Wotan
26.12.19,19:25
Ak by sa nasiel niekto, kto sa vyzna, prosim o radu.

Kupil som predlzovacku s prepatovou ochranou (4 zasuvky) s hlavnym vypinacom.
Funguje, ale zistil som jednu vec, ze ked vypnem ten hlavny vypinac, tak aj tak je v tych zasuvkach nejaky maly prud.

Zistil som to na rychlovarnej kanvici, ktora na spodku slabo svieti, a zostava svietit aj ked vypnem to hlavne tlacidlo. Zapnut sa kanvica neda, tolko prudu tam nie je. Samozrejme ked vytiahnem zo zasuvky, uz nesvieti.

Zda sa, ze predlzovacka vypina opacnu fazu, alebo neviem co to ma byt, ale logicky clovek ocakava, ze ked vypnem hlavny vypinac, tak nepojde ziaden prud.

Myslel som, ze je chybny kus, ale mam 2 take iste, uplne nove a druhy robi to iste.

Skusal som obycajnu zasuvku s tlacidlom z Lidla, tam ked to vypnem tak nedava vobec ziadny prud, ale to zas nie je zasuvka s prepatovou ochranou.

Je to bezpecne? Alebo to mam stale vytahovat zo zasuvky, ale tym padom mi je hlavny vypinac nanic...
canbo
27.12.19,15:06
Pomôžem si citátom zo školenia:"Vedeli ste, že?
Použitím predlžovacích prívodov s prepäťovou ochranou za pár desiatok eúr nikdy nemôžete nahradiť komplexnú ochranu pred prepätím so správne navrhnutými jednotlivými prvkami."
A asi ako funguje vypínač , tak bude fungovať aj prepäťová ochrana.
vicktor
28.12.19,08:01
Nadpis je zavadzajuci.
Wotan sa nestazuje na nekvalitnu prepatovu ochranu, ale cuduje sa ze vypinac na predlzovacke prepusta prud.
To by sa mohlo stat aj na predlzovacke bez prepatovej ochrany za par eur.
Wotan
28.12.19,10:00
to je ale vlastnostou najma francuzskych predlzovaciek, nie je to chyba vypinaca ani predlzovacky. Ten vypinac proste vypina opacnu fazu a nie vsetky ako je to u europskych, tak nejak mi to bolo vysvetlene. Nevyznam sa v tom moc. Napr. takisto lacne predlzovacky (ale bez prepatovky) z Lidla, maju len vypinac ZAP/VYP a tam to vypina v poriadku.
canbo
30.12.19,13:55
Vypínač je poškodený zapojenou kanvicou do predlžovačky a vypínaním v zaťaží.
. Prepäťové predĺžovacie šnúry sa vyrábajú najčastejšie na 10A - to znamená 10A/4 zásuvky - čiže na jednu zo štyroch môže zaťažiť 2,5A ( obvykle až 4A) nie viac.
A vypínač sa vypína bez záťaže inač sa zlepí.,ako je pravdepodobne aj v tomto prípade..
To všetko je napísané na štítku výrobku s CE značkou.
Určite proti prepätiu nieje potrebné chrániť kanvicu.