KatarinaGa
05.01.20,10:17
Dobry den, pracujem v dvojzmennej prevadzke. V urcite dni, napr. Velky piatok alebo v den statneho smutku, sme mali zo zakona prevadzku zatvorenu. V praci rotujeme, to zn., ze zmeny su vzdy vopred dane bez vynimky. V tie dni, kedy mi vysla zmena na sviatok, kedy sme mali zatvorene, sa mi hodiny ratali aj do mesacneho fondu, aj boli preplatene ako bezna zmena, bez priplatku za sviatok. Rovnako to bolo aj u byvaleho zamestnavatela, kde som pracovala 3,5 roka.
Z nicoho nic, bez toho, aby sme o tom boli informovani, nam tie hodiny nezaratali ani do fondu, nebudu ani preplatene. Zmeny mavame vzdy rozpisane vopred a za december som mala odpracovat 23.12 nocnu zmenu do 4.00 hod, od polnoci sme vsak mali zo zakona zatvorene, zaratali mi len hodiny od 16.30-00.30 a mala som planovanu nocnu zmenu aj na 24.12, aj na 31.12., kedy sme mali zatvorene. Tie hodiny nemam zaratane vobec. V decembri mam zapisanych iba 140 hodin, cize mi do fondu chyba 25 hodin, kedy som mala byt v praci, ale prevadzka bola zatvorena zo zakona, nie mojou vinou.
Ako je to s preplacanim tychto dni, kedze dotetaz nam ich vzdy preplacali? Je to len dobra vola zamestnavatela alebo...?
Moze zamestnavatel siahnut na dovolenku, ak som v dany mesiac nepokryla pracovny fond nie vlastnou vinou?