anmary
06.09.06,12:33
Ešte v časoch veľkého BOOMU ohľadom II. piliera som kdesi počula šum, že od 1.7.2006 budú musieť byť všetci registrovaní v II. pilieri v niektorej DSS. Že každý, kto po tomto termíne uzatvorí nový PP bude musieť mať zmluvu s niektorou DSS. Je to ešte platné alebo to bol blud? Je potrebné aby nový zamestnanec, ktorý k nám nastúpil mal uzatvorenú zmluvu s DSS na doplnkové dôchodkové sporenie?:rolleyes:
sonka1
06.09.06,11:54
Ešte v časoch veľkého BOOMU ohľadom II. piliera som kdesi počula šum, že od 1.7.2006 budú musieť byť všetci registrovaní v II. pilieri v niektorej DSS. Že každý, kto po tomto termíne uzatvorí nový PP bude musieť mať zmluvu s niektorou DSS. Je to ešte platné alebo to bol blud? Je potrebné aby nový zamestnanec, ktorý k nám nastúpil mal uzatvorenú zmluvu s DSS na doplnkové dôchodkové sporenie?:rolleyes:

Nemusí, ak si nevyberie sám, ktorú dôchodkovú spoločnosť chce, tak ho sociálka automaticky niekam zaradí - tak mi to bolo prezentované.
Ešte je dôležité, že to musí byť jeho prvý pracovný pomer - teda že ešte nikdy nebol dôchodkovo poistený.
Viera123
06.09.06,12:18
Ešte v časoch veľkého BOOMU ohľadom II. piliera som kdesi počula šum, že od 1.7.2006 budú musieť byť všetci registrovaní v II. pilieri v niektorej DSS. Že každý, kto po tomto termíne uzatvorí nový PP bude musieť mať zmluvu s niektorou DSS. Je to ešte platné alebo to bol blud? Je potrebné aby nový zamestnanec, ktorý k nám nastúpil mal uzatvorenú zmluvu s DSS na doplnkové dôchodkové sporenie?:rolleyes:
Anmary, v tejto otázke sa splieta II. a III. pilier - II. pilier je zmluva s niektorou s dôchodkových správcovských spoločností. Tretí pilier je doplnkové dôchodkové sporenie.
Ako uvádza poraďáčka v predch. príspevku, tak do II. piliera sú povinní (podľa doteraz platného zákona) vstúpiť ľudia narodení v roku 1988 a neskôr, a to do 30 dní, keď sa prvýkrát zamestnajú. Pokiaľ si v tomto termíne nevyberú niektorú z DSS, tak to za nich urobí sociálna poisťovňa, ktorá im priradí DSS s najmenšími poplatkami.
Ale určite to nie je tak, že všetci musia byť registrovaní... Potom by bol termín 30.6.2006 úplne zbytočný. Týka sa to len ľudí, ktorí doposiaľ neboli evidovaní v sociálnej poisťovni - a to sú práve ročníky 1988 a vyššie.
anmary
07.09.06,05:14
Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Je to zamestnanec, ktorý má už dosť odpracované, takže si nemusím robiť starosti.;)
silvuša
10.09.06,16:59
Chcem sa opýtať-ako je to v prípade, že sa ruší prac.pomer-treba to dss nahlásiť? Alebo treba niečo vybavovať? A v prípade že nastupujem do nového zamestanania-zase treba prihlásiť, alebo oznámiť zamestnávateľovi v torej dss som?
Zita4
10.09.06,17:31
Chcem sa opýtať-ako je to v prípade, že sa ruší prac.pomer-treba to dss nahlásiť? Alebo treba niečo vybavovať? A v prípade že nastupujem do nového zamestanania-zase treba prihlásiť, alebo oznámiť zamestnávateľovi v torej dss som?
Do DSS netreba nahlasovať zmenu zamestnávateľa ani skončenie a začatie podnikania. To všetko sa nahlasuje na Sociálnu poisťovňu a tá rozdeľuje poistné. Pri nástupe do nového zamestnania zamestnávateľ tiež len nahlási Soc. poisťovni, že bude za teba odvádzať poistné.
marilyn30
11.09.06,15:54
pozri si: http://www.dochodok.gov.sk/ nájdeš tam možno odpovede na všetky otázky...:)