subo
03.01.20,21:36
Zdravím,
mám prepojený NTB so 4K projektorom cez HDMI kábel v2.0. NTB podporuje rozlíšenie FHD 1920x1080 pri 59 Hz a je pripojený k Projektoru cez vstup v1.4. Obraz je v poriadku, ale na NTB je nejaké rušenie, robí sa nejaká čiara. Deje sa to aj keď je projektor vypnutý. Akonáhle vytiahnem kábel z NTB, tak to prestane. Prosím pomôžte. Ďakujem.
misoft
03.01.20,22:08
Vyskúšaj aj iný kábel. Je možné, že ten tvoj nie je práve OK. Príznaky tomu naznačujú - bez kábla je všetko OK, pri pripojení máš rušenie. Ak bude robiť aj pri druhom, zmeň frekvenciu - 60Hz. Prípadne preveriť HDMI výstup.
subo
04.01.20,06:18
Ahoj,
kablom to nie je, vymenil som ho a to iste rusenie.
mr.dred
04.01.20,13:07
Vyskúšaj,či to robí aj keď máš NTB len na batériu (bez napájacieho adaptéra). Pokiaľ to vtedy neruší, máš tam tzv. zemnú slučku - problém s kostrením prístrojov.
Pokiaľ to robí aj vtedy, môže byť problém v GK. Vyskúšaj druhý NTB, alebo je chyba v samotnom projektore.
subo
14.01.20,22:04
Zdravím. Zmenil som frekvenciu na 60 Hz, zmenil zásuvku, príp. skúsil bez napájania, ale stále je rušenie. Projektor je vypnutý, notebook ide na batériu, vytiahnem HDMI kábel - všetko OK, zasuniem HDMI kábel, projektor je odpojený zo siete - rušenie začne. Dnes mi dokonca zhasol projektor počas sledovania. Myslím, že to projektorom nebude, keďže to robí aj keď je odpojený zo siete a kontrolka zhasnutá. Skúsil som NTB prepojiť iným HDMI káblom s TV a žiadna zmena - rušenie pokračovalo. Podľa mňa je treba niečo zmeniť v nastaveniach NTB, ale čo? Prosím poraďte.
mr.dred
18.01.20,01:29
Tu už asi nevykúzliš nič. Zrejme dostal na frak prevodník z grafiky na HDMI.
Ono sa stalo národným športom, že užívatelia pripájajú a odpájajú zariadenia medzi sebou vtedy,keď sú zapnuté v elektrike napriek tomu,že to výrobca v návode výslovne nedoporučuje - zakazuje.
HDMI vstupy/výstupy nie sú galvanicky oddelené a pri spájaní dvoch zariadení dochádza k vyrovnávaniu zemných potenciálov. Často dochádza až k preskoku iskry a vtedy už stačí málo na to, aby sa niektorý HDMI vstup/výstup poškodil.
Takýchto "vykúzlených" závad je čím-ďaľej viac a u mnohých opakovane..."však som to tak robil aj predtým a nič sa nestalo". Je toho na fórach hodne.
Môžeš byť rád, že ti to ide aspoň takto....a pochybujem, že to nejakým nastavovaním grafiky zmeníš, alebo odstrániš.
misoft
18.01.20,08:34
Ešte existuje možnosť - chyba ovládača GK a ZK karty. Zvuk totiž je spracovávaný vo zvukovej karte a tá pomocou ovládača ho "preposiela" na HDMI konektor.
Skontrolovať, či na daný NB na stránkach výrobcu nie sú novšie ovládače pre ZK a GK.