Dadda17
26.12.19,14:39
Dobrý deň,
už dlhšie mám problémy s opuchmi. Asi pred troma mesiacmi som mala cca týždeň opuchnuté ľavé oko, nie niak moc, že by som nevidela, ale opuchnuté bolo. Potom mi raz z ničoho nič počas dňa opuchla horná pera na ľavej strane, prešlo to až niekedy večer. Asi 2 týždne na to som sa ráno zobudila s opuchnutým lícom z vnútornej strany (nie som si istá či to bolo na pravej, alebo ľavej strane). A teraz som sa asi pred 2 dňami v noci zobudila na hrozne opuchnutú spodnú peru znova na ľavej strane, trvalo to celý deň až cca okolo 10tej večer to prešlo. Včera znova opuch hornej pery na ľavej strane z ničoho nič, ktorý trvá až doteraz. Mám 17 rokov a nemám žiadne potravinové alergie ani histamínovú intoleranciu (na obe mám spravené testy). Najskôr som to pripisovala prievanu a neriešila som to, no teraz som si neni až taká istá, čítala som niečo aj o Crohnovej chorobe, alebo problémoch so štítnou žľazou. Máte s niečim podobným skúsenosti? Za každú odpoveď, radu budem rada.
Ďakujem.
misoft
26.12.19,16:38
Ono - nie je vhodné takto určovať diagnózu na diaľku cez net.
A) nikto nevie tvoje zdravotné dispozície;
B) nikto nevie, či náhodou nemáš nejaké alergie;
Najlepšia rada (podľa mňa) - hneď zajtra švihaj k svojmu obvoďákovi, aby ťa poslal na komplexné vyšetrenia. A tam sa určí, čo to môže byť.
Dadda17
26.12.19,16:58
Samozrejme plánujem ísť zajtra ku doktorovi, nie som naivná, aby som si myslela, že mi tu niekto stanoví diagnózu. Skôr som sem písala preto, aby som zistila či má niekto s takýmito vecami tiež skúsenosti, prípadne niake rady na tie opuchy. Každopádne ďakujem moc za odpoveď.
Terezia13
26.12.19,18:52
potravinové alergie - tých je také množstvo, že ani testov asi nie je toľko - nevylučovala by som alergiu na niektoré potraviny - mne spuchol jazyk a celý sa mi "rozbrázdil" po pomaranči a rybacom šaláte, a to pomaranč a šalát nemajú nič spoločné, ale testy na alergiu nič neukázali, ale nezamerala by som sa len na alergie - nemusia to byť potraviny, ale určite by som sa nedala "vystrčiť" od lekára, treba trvať na všetkých možných vyšetreniach, nemusí to byť nič vážne, ale po čase to vážne už môže byť, bolo by dobré sledovať, kedy sa opuch objaví a vysledovať, čo som deň pred tým jedla, v akom prostredí som sa pohybovala, či aj to nemá nejaký súvis