jolana11
10.01.20,09:54
Dobrý deň,chcem sa spýtať, sused na nás neustále podáva sťažnosti, ktoré boli doteraz zamietnuté, dôvod je, že na svojom pozemku parkujeme traktorovy bager, neustále sa sťažuje na hluk, vibrácie,ze sú tam ťažké vidlice a pod.Bager tam mame 3 roky a chce podať na súd, aby bol pozemok uvedený do pôvodného stavu, čiže aby sme odstránili bager, zaujíma ma ci je to možné, aby ma takto obmedzovali na vlastnom pozemku, pričom s tým bagrom n atóm pozemku nepracujeme, len ho tam parkujeme, jedna sa o pracovný stroj. Za odpoveď vopred ďakujem.
jolana11
10.01.20,09:40
Pre upresnenie žiada, aby neparkoval bager na svojom súkromnom pozemku, bager ma 8 ton a je písaný naňho ako na súkromnú osobu.
kopretinka
10.01.20,09:54
?????
Bager je písaný na neho,akože na toho suseda,čo sa sťažuje? A parkuje to na svojom pozemku???
To je aké upresnenie?
jolana11
10.01.20,10:13
Bager je písaný na brata, zle som sa vyjadrila, a parkuje to na svojom pozemku.
Chobot
10.01.20,11:01
Však on ťa neobmedzuje, on sa len sťažuje. Ty, teda brat, môže parkovať na svojom pozemku čokoľvek - aj 10 áut a maringotku.

Nech dá sused podnet na súd, uvidíš, čím bude v žalobe argumentovať. Predpokladám, že tým, že ho obťažujete hlukom pri štartovaní a zápachom z dymu a nafty. Ak naozaj podá žalobu (na čo má právo), tak sa uvidí, čo na to súd. Dopredu ti výsledok nikto nemôže garantovať.
jslancik
10.01.20,11:34
ak je to tak, ako píšeš, a nie inak, tak kľudne nech to dá na súd. tomu nemôžete zabrániť. a môže sa stať, že mu nariadi psychiatrickú liečbu :)

len veľmi neverím, že je to presne tak, ako píšeš. pravda býva väčšinou kdesi v polovici...
buchač
10.01.20,12:01
dôvod je, že na svojom pozemku parkujeme traktorovy bager, neustále sa sťažuje na hluk, vibrácie



Veľmi pádny dôvod...solídny, nakoľko zákon vraví, že :

§ 127
(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.
------------------------------
Tri roky máte ten báger na svojom pozemku. Teda dosť dlho žeriete susedom navôkol nervy.
Sa nečudujem, že susedovi praskli nervy a ide dať žalobu na súd.


je to možné, aby ma takto obmedzovali na vlastnom pozemku

Zlatá...a že ty obmedzuješ iných, to ti ani neprišlo na um ?
Chobot
10.01.20,12:46
Ako často štartujete ten bager?
Jarka 1
10.01.20,12:55
Tak to by zaujímalo aj mňa, ako často štaruje ten bager. Je obrovský rozdiel či raz za týždeň ... či raz ráno pri odchode a potom rámus pri návrate do dvora ... či aj niekoľkokrát denne ... či aj rámus pri údržbe bagra na dvore ... či aj iné záležitosti okolo bagra ... ešte by toho bolo viac na pýtanie sa
buchač
10.01.20,13:05
Jarka
Vyššie je info, že je to traktorový báger o váhe 8 ton.
Takže to bude solídna mašina...a s tým súvisiace.
Po naštartovaní je potrebné natlakovať do systému vzduch...a to trvá aj zo 10 minút pri voľnobehu.
Si vieš predstaviť, že by ťa také niečo budilo ? Hluk, otáčky, smrad, vibrovanie okien, atď...
Ten návrat je len zaparkovanie a vypnutie motora.

Šak to je na vraždu a nie na nejaké sťažovanie.
Kuwa...a dotyčná sa ešte ohradzuje, že ju niekto obmedzuje ?
No na takých obmedzených platí len podobné jednanie...ja by som napríklad okolo polnoci začal rezať drevo.
marjankaj
10.01.20,13:09
Ten bager je súčasťou pozemku?
Jarka 1
10.01.20,13:11
No neviem, čo by povedali ostatní susedia. Zrejme si užijú rámusu aj bez rezania dreva. Prečo by mali trpieť iní. Treba vymyslieť inú pomstu.
buchač
10.01.20,13:21
Jarka 1 (Dnes 14:11) No neviem, čo by povedali ostatní susedia. Zrejme si užijú rámusu aj bez rezania dreva. Prečo by mali trpieť iní. Treba vymyslieť inú pomstu.
================
Vidíš...a sme doma.

Jednému vadí a druhým susedom nie ? Veď ten hluk a smrad sa šíri aj ďalej.
Tak prečo sa aj oni nesťažujú ?
Jarka 1
10.01.20,13:37
Možno sú nekonfliktní, možno hluchí, možno sa bager používa iba občas, možno ... Nepoznáme odpovede, ale zadávateľka už odpovede dostala. Nie je nám povinná nič vysvetľovať.
marjankaj
10.01.20,13:47
Asi by ste mali ten bager najprv odtlačiť niekde za dedinu a až tam ho naštartovať.
----------------------------
a chce podať na súd
----------------------------
A nebodaj chce aby ste mu to podanie na súd odsúhlasili? Veď to je jeho právo domáhať sa svojho práva na súde.
Už si ako Kiska. Aj on sa sťažoval, že Fico naňho poslal kontrolu, vraj z pomsty. Máš to pekný vzor.
pavol54
10.01.20,13:58
A stanovisko RUVZ je aké, pretože ak chceš priestor využívať na podnikanie ho potrebuješ. Inak by sa mohol sťažovať aj na prejazd a prácu smetiarskeho auta. Mimo doby nočného kľudu by to namal byť problém
buchač
10.01.20,14:07
Dám svoj názor...oki ?

Je vyslovené chrapúnstvo, ak si nejaký buzerant urve (aj keď na vlastný pozemok) taký veľký stavebný stroj.
Ak si niekto urobí na vlastnom pozemku trebárs autoservis, tak každý hneď pindá.

V obci, kde mám chalupu, sa premávajú rôzne ťažobné stroje. No ani jeden z majiteľov nemá ten svoj zaparkovaný na vlastnom pozemku...každý parkuje v iných priestoroch, ktoré sú na to určené.
marjankaj
10.01.20,14:18
Aj keď s tebou súhlasím, ale zrejme by sused nemal na súde šancu ak by tam parkoval s bagrom nejaký viac opálený.
marjankaj
10.01.20,14:23
Najviac sa mi páči ten nadpis: "Uvedenie pozemku do pôvodného stavu". To nemá chybu:rolleyes:
jolana11
10.01.20,16:53
Keď sa pýtate na obmedzenie, tak dotyčný sused spaľuje doma v kotli všetok odpad, od starého nábytku až po burinu, smrad je cez pol dediny celoročne, iný susedia s tým problém nemajú a majú malé deti a co sa týka toho hluku, 10 minút ráno ozaj neštartuje a nerobí ani údržbu na dvore.
jolana11
10.01.20,16:54
My ho obmedzujeme už len tým, že máme ten pozemok, lebo sa sťažoval už dlho pred tým ako ten bager kúpil a boli to doslova blbiny.
jolana11
10.01.20,17:03
Vadí to len jemu a ostatní sa čudujú, prečo stále rype, nie je prvýkrát čo mu niečo vadí, bolo to už dávno predtým ako tam bol bager .
jolana11
10.01.20,17:07
Tých sťažnosti bolo viac a nie len na bager, mali sme všetky možné kontroly a všetky boli zamietnuté ako neopodstatnené.
jolana11
10.01.20,17:08
Je to tak ako píšem, ale to je na dlhé rozoisovanie
Jarka 1
10.01.20,17:09
Však ho nechajte, nech si dá na súd. Nemyslím, že má nejaké šance, ak ostatní susedia nepociťujú nadmerné obťažovanie bagrom.
jolana11
10.01.20,17:11
Pretože to žiada, uvedenie pozemku do pôvodného stavu.
jolana11
10.01.20,17:11
Priestor na podnikanie nevyužíva, dokázali to aj kontroly z úradov.
jolana11
10.01.20,17:16
Nervy žerie len jemu a ako som písala nižšie, jemu nervy žerie už len to, že to pozemok sme kúpili my. Sťažnosti boli už dávno pred bagrom na úplne banality. Vyjadrenie policajta bolo že sused si vás vyhliadol a teraz si hľadá zamienky.
misoft
10.01.20,17:17
Ten báger je asi majetkom majiteľa/ resp. rodinného príslušníka toho pozemku.
Ak existuje niekde sused-sťažovateľ, tak často sa sťažujú i na to, že tam parkuješ auto, bicykel, kočík.
misoft
10.01.20,17:19
jolana..... ak ON sa sťažuje, tak sa ty spoj s inými a začni sa TY s ostatnými sťažovať na znečisťovanie ovzdušia, nedovolené spaľovanie odpadu... a asi mu tiež nebude veselo, ak bude páliť nejaký sajrajt z PVC a prídu zo životného prostredia na kontrolu.
jolana11
10.01.20,17:20
Majiteľ bagra je brat a pozemok je taktiež jeho.
jolana11
10.01.20,17:21
Už sa stalo, ale nemôžu mu nič dokázať, lebo je potreba to zmerať, ale ten smrad neprajem zažiť nikomu a takisto dvakrát prať bielizeň.
pavol54
10.01.20,20:28
z akých úradov
jolana11
10.01.20,20:45
Hygiena, životné prostredie, živnostenský úrad, bolo to aj na prokuratúre, zamietli to ako neopodstatnené
marjankaj
10.01.20,22:03
Pýtal som sa, či je bager súčasťou pozemku. Čo je na otázke nejasné?
marjankaj
10.01.20,22:10
Tak to máš problém. V treťohorách ten pozemok bol asi pod morom.
jolana11
10.01.20,22:17
Áno, je súčasťou pozemku.
marjankaj
10.01.20,22:28
Tak to zbytočne dávaš sem. To patrí skôr do seriálu Horná Dolná.
marjankaj
10.01.20,22:31
A nie aby ťa napadlo nabudúce nechať na pozemku fúrik, lebo ťa dá znovu na súd.
jolana11
10.01.20,23:00
Ani nevieš ako si sa trafil, tiekla tadiaľ rieka... ????
jolana11
10.01.20,23:03
Už sa sťažoval, že sme na pozemok doniesli štrk a vyštrkovali s ním pozemok, takže asi dám pozor aj na lopatu a hrable.
buchač
11.01.20,07:31
jolana11 (Včera 18:16) Nervy žerie len jemu a ako som písala nižšie, jemu nervy žerie už len to, že to pozemok sme kúpili my. Sťažnosti boli už dávno pred bagrom na úplne banality. Vyjadrenie policajta bolo že sused si vás vyhliadol a teraz si hľadá zamienky.
=====================
Policajta nechávam bokom...ten má "Pomáhať a chrániť" a nie vyjadrovať sa.

No bodaj by mu nežralo nervy, keď pozemok kúpil niekto, kto serie na susedské vzťahy...komu by sa to páčilo ?
jolana11
11.01.20,08:35
Na susedské vzťahy serie on hneď od začiatku, brat tam chcel postaviť garáž a nedovolil mu to, mal okolo toho tisíc podmienok. A zaujímavé, že druhí susedia majú s nami veľmi dobre vzťahy a naopak s ním má každý problém, takže taký je to chudáčik.A s vlastným bratom, čo býva oproti nemu sa neznesie...
kopretinka
11.01.20,09:21
Sused povedal,zakazujem ti stavať garáž a brat ho poslúchol?
pavol54
11.01.20,12:45
ktovie či si brat nemusí nechať schvaľovať jedálny lístok taká fazuľa...
jolana11
11.01.20,16:08
Nie, neposluchol, len sa nakoniec nato vykašľal.
misoft
11.01.20,17:13
Ja by som sa smial, keby na tom pozemku bolo kedysi "smetisko", majiteľ to vyčistil a teraz nejaký oný by žiadal "uvedenie do pôvodného stavu". Nuž tak by sa obišli čierne skládky, odpad by sa naviezol naspäť a bolo by to v "pôvodnom" stave :D:D:D
besttracker
11.01.20,20:11
najhorsie je mat (pekne povedane ) iniciativneho suseda ,
ak mozem odporucat ohlas si na stavebnom urade nejaku stavbu (nejaku blbost-oprava plota,stavba altanka,......mozes cokolvek nemusis to realizovat co spada aj do drobnej stavby,stoji to par eur,ak ty to stavebny urad schvali mozes na ,, stavbe,,(svojom pozemku) parkovat docastne ten tvoj pracovny stroj ......... : -) a kazde tusim 2r to obnovovat....
besttracker
11.01.20,20:17
tvoje tvrdenie :,,môže parkovať na svojom pozemku čokoľvek - aj 10 áut a maringotku. ,, je nespravne !!! spadaju do kategorie ,, dočasné prenosné zariadenia ,, a teda na pozemku s oznacenim ,,zahrada ,TTP nemozes umiestnost obdobne veci svojvolne ....... ministerstvo dalo k tomu vyklad zakona nejak 3-4 r dozadu....
ivka70
12.01.20,14:21
Akoze nepouziva, ked tam parkuje trvale pracovny stroj?
Aj to predsa patri k podnikaniu....
Je jasne, ze bager bude pouzivat na stavbach a nie na dvore firmy, lenze on asi ziadny dvor firmy s parkoviskom nema.... Cize podnika aj na zahrade, kde ma ten stroj odparkovany.