počítač
06.09.06,08:09
AHOJTE!
Chcela by som sa opýtať či je v poriadku ak sa do zlmuvy uzatvorenej na dobu určitú nepíše presný dátum ukončenia ale iba:

Pracovný pomer je uzavretý na dobu určitú po dobu trvania zmluvného vzťahu medzi spoločnosťou...
dana9
06.09.06,06:13
AHOJTE!
Chcela by som sa opýtať či je v poriadku ak sa do zlmuvy uzatvorenej na dobu určitú nepíše presný dátum ukončenia ale iba:

Pracovný pomer je uzavretý na dobu určitú po dobu trvania zmluvného vzťahu medzi spoločnosťou...

V podstate by to malo byť v poriadku, dôležité je aby koniec PP bolo možné jednoznačne určiť, a to objektívne zistiteľnými skutočnosťami.. Niekedy sa napr. dáva : .. trvádo návratu ZC z ďalšej materskej...(ktorú nový ZC zastupuje).

dana:)
Tweety
06.09.06,06:14
AHOJTE!
Chcela by som sa opýtať či je v poriadku ak sa do zlmuvy uzatvorenej na dobu určitú nepíše presný dátum ukončenia ale iba:

Pracovný pomer je uzavretý na dobu určitú po dobu trvania zmluvného vzťahu medzi spoločnosťou...
Nie, nie je to v poriadku. Je to nič nehovoriaca veta.:cool:
počítač
06.09.06,06:22
Nie je to v poriadku ani keď je riadne uzavretá zmluva medzi spoločnosťami?
Ide o to že tá zmluva sa môže aj nemusí predĺžiť.
filka
06.09.06,06:23
§48 ods.1 Zákonníka práce:
PP je dohodnutý na neurčitý čas,ak nebola v PZ výslovne určená doba jeho trvania...

Možno by bolo v poriadku,ak by sa výslovne odvolalo na tu konkrétnu zmluvu zo dna...,medzi... a ak je tam určený čas jej trvania,tak by to mohlo byt ok.
počítač
06.09.06,06:26
Takže som to pochopila správne a musí tam byť napísaný konkrétny dátum?
počítač
06.09.06,06:27
Ďakujem za odpovede!
Tweety
06.09.06,06:29
Takže som to pochopila správne a musí tam byť napísaný konkrétny dátum? Dátum, alebo obdobie trvania doby určitej, napr. počas zastupovania zamestnankyne na RD...PN....
dana9
06.09.06,06:32
Takže som to pochopila správne a musí tam byť napísaný konkrétny dátum?

Nemusí, doba trvania je vymedzená buď konkrétnym časovým údajom, alebo dobou trvania dohodnutej práce. Musí byť ale presne identifikovaná zmluva, musí to byť jasné , od čoho trvanie doby určitej závisí a kedy končí.

dana:)
počítač
06.09.06,06:39
Takže keď je to napísané takto malo by to byť v poriadku?

pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú po dobu trvania výkonu strážnej služby zmluvne dojednanej medzi objednávateľom strážnej služby a spoločnosťou XY
dana9
06.09.06,06:52
Takže keď je to napísané takto malo by to byť v poriadku?

pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú po dobu trvania výkonu strážnej služby zmluvne dojednanej objednávateľom strážnej služby a spoločnosťou XY

Ešte doplň, že

na základe ....Zmluvy o poskytovaní strážnej služby zo dňa,..... uzatvorenej medzi.......