Allicia222
19.12.19,13:18
Zdravím, chcela by som sa opýtať, čo by ste mi poradili v danej situácii.
Som na RD, oficiálne do apríla. Ešte počas RD sa zrušila pobočka a presťahovala sa do iného mesta. Viem že do danej práce sa vrátiť už nechcem, črtá sa mi iná práca. Môžem ešte počas RD doručiť zamestnávateľovi Dohodu o ukončení pracovného pomeru z dôvodu organizačných zmien? Môže ju zamestnávateľ aj odmietnuť? Ďakujem.
Tweety
19.12.19,12:29
Samozrejme, že môžeš skončiť PP Dohodou aj počas RD. Kedže u zamestná. boli organiz. zmeny, tak ho skús osloviť a dohodnite sa na postupe. Dohodnúť sa dá(nedá)vždy. Kedže ide o Dohodu, tak bez jeho súhlasu skončiť PP nie je možné. Ak by nesúhlasil s Dohodou, potom jedine podať Výpoveď výpoveďou s VD.
veronikasad
19.12.19,13:31
Zamestnávatelovi (mesiac vopred) doruč oznámenie o ukončení rodičovskej dovolenky. Keďže pobočka sa zrušila a presťahovala do iného mesta, počkaj na vyjadrenie zamestnávatela. Ak ti ponukne miesto v inom meste ako máš v pracovnej zmluve, nemusíš ho prijať. V tom prípade je zamestnávatel povinný dať ti výpoveď s nárokom na odstupné. Z rovnakého dôvodu môže s tebou ukončiť pracovný pomer dohodou k dátumu, na ktorom sa dohodnete.

Ak nechceš prísť o odstupné, sama nežiadaj o ukončenie pracovného pomeru dohodou.
Pracovný pomer nielen dohodou môže byť ukončený aj počas RD.