Aljoska
06.09.06,09:22
Dobry den,
prajem vsetkym pekny den a chcem Vás požiadať o radu.
Nas zamestnavatel podla zákonníka prace prepláca zamestnancom pracujúcim v noci posúdenie zdravotnej spôsobilosti na prácu v noci.
Keďže to majú preplatené, je to príjem?a má byť aj tento zdanený?
Za odpoveď Ďakujem.
Martinella
06.09.06,07:39
Dobry den,
prajem vsetkym pekny den a chcem Vás požiadať o radu.
Nas zamestnavatel podla zákonníka prace prepláca zamestnancom pracujúcim v noci posúdenie zdravotnej spôsobilosti na prácu v noci.
Keďže to majú preplatené, je to príjem?a má byť aj tento zdanený?
Za odpoveď Ďakujem.
Nie nie je to príjem pre ZC. Nebude zdanený.
ZuzanaP
06.09.06,08:27
Aljoska
06.09.06,10:18
Ďakujem veľmi pekne
a už iba taký dotaz, nikde som v linku nenašla odkaz na zákon o Dani z príjmov, iba na zákon o soc. poistení a podobne, nič tam nemôže byť ohľadom tých prehliadok??
Ešte raz Ďakujem.
Tweety
06.09.06,10:21
Ďakujem veľmi pekne
a už iba taký dotaz, nikde som v linku nenašla odkaz na zákon o Dani z príjmov, iba na zákon o soc. poistení a podobne, nič tam nemôže byť ohľadom tých prehliadok??
Ešte raz Ďakujem. Sú to výdavky podľa §19 odst 2, písm.c. Zákon o dani z príjmu.
Martinella
06.09.06,11:01
Ďakujem veľmi pekne
a už iba taký dotaz, nikde som v linku nenašla odkaz na zákon o Dani z príjmov, iba na zákon o soc. poistení a podobne, nič tam nemôže byť ohľadom tých prehliadok??
Ešte raz Ďakujem.

Ešte dodám že tieto lekárske prehliadky sú nariadené podľa zákona 124/2006 §6 písm.q je zamestnávateľ povinný zabezpečiť podľa miery ohrozenia a pre vybrané povolania pravidelné lekárske preventívne prehliadky, ktoré sú podľa už spomínaného § 19 odst.2 písm.c daňovým výdavkom pre zamestnávateľa.
willma
06.09.06,11:23
Musím ťa opraviť od 1.7.2006 je v platnosti zákon 124/2006.