samantha30
06.01.20,10:49
Dobrý deň, som konateľkou a jedinou spoločníkou v s.r.o.. Pred nástupom na materskú dovolenku som tam bola deväť mesiacov zamestnaná na TPP, následne päťročná rodičovská dovolenka (s 2 deťmi - pracovny pomer trval). Teraz mi končí táto RD a chcem ukončiť TPP v s.r.o. a SRO ukoncit-predat (nestihala som podnikanie naplno popri materskej a to sucasne legislativne prostredie - ach...). Nasledne sa zapísať na úrad práce a požiadať o podporu v nezamestnanosti. Verím, že nárok na podporu by som mala mať, lebo dobu poistenia splňam. Chcem to urobiť čo najlepšie, neviete mi poradiť?

1. Bude mat vplyv na podporu to, ze budem niekolko tyzdnov po ukonceni pracovneho pomeru mimo USPVAR (nemôzem sa hned prihlasit na urad prace lebo som este majitelka sro a kym ju prepisem, nejaky cas to trva) ?

2. Mozem si zvysit podporu tym, ze este po ukonceni RD pojdem na 2 dni do prace, a az potom ukoncim PP dohodou a za tieto dva dni mi sro vyplati mzdu + nevycerpanu dovolenku? bude moj vym.zaklad pre podporu vyssi ako keby som ukoncila RD a hned v ten den aj pracovny pomer (sro mi vyplati po ukonceni len nevycerpanu dovolenku)?

3. Co by ste mi ine odporucali v tejto mojej situacii. Dakujem.