Mbabic75
17.12.19,20:01
dobrý den, v apríli 2019 sud rozhodol o zvýšení vyživovacej povinnosti na dcéru, ale voči rozsudku sa exmanželka odvolala. Podľa §44 by mi mala platiť od doručenia rozsudku okr.sudu teda maj 2019. Je možné to vymáhať cez exekútora a čo k tomu potrebujem? Dakujem veľmi pekne.
Mária27
18.12.19,06:23
Rozsudok je exekučným titulom. Návrh na exekúciu sa podáva elektronicky. Môžeš ho podať sám alebo ti ho spíše hociktorý exekútor alebo advokát.

zákon
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1995/233/19951201.html

rozhodnutie ústavného súdu
file:///C:/Users/K/Documents/Downloads/Rozhodnutie%20-%20Uznesenie%20z%20predbe%C5%BEn%C3%A9ho%20preroko vania%20IV.%20%C3%9AS%20386_2018.pdf
Mbabic75
18.12.19,11:48
dobrý deň, tak som to dnes obehal a nič. Ked sa odvolala, že sa s tým nedá robiť. Poukázal som aj na §44 a pokrčili, len plecami. aj tak Vam velmi pekne dakujem
Mária27
18.12.19,12:11
Tak to vôbec nie je pravda. Doplnila som ti rozhodnutie ústavného súdu už podľa teraz platného civilného mimosporového poriadku - môžeš si ho vytlačiť a ukázať tým mudrcom. Na nete si nájdeš aj veľa starších rozhodnutí o predbežnej vykonateľnosti rozsudku o výživnom.

Inak, nie je ťažké podať si návrh do Banskej Bystrici cez internet sám - ak máš občiansky preukaz s čipom.
Mbabic75
18.12.19,12:57
hrabal som sa v tom a nasiel toto : v rozsudku je napisane, ze bude platit az po pravoplatnosti rozsudku. tym padom vsetko pada :(
na tejto stranke je uznesenie ustavneho susu k podobnej veci. Kde je napisane,ze aj chybny vyrok je vyrok sudu.... ale ste zlata ze ste sa mi ozvala (snad som to dobre vsetko pochopil co sa tam pise) kedze som len laik ale bojujem za svoju dceru prajem Vam pekny dnik ak som nieco zle pochopil napiste


https://www.google.com/search?q=rozsudek+v%C3%BD%C5%BEivn%C3%A9+vykonatel nost&oq=vyzivne+vykonatelnost+&aqs=chrome.3.69i57j0l3.13921j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Mária27
18.12.19,13:12
Skopíruj adresu toho uznesenia, že to padá (dal si vyhľadávaciu stránku), Všade je predsa uvedené, že rozsudok o výživnom je vykonateľný, aj keď nie je právoplatný!!!
Mbabic75
18.12.19,15:31
ok... Ked som bol dnes na sude, kde som chcel aby mi potvrdili vykonatelnost rozsudku, čím by to bolo vymahatelne (dajme tomu datum 10.5.2019 )mi povedali ze to tam nieje zapisane,ked sa odvolala. V rozsudku okr. sudu je napisane "plati od pravoplatnosti rozsudku,teda az po odvolani na kraji ak sa opat teda neodvola.
...na exekuciu treba rodny list a potvrdenie vykonatelnosti a toto zrovna nemam. Kde to mozem dostat? ked okr sud ze nema podklady a na info na kraji mi neporadili dakujem
Mária27
18.12.19,17:48
Nečítal si to rozhodnutie ústavného súdu, čo som k príspevku doložila. Aj tam súd napísal až po právoplatnosti - a US to neuznal. Sudca nie je nad zákon.
Vyžiadaj si potvrdenie o doručení rozsudku obom stranám v spore - ak nahliadneš do spisu, je to tam, aj doručenky, môžeš žiadať kópie. To bude stačiť exekučnému súdu spolu s rozsudkom.
Môžeš sa aj sťažovať na súde - mne sa tiež stalo, že nechceli potvrdiť vykonateľnosť, ale nakoniec museli.
Máš ten občiansky s čipom?
Mbabic75
18.12.19,18:25
čip mám :) dnes som to všetko olietal :) tak tam zajtra pôjdem zas a znova a nedám sa odbiť ...šak bojujem za moju dcéru veľmi pekne Majka dakujem pekne sviatky
Mbabic75
19.12.19,12:34
Majka dakujem veľmi pekne je to doma kopec nervov ale je. Ešte raz dakujem za vašu podporu bežnej by som to nedal prajem pekne sviatky aj slzy som mal na krajíčku keď mi tam o stamplovali
Mária27
19.12.19,12:58
Som rada. Podáš si to sám alebo ce notára či exe?
Mbabic75
19.12.19,14:06
dal som to jej právničke nech mi pošle peniaze. Ak nie, potom to podám. Je to dosť veľká suma, tak sa možno dohodneme. Má ešte dve malé deti, tak nechcem byť sviňa. Aj keď.... dám vedieť ako to dopadlo
Mária27
17.01.20,14:09
"tak sa podarilo výživné mi ex doplatila v plnej výške, síce až potom ako som to posunul na exekúciu. dakujem veľmi pekne za pomoc. Je úžasné, že takto pomáhate ľudom."

PORADA je na to, aby sme si radili.
Richard mal vynikajúci nápad, keď ju založil.