mathias
05.09.06,18:17
Chcem dat okamzitu (pripadne co najkratsie tvrajucu) vypoved,
ktoru vsak zamestnavatel nechce podpisat, pretoze nema
na moje miesto nahradneho pracovnika.

1/ mozem odist ihned aj bez zamestnavatelom podpisanej vypovede ?
2/ bude takyto odchod pravne platny ?

3/ alebo musim suhlasit s 2 mesacnou vypovednou lehotou ?
Dakujem
Tweety
05.09.06,16:20
Chcem dat okamzitu (pripadne co najkratsie tvrajucu) vypoved,
ktoru vsak zamestnavatel nechce podpisat, pretoze nema
na moje miesto nahradneho pracovnika.

1/ mozem odist ihned aj bez zamestnavatelom podpisanej vypovede ?
2/ bude takyto odchod pravne platny ?

3/ alebo musim suhlasit s 2 mesacnou vypovednou lehotou ?
Dakujem Okamžite môžeš ukončiť PP len za presne v ZP vymedzených podmienok.
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu alebo náhradu mzdy, alebo ich časť do 15 dní po uplynutí jej splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.
(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.
(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

Ak chceš odísť dohodou a druhá strana nesúhlasí, tak podáš normálnu výpoveď s 2 mesačnou výpovednou dobou.
D betka
05.09.06,18:29
Moja sestra má podobný problém. Zamestnávateľ jej nepodpísal dohodu o rozviazaní PP tak podala výpoveď 30.8. k 1.9.. Chcem sa ale spítať či jej plynie výpovedná doba ak 31.8. a 4.9. bola na dovolenke a od 5.9. je PN. Je to správne?
ajobs
05.09.06,21:44
Moja sestra má podobný problém. Zamestnávateľ jej nepodpísal dohodu o rozviazaní PP tak podala výpoveď 30.8. k 1.9.. Chcem sa ale spítať či jej plynie výpovedná doba ak 31.8. a 4.9. bola na dovolenke a od 5.9. je PN. Je to správne?

Ak bola jej výpoveď doručená 30.8.2006 zamestnávateľovi-teda druhej zmluvnej strane, tak výpovedná doba plynie od 1.9.2006 a skončí sa 31.10.2006.
dana9
06.09.06,05:19
Chcem dat okamzitu (pripadne co najkratsie tvrajucu) vypoved,
ktoru vsak zamestnavatel nechce podpisat, pretoze nema
na moje miesto nahradneho pracovnika.

1/ mozem odist ihned aj bez zamestnavatelom podpisanej vypovede ?
2/ bude takyto odchod pravne platny ?

3/ alebo musim suhlasit s 2 mesacnou vypovednou lehotou ?
Dakujem

Ak sú splnené zákonom ustanovené podmienky, ktoré ti umožňujú dať okamžitú výpoveď, a ak samotná výpoveď obsahuje zákonom predpísané náležitosti, tak nie je dôležité, či ZĽ výpoveď podpíše. Ale pozor, výpoveď musí byť ZĽ doručená. Inak mu vzniká nárok na náhradu prípadnej škody.

dana:)