marciana
10.01.20,17:19
ahojte, vlastnim byt, uz cez 15r mi chodi vymer na dan z bytu...az teraz som si vsimla ze m2 je tam o 2m2 menej ako ma ten byt...je tam len vymera bytu a pivnica co ma 2 m2 tam nie je...nepamatam si ako to bolo vtedy pri majetkovom priznani...preco tam nastala ta chyba...ved sa to vyplna podla zmluvy, ci LV....chcem byt predat...ked ho budem odhlasovat pridu nato? mam to priznat este skor dodatocnym za tie roky a doplatit? hrozi mi pokuta? co navrhujete? su to sproste 2 m2 co robilo asi 2e viac za rok....mate skusenost?
bjuty smis
10.01.20,16:24
Vobec to nerieš
Kto by ti ako mal na to prísť?
marciana
10.01.20,16:27
chcem ho predat, pozerala som papiere o byte, aj kupnu zmluvu ked sa vtedy byt kupoval..aj dan z bytu co platim a tam som si to vsimla...ked ho budem predavat..musim ho odhlasit na urade v meste nie? ciastkove majetkove ze ho uz nebudem vlastnit tam sa zadavaju udaje ako m, parcela a pod. nie?....aby mi neposielali nan dan z bytu....tak ci tam nato pridu....co potom, blba chyba, ani si nepamatam kto vtedy vyplnal danove a preco sa stala taka chyba....
misoft
10.01.20,16:49
Nerieš to a predaj. Nový majiteľ totiž ten byt bude ako nový daňovník prihlásiť - teda automaticky (aspoň si myslím) teba ako platiteľa odhlásia.
Ako to počíta mesto - to je ICH problém, podstatný je LV.
marciana
10.01.20,17:30
ok vdaka za odpoved....
Katy a R
10.01.20,17:58
ak byt predáš v tomto roku - tak tvojou povinnosťou je podať na OU DP - zánik daňovej povinnosti v januárii 2021. Toť vsjo:) - nič iné neřeš a po ničem nepátrej ;)
marciana
11.01.20,11:34
dobre dakujem za odpoved.