnosť....prečo len jedného.
Keď bude 6 učiteľov,nemôžu robiť za 9 s tým,že im zaplatíš len za 6.Ako si na toto prišla? A to si vysokoškolsky vzdelaná? A rozhoduješ o tak závažných veciach a nemáš elementárne znalosti o ZP???
Ja som fakt v nemom úžase.......
marjankaj
17.12.19,21:01
Nech dá výpoveď(prepustí seba) tým úšetrí pre školu peniaze a ostatné bude riešiť nová riaditeľka.