Tomas.baa
03.01.20,10:07
Dobry den,
Prosim vas poradte, bol som na umyvarke kde umyvacia linka mi poskodila strechu (skriabance od kief a preliaciny od vysokeho tlaku vzduchu), majitel umyvacej linky sa vyjadril ze on nic na poistovnu nahlasovat nebude ze on celu vec postupil pravnikom na ktorych mi odmietol dat kontakt ze oni ma budu kontaktovat co moze aj nemusi byt pravda. Co robit v takomto pripade?
dmc
03.01.20,09:13
nemas nahodou fotky ? Skrabance od kief ..... to by som este pochopil ale preliaciny od vysokeho tlaku vzduchu ????? To by som rad videl.

Je potrebne si zabezpecit dokazny material - hlavne fotky auta - poskodenia ako aj celej linky vratanie kief - video ako linka umyva ine auta. Dalej je potrebne vycislit skodu. Poslat predzalobnu vyzvu ak bude bez reakcie podat zalobu na sud - idealne je mat znalecky posudok k mechanizmu vzniku skody a ci to mohla sposobit umyvacia linka daneho prevadzkovatela.

(material kefy pouzitej v umyvacej linke by mala byt z materialu ktory nesposobi skrabance. Skrabance moze sposobit vtedy ak je vozidlo silne znecistene a nachadza sa na nom "bordel" - prach -male ciastocky - ktore pri pohybe kefy sposobia skrabance. Ja osobne pred umyvanim auta v umyvarke najskor vozidlo rucne "napenim" a riadne vystriekam rucne od prachu a hrubych necistot. Az potom vleziem do umyvarky. To vies - na sucho to nieje nikdy dobre........)

(az teraz vidim - uzivatel zalozeny iba dnes) - no....dnes ide....
bjuty smis
03.01.20,10:06
za chvílu dobehne ten trtko a poradí mu zázračnä sadu na odstranovanie škrabancov....
vicktor
03.01.20,10:13
Skrabance? To tam maju ocelove kartace?
Stare opotrebovane kefy nie su vhodne na autolak, ale poskodia ho az po viacnasobnom kefovani.
Preliaceniny od vzduchu? To musel by riadny tajfun.
Kazde auto odtial vyhadza takto poskodene? Vsak sa spojte - v jednote je sila.
buchač
03.01.20,12:22
Poškoď mu linku...a následne ho odkáž na svojich právnikov.
Tomas.baa
04.01.20,13:15
Keby som v tom aute nesedel, sam by som tomu neveril ale pocas umyvania som sedel v aute a normalne bolo pocut ako sa prevaluje strecha akoby niekto pastou buchal po streche. Vyjdem z umyvarky vystupim pozeram na strechu a neveril som vlastnym ociam. Zavolal som slecnu co tam pracuje aby som jej ukazal co sa stalo, ta mi povedala, ze toto sa im este nestalo. Dala mi cislo na veducu a ta ma po niekolkych dnoch postupila na majitela a ten sa vyjadril ze on to nebude nahlasovat do ziadnej poistovne ani nic platit ze on to posunul svojim pravnikom, ktori ma udajne budu kontaktovat ale cislo na nich mi dat nechcel.
PotPalo
04.01.20,14:00
Keby sa nové autá nevyrábali zo sračkoidného materiálu...
PotPalo
04.01.20,14:05
Dlhé rovné škrabance, to nebude od kief ktoré sa točia. Možno sa im tam niečo uvoľnilo, čo malo držať kefy od vozidla, tieto spadli, a točili sa už padnuté svojou váhou na aute, čo pri ich nerovnomernosti fungovalo ako gumené kladivo. Odtrhnutý kovový úchyt mohol zanechať tie ryhy.