Laurinkai
19.12.19,06:47
Ahoj poraďáci. Stala som sa právnym nástupcom žalovaného, lebo tento počas konania umrel a rozsudok, ktorý bol voči nemu vynesený nenadobudol právoplatnosť. Súd mi poslal uznesenie, že som právny nástupca a spomínaný rozsudok, voči ktorému sa môžem do 15 dní odvolať. Prosím, na koho mám adresovať odvolanie, na Okresný súd, ktorý mi to poslal, alebo na Krajský súd a do adresy napísať prostredníctvom Okresného súdu? Ďakujem za radu.
veronikasad
19.12.19,06:02
v rozsudku to nie je uvedené ?
buchač
19.12.19,06:03
Odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje.
Ide o lehotu, ktorú je nevyhnutné dodržať! Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy.

Odvolanie musí obsahovať tieto náležitosti:

Označenie súdu, ktorému je určené (odvolanie sa podáva na súde, proti rozhodnutiu ktorého odvolanie smeruje).
Označenie toho, kto ho podáva.
Označenie rozhodnutia, proti ktorému odvolanie smeruje. Praktická rada - napr.: Podávam odvolanie proti rozsudku Okresného súdu v Trenčíne č. k. 7C 159/99 – 48 zo dňa 30. 6. 1999, ktorým bolo moje manželstvo rozvedené. Podávam odvolanie proti rozsudku Okresného súdu Bratislava III č. k. 11C 424/98 – 57 zo dňa 12. 2. 1999, ktorým zamietol môj návrh o určenie neplatnosti kúpnej zmluvy.
Uvedenie v akom rozsahu sa rozhodnutie napáda (t. j. z odvolania musí byť jasné, v akom rozsahu je výrok rozhodnutia napadaný).


P.S.:
Nechce sa mi veriť, že v rozsudku nie je napísané, kde je potrebné poslať odvolanie.
Laurinkai
19.12.19,06:28
Máš Ty pravdu je to v tom pôvodnom rozsudku. Je tam napísané: Proti rozsudku súdu prvej inštancie je prípustné podať odvolanie v lehote do 15 dní odo dňa jeho doručenia písomne vo vyhotovení trojmo na súde, proti ktorého rozhodnutiu smeruje." Takže, keď ho vydal Okresný súd, tak na Okresný súd. Tak? Len v tom uznesení to nie je a to ma domýlilo. Som v totálnom strese a potom som nepozorná.