rasto800
09.01.20,16:25
Ahojte poraďáci,

nejde mi načítať údaje do dátového modelu (mám Excel 2016). Konkrétne som skúšal importovať z xls a csv... Dáta načítať do tabuľky do excelu ide, ale do dátového modelu nie. Respektíve to vyzerá, že je to aj načítané, ale pri úprave píše, že sa stále obnovuje...

V čom by mohol byť problém?
Ďakujem.
mepex
09.01.20,16:39
Dobrý deň. Žiaľ nedali ste prílohu Excel. Asi mu chýba zdrojový Hárok1, ktorý nie je viditeľný, lebo ste ho vymazali. ... alebo ste použili klauzolu Excel.CurrentWorkbook, ktorá má za úlohu načítať všetky tabuľky z vybraného zošita, čo spôsobuje, že sa pokúša načítať aj tabuľku, ktorá je výsledkom načítania údajov, teda sama seba.
rasto800
10.01.20,07:46
Dobrý deň, zdrojový hárok1 je viditeľný, skúšal som aj pri otvorenom súbore. Nejde to načítať do dátového modelu (iba pripojenie údajov). Teraz pár minút po vypnutí excelu mi vypísalo hlášku, že "Excel čaká na dokončenie akcie OLE v inej aplikácii". Prílohy (súbory) doplním do pôvodnej otázky. Inak s excelom nemám problémy a pracujem aj s veľkými a niekoľkými navzájom prepojenými súbormi naraz. Ďakujem za rady.
mepex
10.01.20,07:57
Priložené súbory sú bez problémov. Skuska načítava tabuľku1 z 1.xlsx aj opakovane bez zacyklenia. Jediné čo ma napadá, keď robíte s jedným načítaním nekombinujte prácu so súborom s iným načítaním. Robím s PQ už od jeho vzniku, ako doplnku do MSE v 2010 a ešte nikdy mi taký prípad nenastal.
rasto800
10.01.20,08:45
Hmmm, vyskúšané na inom PC a je to OK, takže problém je v mojom exceli/PC.