Lslai
12.01.20,15:13
Dobrý deň, potrebovala by som radu. 20.12. 2019 som kúpila auto. Ešte v ten deň spadla náprava pri vodičovi 10 km od miesta kúpy... Bola to skrytá a zamlčaná vada (krásne to sfušovali tak aby to nebolo vidno) Odstupovať od zmluvy radšej ani neskúšam keďže bohužiaľ mala som veľké oči a kúpila som od ci*ána. Auto ešte nieje na mňa prihlásené a chcela by som ho dať do šrotu keďže oprava by ma vyšla nad 1000€. A tu je ten kameň úrazu. Ako to teraz vlastne musím urobiť? Pred tým než ho dám zošrotovať musím ho na seba najprv prihlásiť? Nechcem prísť zbytočne o ďalšie peniaze. A dátum do kedy by som ho mala na seba prepísať sa veľmi rýchlo blíži. Za každú radu budem veľmi vďačná.
Žabinka
12.01.20,15:40
ak už je auto odhlásené na teba, a teda má zápis v OEV o zrušení predchádzajúceho vlastníka, nemusíš ho pred zošrotovaním prihlasovať na svoje údaje..
a potom môžu nastať 2 možnosti:
1. buď spracovanie starého vozidla oznámi DI spracovateľ, a ty už nemusíš ísť na DI vyradiť vozidlo z evidencie, iba zrušíš PZP
2. alebo to spracovateľ neoznámi a ty s potvrdením od spracovateľa vyradíš auto z evidencie na DI a až potom zrušíš PZP
pozri si bod 1 na http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie
Lslai
12.01.20,16:48
Ďakujem veľmi pekne :)