Maria_Ze
29.12.19,14:21
Skúšala som utierku s teplou vodou a tekutým práškom, nepodarilo sa, potom som skúsila Cif - veľmi opatrne a nič. Čítala som aj o odlakovači, ale bojím sa, že sedačku zničím :( Máte VYSKUSANY tip? Alebo nápad ako to zamaskovať? Sedačku máme tuto: https://mojinterier.sk/tempo-kondela-rohova-sedacia-suprava-hnedasivohneda-prava-marbela-21
- tú istú, takže ta ekokoža je celkom tmavá.
PotPalo
29.12.19,13:29
Ako? Ťažko. Daj si vyhľadať "loctite glue remover". Je to balenie asi ako sekundové lepidlo, dostať kúpiť v drogérií (na Fedinovej v retrogérií mali). Odstráni zaschnuté lepidlá (sekundové aj chemoprén), čistil som tým aj LCD displej monitora popísaný guličkovým perom, a išlo to pekne. Látke ani plastu nevadí, ale lepšie je dopredu skúsiť na kúsku niekde kde to nieje vidieť, či to neurobí fľak...
Maria_Ze
29.12.19,13:38
Glue remover znie dosť desivo, ale asi lepšie ako odlakovač. Skúsim zohnať :)
Nandrolon
29.12.19,16:15
Skús obyčajné detské vlhčené papierové utierky. Budeš velmi milo prekvapená. Tá látka, ktorou sú napustené dokáže niekedy zázraky.
Nandrolon
29.12.19,16:18
Loctite glue remover horšie rozlepuje kyanoakrylátové spoje ako lak na nechty, alebo acetón. Tiez som zaň pár eur vyhodil.
PotPalo
29.12.19,16:22
Acetón ale rozpúšťa aj plasty. Tento remover je šetrnejší, zaschnutý chemoprén z gatí odstránil celkom dobre. Ale však treba skúsiť všetko, možno by stačil aj isopropylalkohol (IPA).
Nandrolon
29.12.19,16:28
Remover nemôže použiť, lebo tam je dôležitý to jeho dlhšie pôsobenie, aj preto je v konzistencii medu. S acetónom musíš urobiť "zábal" /papierová vreckovka + omotať sáčkom a odhadnúť dobu pôsobenie/. Zábal tiež použiť nemôže. Detskými vreckovkami iba jemne trieš a tuha z pera je dole. Niekoľkokrát do mesiaca vyskúšané z podláh, nábytku a bielych stien.