Halky
12.01.20,13:55
Zdravím. Zohnal som auto pre švagra za dosť vysokú cenu na trhu o zhruba 2.000€ viac ako sa hýbu autá tejto kategórie s tým, že auto musí byť cukrík. Nebolo tak. Po týždni spadol spojkový pedál, majiteľ na to upozornil a aj zapísal do zmluvy, že treba vymeniť spojkový valec. Až keď som sa na to auto pri oprave spojky lepšie pozrel, zistil som, že na diagnostike sú 4 nezmazateľné chyby, ako je nefunkčný imobilizér, nefuknčné prídavné kúrenie a 2 ďalšie chyby (už ani neviem aké) ďalej zistil som až neskôr, že asi bude odstránený dpf filter podľa smradu a čierneho výfuku, polámané nasávanie k vzduchovému filtru, zaolejovaný celý bok agregátu a ďalšie menšie problémy .. Majiteľ nechce ani prispieť na opravu ani vrátiť peniaze a my jemu auto. Nehnevalo by ma to, ak by to auto predával pod cenu, ale stav tohto auta nezodpovedá cene za akú sme ho kúpili, pričom v ňom ani nie je žiadna bohatá výbava.. Auto ešte nemáme ani mesiac. Čo mám teda robiť? Ide o VW Touran r.v. 2007 s 211.000 km, stál nás 6.000€ a vrazili sme doň (zatiaľ) 200€
Chobot
12.01.20,17:34
Daj ho do pojazdného stavu a užívaj ho, kým jazdí a prechádza cez STK a EK. Inak ti zostáva len sa s ním súdiť a to ťa bude stáť viac, ako údržba ojazdeného auta.