draco
28.12.19,10:20
Prosím o pomoc pri vypĺňaní formulára o konečných užívateľoch výhod. Máme s.r.o., sme dvaja konatelia 60 a 40 percent. Nie je mi jasný bod a6 - keďže v Spoločenskej zmluve máme uvedené, že v mene spoločnosti koná každý samostatne, či to mám zaškrtnúť alebo nie... pretože napr. bod a3 - odvolanie štatutára jeden z nás sám urobiť nemôže, môže to urobiť jedine valné zhromaždenie. Bod a6 hovorí o tomto? alebo to zle chápem? ďakuuem vopred za objasnenie.
avalik
28.12.19,17:16
na úvod upresnenie ... podiel vo firme majú spoločníci, nie konatelia ...
takže ste dvaja spoločníci s podielmi 60 a 40 %, obaja ste zároveň konatelia s právom konať samostatne

a) Skutočné ovládanie alebo kontrolovanie právnickej osoby alebo získavanie prospechu z činnosti alebo z obchodu právnickej osoby
- áno, obaja spoločníci

a1) Priamy alebo nepriamy podiel na hlasovacích právach v právnickej osobe alebo súčtu týchto podielov v právnickej osobe v rozsahu najmenej 25 % (percentuálnych bodov)
- áno, obaja spoločníci

a2) Priamy alebo nepriamy podiel na základnom imaní právnickej osoby alebo súčtu týchto podielov na základnom imaní právnickej osoby vrátane akcií na doručiteľa v rozsahu najmenej 25 % (percentuálnych bodov)
- áno, obaja spoločníci

a3) Právo vymenovať, inak ustanoviť alebo odvolať štatutárny orgán, riadiaci orgán, dozorný orgán alebo kontrolný orgán v právnickej osobe alebo akéhokoľvek ich člena
- áno, obaja spoločníci, lebo máte toto právo vyplývajúce z obchodného zákonníka

a4) Iný spôsob ovládania právnickej osoby
- nie, ak neexistuje ešte nejaký iný spôsob ovládania

a5) Právo na hospodársky prospech z podnikania právnickej osoby alebo z inej jej činnosti v rozsahu najmenej 25 % (percentuálnych bodov)
- áno, obaja spoločníci (aj ich manželky ak majú rozdelené BSM)

a6) Splnenie aspoň ktorého z kritérií podľa písm. a1) až a5) spoločne s inou osobou konajúcou v zhode s konečným užívateľom výhod alebo ich spoločným postupom
- nie, lebo už ste identifikovaní podľa a1- a5 samostatne

b) Konečný užívateľ výhod – vrcholový manažment
- nie, lebo už ste sa identifikovali ako spoločníci v a)
avalik
28.12.19,20:19
otazky sa nezadavaju do odpovedi, pouzite vyhladavac, prip. google, su dostupne navody a videa ... xml podpisete cez zepdisig, zmeni koncovku a ten podpisany subor podate cez slovensko.sk
Dáša_
29.12.19,10:26
len pre istotu, máš na občianskom najnovšiu verziu sw? lebo na starších občianskych je certifikát zneplatnený
avalik
29.12.19,11:05
estraubnerka, pouzi vyhladavac, navod som tu uz davala, respektuj pravidla porady
avalik
29.12.19,15:08
opakujem pouzi vyhladvac navod som tu zdielala
Žabinka
29.12.19,17:25
hore na stránke je vyhľadávač-okno s lupou.. zadaj si tam napr. Konečný užívateľ výhod - návod na elektronické vyplnenie a podanie.. a nájdi si postup..
lachim1
18.10.20,08:47
Ako postupovať v takomto prípade ??
S.r.o. dvaja spoločníci podiel konatel a spoločník 95% +5% spoločník .Konatel koná samostatne .
Konatel podal KUV s vyplnenými a1,a2,a3, a5. Po kontrole tlačivo pripravene k odoslaniu bez chýb. Odoslane v 11/2019 Prišlo odmietnutie zapisu a v odôvodnení:

Navrhovateľ v predloženom návrhu nevyplnil údaje, ktoré zakladajú postavenie konečného užívateľa výhod podľa osobitného predpisu.
Konkrétne nebola vyplnená kolónky 10b).
V zmysle vyššie uvedeného je potrebné predložiť zápisový formulár so všetkými vyplnenými údajmi, ktoré zakladajú postavenie konečného užívateľa výhod podľa osobitného predpisu
Prečo mám vyplniť 10b, ked doplňujuca info v prílohe č.31 hovori kedy sa vypĺňa .
AKO TO MAM TEDA VYPLNIT A KDE JE CHYBA ak vyplním aj 10b, po kontrole hlási CHYBU
avalik
19.10.20,09:39
10b bolo označené "nie"?
lachim1
19.10.20,15:28
To je otázka či odpoveď ? V texte zdôvodnenia predsa reg.súd píše že nebola vyplnená kolonka 10b. POZNAŠ TLAČIVO Príloha č. 31 k vyhláške č. 25/2004 Z. z.pre elektronické podanie KUV ?? Ako sa tam da označit "NIE" ? Budem rád ked mi poradíš. Nakolko súd odmietol návrh na zápis je potrebné podať námietku cez EID a opravit čo vytkol . Takže poslat vyplnené tlačivo ( Príloha č. 31 k vyhláške č. 25/2004 Z. z.)
AKO v tomto tlačive vyplnim NIE ?????
( NIE v 10b sa da vyplnit len v tlačive pre fyzicke osoby -podnikatelov a nie pre právnické osoby lebo ked vylnuješ 10a nevyplnuje sa 10b -neodfajkneš)
avalik
19.10.20,20:45
no uz nepamatam, bolo tonpred rokom, ale v ulozenom xml mam pri 10b hodnotu "false" a zapis mi presiel bez problemov