Mimka J.
06.09.06,08:58
Čaute poraďáci,
chcela by som sa spýtať, či existuje možnosť daňového zvýhodnenia pri Architektovi, ktorý podniká na základe osobitného predpisu (autorizovaný architekt) § 6 ods. 1 písm. c a zúčastní sa na verejnej súťaži. Mám na mysli iba príjem z verejnej súťaže (pochopiteľne ak ju vyhrá).

Ďakujem.
Mimka J.
Mimka J.
06.09.06,08:13
prosím....
Monika1
06.09.06,10:05
aké daňové zvýhodnenia máš na mysli? úľavu na dani, paušálne výdavky a pod? Popíš konkrétnejšie.
Mimka J.
06.09.06,10:20
Skôr by som povedala úľavu na dani.
Vladimír Ozimý
06.09.06,10:20
nič také som nikdy nepočul...podľa mňa ide o klasický daňový príjem.
Mimka J.
06.09.06,10:23
Výdavky sa odpočítavajú ako pri normálnych zákazkach. Prevažujú faktúry od architektov za vypracovanie projektových dokumentácií, bežný spotrebný materiál, mzdy a pod.
Mimka J.
06.09.06,10:24
Tiež si to myslím, ale pre istotu. klient ma poprosil, aby som to zistila a na DU mi toho veľa nepovedali.
Milan7
06.09.06,12:28
Architekt ktorý podniká na základe " osobitného predpisu " je fyzická osoba a vedie jednoduché účtovníctvo. Má možnosť využiť skutočné výdavky , alebo využiť paušálne výdavky. Ak účtuje v jednoduchom účtovníctve nemusí viesť "zákazkové účtovnícvtvo". Pokiaľ by účtoval v sústave podvojného účtovníctva musí visť zákazkové účtovníctvo - to je oveľa náročnejšie a hlavne pracnejšie.
tanti
11.04.07,08:18
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Spoločnosť ide vyhlásiť súťaž pre deti. Jedná sa vlastne o súťaž, pri ktorej môžu vyhrať peniaze a chcem sa spýtať, či okrem zverejnenia súťaže na tovare, letákoch, v rádiach a tak má spoločnosť ešte nejakú povinnosť? (teda okrem označenia výhry, dátumu žrebovania a podobne..)