taxikar88
06.01.20,18:01
Som po operacii menisku alparoskopicky a od zaciatku som sa stazoval na bolesti v kolene a problemy ale vzdy ked som prisiel lekarovi na kontrolu mi napisal citi sa dobre co nebola pravda.nepomohli ani tri mesiace rehabilitacie tak som navstivil ineho ortopeda a ten mi potvrdil ze treba znova operovat lebo vraj trhlina v menisku pokracuje dalej a zrejme nebola dostatocne odstranena.moja otazka znie kedze to klinika domrvila mam narok od nich na nejake odskodne?uz 7 mesiacov som koli tomu na PN a cakam na termin operaciecize sa to natiahne a par mesiacov viac.
dakujem
misoft
06.01.20,17:03
S problémom sa obráť na ÚDZS.
veronikasad
06.01.20,17:23
Zdravotny záznam si podpisal, ze suhlasis?
ivka70
06.01.20,20:28
Ako vies, ze to klinika domrvila?
Mas na to odborny posudok alebo len ustne vyjadrenie toho druheho doktora? Videl ten doktor stav pred operaciou?
A vies preukazat, ze sa ten stav nezhorsil az po operacii?
To vsetko musis preukazat, kym zacnes premyslat o odskodnom....
buchač
06.01.20,21:31
NIE - nemáš nárok na žiadne odškodnenie...
taxikar88
14.01.20,19:21
ano moj stav lekar videl pred zakrokom a jeho kolega ma mal na starosti po zakroku .uz od prvych dni som mal viditelne problemy ktore komentoval ze to treba cas a mam to aj na papieri , preventivne som navstivil a dal si urobit dalsie vysetrenia ktore potvrdili ze trhlinu ktoru riesieli musia znova lebo pokracuje dalej vraj nedostatocne odstranene a domrvena operacia .pocas celych cca 6 mesiacov su problemy ktore mam aj zdokumentovane z inej nemocnice ale nechcu to opravovat po druhych a cakaju na stanivisko z kliniky kde ma operovali.
koli ich zlemu posudeniu alebo domrveniu som 7mesiacov doma namiesto cca 2-3
taxikar88
14.01.20,19:22
jedine co som podpisoval bol suhlas s operaciou a nic ine ak neratam prepustaciu spravu inak nic ine som nepodpisal na tej klinike kde ma operovali
ivka70
15.01.20,08:38
Ked to vies preukazat obrat sa na UDZS a pripadne aj na sud, stanovisko uradu ti pomoze.
Ale ak to preukazat nevies, ak ti lekar nepotvrdi, ze nemoze byt pacient, ktory ma taketo komplikacie bez zavinenia operatera, na sud a odskodne zabudni ....
buchač
15.01.20,08:57
taxikar88 (Včera 20:21) ano moj stav lekar videl pred zakrokom a jeho kolega ma mal na starosti po zakroku .uz od prvych dni som mal viditelne problemy ktore komentoval ze to treba cas a mam to aj na papieri , preventivne som navstivil a dal si urobit dalsie vysetrenia ktore potvrdili ze trhlinu ktoru riesieli musia znova lebo pokracuje dalej vraj nedostatocne odstranene a domrvena operacia .pocas celych cca 6 mesiacov su problemy
===================
Ono by pacienti chceli " Nemožné na počkanie a zázraky do troch dní ".

Základná otázka je..." Ako to bolo s dodržiavaním liečebného procesu "?

Ak je tvoj nick - taxikár - aj tvojim zamestnaním, nuž predpokladajme, že sa trochu rozumieš do áut.
Tým chcem naznačiť nasledovné.
Človek nie je nejaký stroj...v mašine sa vymení súčiastka a ide sa ďalej.

Ako vravím,,,zabudni na odškodnenie.
Na to by sa dalo uvažovať, ak by špitáľ domrvil operáciu s následkom nejakej trvalej ujmy na zdraví.
Ďalšia operácia je len riešenie predchádzajúcej.