hi332
10.01.20,17:32
Čaute borci,

prosím Vás, predával som mobil za 340€. V inzeráte som jasne popísal stav telefónu a to teda, že je bez závad. Stretol som sa s chalanom ktorému som ho mal predať. Povedal som mu, nech si ho riadne pozrie, že sa neponáhľam a mám čas. Obzrel si mobil a kúpil ho. Po asi 4 hodinách mi napísal že mu chrčí reproduktor a asi o dva dni na to že by mobil chcel vrátiť. Já ten mobil späť nechcem nakoľko som mu ho dával bez závad a na otázku ved si ho pozerla mi odpovedal že reproduktor si nepozrel lebo mi veril že je bez závad.

Prosím Vás, nevite niekto, ako je toto zakotvené v zákone? Žiadnu zmluvu som s tým človekom nepodpisoval, ani nič. Mobil späť vziať nechcem nakoľko som mu ho dával bez závad. Som povinný mobil prevziať späť alebo nie ?
misoft
10.01.20,16:46
Môj názor.... pošli ho do ****. Vyskúšal, súhlasil, zaplatil. A dám krk na to, že ti bude tvrdiť, že nefunguje. Za tie dva dni ho mohol zničiť.
Nie je zmluva, nie sú svedkovia.... tvrdenie proti tvrdeniu.
hi332
10.01.20,16:53
Tak on mi už po 4 hodinách písal že by ten mobil chcel vrátiť, no za 4 hodiny sa dá na mobile hocičo pomeniť. Ako tvrdenie by mohol použiť smsm psrávy kde som vravel že mobil je bez závad no ako sa já potom budem brániť, nemám ako dokázať že bol bez závad ?
misoft
10.01.20,17:21
Tak ako on nemôže dokázať, že v čase kúpy na ňom boli závady. Tvrdenie proti tvrdeniu.
Ešte raz - pošli ho do ****.
hi332
10.01.20,17:39
https://www.porada.sk/t221523-aka-je-zaruka-uplatnujuci-bazarovy-tovar.html

Prosím Vás, viete sa mi ešte vyjadriť ku tej veci, že má právo na vrátenie tovaru ak sa ozve do 24 hod ?
misoft
10.01.20,17:54
Prd má! Nikde to v Obč. zák. nevidím. Ty predsa nie si OBCHOD. A v obč. zák. si prečítaj §588-600 - môže uvažovať len o ZNÍŽENÍ ceny. A pokiaľ si mu ho predviedol a ON konštatoval, že je bez chýb - podmienky s oboznámením si splnil.
hi332
10.01.20,17:58
A mám mu poslať aspoň nejaké odškodné ?
Viper
10.01.20,18:14
A kolko by si mu poslal?
Co urobis ked bude chciet dalsie peniaze lebo mu nejde mikrofon, alebo blbne baterka?
Bude s teba tahat peniaze kym nebude mat aj mobil aj peniaze.