Matilla
30.12.19,00:16
Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu. Zmluva na dohodu končí 31.12. 2019 uzavretá od 1.1.2019. Je potrebné odhlasovať a prihlasovať zo soc. Poistovni ak pomer chceme predĺžiť? Ak áno je možné tak spraviť skôr napr. 30.12. ? Našla som len dokedy najpozdejšie je potrebné vykonať odhlášku a prihlášku. Odchádzam mimo signál na 3 dni tak by som to chcela urobiť zajtra s platnostou odhlasky na 31 a prihlasky na 1.1. Ďakujem veľmi pekne
avalik
29.12.19,23:20
dohody su max. na 12 mesiacov (pozri ZP) - t.j. dodatkom nie je mozne dalsie predlzenie ... a kedze pojde o novy pracovnopravny vztah, tak aj odhlasky a prihlasky

pozor, odhlaska SP "... odhlásiť zamestnanca do ôsmich dní od zániku týchto poistení ..."
Matilla
30.12.19,07:12
Dakujem pekne. S tymi 8 dnani som to citala ale brala som to ako lehotu ktoru je treba splnit najneskor do 8 dni. Ak to spravne chapem tak prihlasku treba den vopred ale to je tiez najneskor cize mozem aj skor napr. Dnes? A odhlasku do 8 dni po skonceni tam by mi asi nastal problem ak sa to neda skor lebo neviem ci mozem prihlasit zamestnanca ktory este u mna nebol odhlaseny.
avalik
30.12.19,07:47
prihlasku dnes, odhlasku po skonceni, v SP nie je problem