mišič
30.12.19,15:42
Dobrý deň prajem,
som živnostník, platca DPH, účtujem v JU. Od polky októbra mam prerušenú živnosť, v decembri som platil faktúry, ktoré boli zaúčtované vo výkaze dph ešte pred termínom prerušenia živnosti, môžem dať teraz tie faktúry zlikvidovať, čo mi následne aj ovplyvní základ dane k daňovému priznaniu?
Ešte jednu otázku, prerušenú živnosť mám od 14. októbra, z daňového úradu mi prišlo rozhodnutie že ruší registráciu na daň z pridanej hodnoty ku 31.12. to znamená že, za november a december mám poslať ešte prázdny výkaz dph a kontrólny?
Ďakujem za odpoveď. Prajem pekné sviatky ešte :)
veronikasad
30.12.19,14:56
dokedy máš prerušenú živnosť? Zostali ti neuhradené pohladávky a nespotrebvané zásoby ?
mišič
30.12.19,15:04
na pol roka mam prerusenu zivnost, nezostali
Mila123
30.12.19,15:09
za 11/2019 máš sankciu, za neskoro podané DP k DPH a KV
mišič
30.12.19,15:25
poslal som za november dp k dph aj kv s tým že som dal všade nulovu hodnotu nakolko mam pozastavenu živnosť, len som si nebol istý či je to tak správne, príde mi to mierne nelogicke ze prerusenu zivnost mam od oktobra čiže nemôžem vykazovať žiafnu podnikatelsku činnosť ale platca dph som do 31.12.
marjankaj
30.12.19,17:13
Aj bez živnosti môžeš vykonávať ekonomickú činnosť(podnikanie) napr. poľnohospodárstvo, nájomné....
veronikasad
30.12.19,18:28
Účtovníctvo si robíš sám ? Lebo my do tvojho učta nevidíme, aké platby si uhradil počas prerušenej živnosti a či súvisia s podnikaním. Zver spracovanie DP kvalifikovanej účtovníčke ...