gentleman
25.12.19,17:33
Ahojte, chcel by som rozprúdiť debatu o zdravej strave a tiež zdravom pití. Momentálne mám 35 rokov a nadváhu podľa BMI :-) Dokonca som v rizikovom štádiu. Pás nad 100 cm. Na raňajky pijem kávu, jem biely rožok s maslom (skúšal som ja ovsené vločky 2 týždne ale nejakú extra zmenu som nepocítil), obed klasický - kuracie alebo morčacie mäso + ryža alebo zemiaky v šupke. Tiež jedávam praženicu z 3 vajec, sem-tam rybu z konzervy, sem-tam čokoládka - Deva, študentská pečať, coca-cola občas, inak pijem minerálky a vodu z vodovodu. Dávam si pozor na olej - snažím sa obmedzovať. K polievkam si dám krajec klasického bieleho chleba. Snažím sa dať si aj oriešky, orechy, momentálne arašidy. Chcel by som zmeniť postavu - čo odporúčate zmeniť? A koľko vlastne športovať, ja som behával aj 8 km denne v pomalom tempe ale nejako som neschudol, myslím, že kvôli strave. Inak ako by som mal strach nejesť - bojím sa hladu. Taktiež koľko športovať denne?
buchač
25.12.19,16:36
Chcel by som zmeniť postavu - čo odporúčate zmeniť?
Všetko...;) :D
gentleman
25.12.19,16:39
Vedel som, že to nebude ľahké. :-)
vlado 33
25.12.19,17:23
Schudol som 35 kg. Nejedz po 18 hodine, takto schudneš minimálne 10 kg. Nejedz nič kysnuté, žiadne sladkosti. Behanie? Museli ma operovať na zápal čelových dutín. Vyhýbaj sa cestovinám, prímaj toľko potravy, koľko potrebuješ. Musíš si stážiť váhu. Ja cvičím denne hodinu. Nejem nič mastné, väčšinou hovädzie mäso a ryby.
bettylou
26.12.19,15:12
je sprostoť chudnúť v zime
bettylou
26.12.19,15:14
Schudol som 35 kg. Nejedz po 18 hodine, takto schudneš minimálne 10 kg. Nejedz nič kysnuté, žiadne sladkosti. Behanie? Museli ma operovať na zápal čelových dutín. Vyhýbaj sa cestovinám, prímaj toľko potravy, koľko potrebuješ. Musíš si stážiť váhu. Ja cvičím denne hodinu. Nejem nič mastné, väčšinou hovädzie mäso a ryby.

a ak robí nočné, alebo nedajbože dva dni tak a dva dni tak...?
Maria_Ze
29.12.19,12:46
Nejesť po 18 hodine je dávno vyvrátený mýtus. Zjednodušene by sa dalo povedať, že schudneš, ak budeš v kalorickom deficite - menej kalórií prijmeš ako vydáš. Nieje to o tom nejesť, ale jesť dobre. A trpelivosť je klúč! Za 2 týždně zmeny nepocítiš :D