Strigoo
20.12.19,16:01
Dobry den. Je mozne, ze v dnesnej dobe existuje predajna zeleniny v Trebisove na hlavnej ulici v strede mesta, ktora nedava pokladnicny blok pri nakupe? Co potom dane zo zisku? Predajna nema ziadnu pokladnu a doklad o kupe dostanem iba ak poziadam oň. Po ziadosti o doklad pani predavacka vypise rukou doklad so sumou nakupu. Existuje nejaka vynimka na predaj tovaru bez pokladne a moznostou rucne pisaneho bloku? Ma to dost zarazilo kedze je takmer rok 2020. Vsade sa hovori o e kasach a podobne a tu v zelenine nedostanem ziaden doklad.Dakujem
Katy a R
20.12.19,15:04
veronikasad
20.12.19,15:13
Ak majitelka predajne je obcanom so zdravotnym postihnutim a nemá zamestnancov, nemusi evidovat trzbu registracnou pokladnou. Zakaznikovi je vsad povinna vydat doklad o nakupe, takymto dokladom je aj paragon.
Informacia, ze je drzitelom preukazu ZTP musi byt na viditelnom mieste ...
marjankaj
20.12.19,16:50
Blok si netreba pýtať. Je povinnosťou predávajúceho blok zákazníkovi vydať. Koľkí už dostali pokutu za to, že blok zákazníkovi(daňovej kontrole) nevydali.
Inak teraz treba na blok aj čakať. V IKEA som dnes pokladníčke povedal, že si zatiaľ môže odskočiť aj na kávičku.:confused:
PotPalo
20.12.19,16:57
a chceš blok, alebo lacnejšiu zeleninu? Vyber si.
Katy a R
20.12.19,16:58
;) - hlavne - ke´d máš veľký nákup ! ale zase, aspoň si kľudnejšie nahádžeš nákup do tašky .
Ja si veru pýtam, keď mi náhodou nedajú .. však bločková lotéria;)
marjankaj
20.12.19,17:18
Bločková lotéria ešte funguje?
Teraz tie nové kasy tak rýchlo reagujú. Všade sa tvoria šóry kvôli nim. Mal som iba jednu položku. Čakal som aj na toho predo mnou, kým mu vytlačili bloček. Tú kávičku by aj stihla, mala to iba pár krokov. Teda ak by tam nečakala aj na bloček.:eek: Veď som jej to aj poradil. :D Aj súhlasila.
https://www.ventus.sk/rychlost-tlace-na-orp-kasawin/