markox
05.01.20,10:43
Mám stavebnú spoločnosť. Som na začiatku. Zakazky mám, zamestnancov tiež ale neviem ich donútiť aby spĺňali termíny. Momentálne ich platím v hodinovke ale tam skôr zberajú hodiny ako by mali podať výkon. Ja chodím veľa po stretnutiach s dodávateľmi a investormi. Uvažujem o platení na úkol, ale ako im úkol merať. Napríklad 3 robia na obvodovom múre a investror to platí v m3 a ja by som mal pre nich vytvoriť úkol taktiež v m3.
ivka70
05.01.20,10:35
Ano, napriklad ukolovou mzdou.
Ake normy stanovis, take budes mat. Kedze nejde o rovnaku pravu stale, normy sa tam nestanovuju jednoducho.
Pri normovani prace musis dodrziavat zasady normovania - teda norma musi byt aj splnitelna. Minimalnu mzdu musis dodrzat vzdy. Podstatne je dobre nastavit motivacne faktory pre zamestnancov - zlou normou to totiz mozes este zhorsit.
marjankaj
05.01.20,11:16
alebo si nájsť lepšieho investora(ochotného viac platiť)
besttracker
05.01.20,22:02
na zaciatku odkial si si vycucal cenu za m3 muriva ? tak z toho isteho prsta by si si mal vycucat aj kolko maju toho muru za tu hodinu postavit.... existuje ,,ocenovanie stavebnych prac,, a pomocou normohodin by si to mal dokazat docielit...existuju na trhu programy ktore to urobia za teba....