rissoK
06.09.06,13:45
Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct, ako postupovat pri zmene mena sro a pri zmene sidla sro. Pozeral som viacero prispevkov na tuto temu, no nejako som z toho uceleny obraz neziskal. Potrebovla by som vediet cely postup a moje povinnosti pri uskutocneni tejto zmeny. Ak by mi vedel niekto, kto s tym ma skusenosti pomoct, bol by som Vam vdacný... Dakujem
daniek
07.09.06,03:59
Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct, ako postupovat pri zmene mena sro a pri zmene sidla sro. Pozeral som viacero prispevkov na tuto temu, no nejako som z toho uceleny obraz neziskal. Potrebovla by som vediet cely postup a moje povinnosti pri uskutocneni tejto zmeny. Ak by mi vedel niekto, kto s tym ma skusenosti pomoct, bol by som Vam vdacný... Dakujem

určite si musíš splniť oznamovaciu povinnosť a to do 15. dní odniesť fotokópiu nového výpisu z obchodného registra na daňový úrad, zdravotné poisťovne, sociálnu poisťovňu, úrad práce.
nikulik
07.09.06,04:09
Daniek, najprv to treba predsa všetko vybaviť na ORSR na príslušnom Okresnom súde, ktorý to všetko zmení a vystaví nový výpis z OR. A v tomto držím palce, lebo ja sa o to snažím už asi cca mesiac.
daniek
07.09.06,04:31
ale keď ten postup predtým neovládam tak píšem aspoň to čo viem určite

:D nepojedla som všetku múdrosť sveta:D :) :D
nikulik
07.09.06,05:37
ale keď ten postup predtým neovládam tak píšem aspoň to čo viem určite

:D nepojedla som všetku múdrosť sveta:D :) :D

ani ja :D

ale nie, myslela som si, že si zle pochopila zadavateľa témy.ospravedlňujem sa.:)
dumap
07.09.06,10:50
rissoK, najskôr musíš zvolať Valné zhromaždenie, kde predmetom bude zmena názvu a sídla spoločnosti, urobíš zápis z valného, podpisy konateľov by mali byť overené notárom, vypíšeš návrh na OR príslušného súdu, tlačivo je na stránke www.orsr.sk (http://www.orsr.sk), doručíte na súd, kolok je myslím 1000 sk, ale nie je to na 100%, to si over na súde. Po vykonaní zmeny príde z OR výpis, s ktorým náhlasiš zmenu na daňovom úrade, soc.poisťovni, zdravot.poisťovniach, banke, kde máš účet a príp. aj dodávateľom, lebo odo dňa zmeny ti musia na daňových dokladoch uvádzať nové údaje. Mala by sa zmeniť aj spoločenská zmluva, ktorá bude doplnená o zmenu. Takto to mám odskúšané ja 2x.
alušik
07.09.06,11:12
Tu priliepam to tlačivo pre nahlásenie zmeny v OR:
rissoK
07.09.06,12:29
rissoK, najskôr musíš zvolať Valné zhromaždenie, kde predmetom bude zmena názvu a sídla spoločnosti, urobíš zápis z valného, podpisy konateľov by mali byť overené notárom, vypíšeš návrh na OR príslušného súdu, tlačivo je na stránke www.orsr.sk (http://www.orsr.sk), doručíte na súd, kolok je myslím 1000 sk, ale nie je to na 100%, to si over na súde. Po vykonaní zmeny príde z OR výpis, s ktorým náhlasiš zmenu na daňovom úrade, soc.poisťovni, zdravot.poisťovniach, banke, kde máš účet a príp. aj dodávateľom, lebo odo dňa zmeny ti musia na daňových dokladoch uvádzať nové údaje. Mala by sa zmeniť aj spoločenská zmluva, ktorá bude doplnená o zmenu. Takto to mám odskúšané ja 2x.

Dakujem! Chcem sa este opytat, ci tento proces je rovnaky aj pri sro, ktorá bola zalozena notárskou zapisnicou, je jednoosobová s jednym konatelom, ktorý vykonáva funkciu valného zhromazdenia.
Chcel by som sa este spytat, ci je potrebná nová notárska zápisnica, ked sa mení meno spolocnosti a sídlo.
A ak by som este mohol pootravovat, nema nahodou niekto z vás zápis z valného zhromazdenia týkajúci sa tejto veci. Som v tom naozaj zatial zaciatocnik a sef to cele nechal na mna. Zatial dakujem velmi pekne. Si naozaj velmi fajn, ze mi taktio pomahas... Riso
nikulik
08.09.06,03:11
Dakujem! Chcem sa este opytat, ci tento proces je rovnaky aj pri sro, ktorá bola zalozena notárskou zapisnicou, je jednoosobová s jednym konatelom, ktorý vykonáva funkciu valného zhromazdenia.
Chcel by som sa este spytat, ci je potrebná nová notárska zápisnica, ked sa mení meno spolocnosti a sídlo.
A ak by som este mohol pootravovat, nema nahodou niekto z vás zápis z valného zhromazdenia týkajúci sa tejto veci. Som v tom naozaj zatial zaciatocnik a sef to cele nechal na mna. Zatial dakujem velmi pekne. Si naozaj velmi fajn, ze mi taktio pomahas... Riso

Kolok na zmenu zápisu do OR je 2 000,- Sk.

Pri s. r. o., ktorá má jedného konateľa je to tak, že notár musí spísať novú notársku zápisnicu už s tou zmenou! Ja som teraz vybavovala zmenu súpisného čísla, a vôbec mi netrebalo zápisnicu z valného zhromaždenia, len novú notársku zápisnicu.
Nezabudni na kolok, a hlavne v návrhu na zápis zmeny do OR myslím, že je to niekde vzadu na posledných stranách sa píšu konatelia-ich podpisy musia byť notársky overené, ináč ti to OR vráti a návrh zamietne.

Najprv musíš prejsť tým zdĺhavým procesom na OR, až potom sa budeš zaoberať oznamovaniu zmeny všetkým inštitúciám a obchodným partnerom.
ALA1+1
08.09.06,04:31
ak budete mať vybavený OR, pôjdete na živnostenský úrad, potom to oznámite daňovému úradu, sociálnej poisťovni a zdravotnej poisťovni. Do zdravotnej musíte dať aj výpis o OR o zmene, do sociálnej stačí len zmena adresy. Na daňový tiež výpis z OR
rissoK
08.09.06,07:00
Dakujem Vám vsetkym za rady. Nerozumiem vsak este jednej veci.
Spolocnost bola zalozena jednou osobou notárskou zápisnicou v roku 2002. Odvtedy sa však vela zmenilo a teraz sa takato sro zaklada zakladatelskou listinou a nie notárskou zápisnicou. Kedze ja vsak mam notarsku zapisnicu nie je mi celkom jasne, ako mam postupovat. Mam spravit u notara novu notarsku zapisnicu - myslim tym opravenu staru notarsku zapisnicu, ked uz tento institut pri sro nie je, alebo mam spravit novu zakladatelsku listinu, kde uz uvediem zmeny?? Vsetky ostatne kroky ohladom zmeny mena a sidla su mi jasne. Ak mi este niketo vie pomoct ocenim to.
Dakujem RISO
rissoK
08.09.06,07:02
Dakujem Vám vsetkym za rady. Nerozumiem vsak este jednej veci.
Spolocnost bola zalozena jednou osobou notárskou zápisnicou v roku 2002. Odvtedy sa však vela zmenilo a teraz sa takato sro zaklada zakladatelskou listinou a nie notárskou zápisnicou. Kedze ja vsak mam notarsku zapisnicu nie je mi celkom jasne, ako mam postupovat. Mam spravit u notara novu notarsku zapisnicu - myslim tym opravenu staru notarsku zapisnicu, ked uz tento institut pri sro nie je, alebo mam spravit novu zakladatelsku listinu, kde uz uvediem zmeny?? Vsetky ostatne kroky ohladom zmeny mena a sidla su mi jasne. Ak mi este niketo vie pomoct ocenim to.
Dakujem RISO
nikulik
08.09.06,07:23
Dakujem Vám vsetkym za rady. Nerozumiem vsak este jednej veci.
Spolocnost bola zalozena jednou osobou notárskou zápisnicou v roku 2002. Odvtedy sa však vela zmenilo a teraz sa takato sro zaklada zakladatelskou listinou a nie notárskou zápisnicou. Kedze ja vsak mam notarsku zapisnicu nie je mi celkom jasne, ako mam postupovat. Mam spravit u notara novu notarsku zapisnicu - myslim tym opravenu staru notarsku zapisnicu, ked uz tento institut pri sro nie je, alebo mam spravit novu zakladatelsku listinu, kde uz uvediem zmeny?? Vsetky ostatne kroky ohladom zmeny mena a sidla su mi jasne. Ak mi este niketo vie pomoct ocenim to.
Dakujem RISO

Ak bola s.r.o. založená notárskou zápisnicou, tak staci ak ju vezmeš, pôjdeš za notárom a ten ti spraví novú už so zmenami. Síce pekne zackavas, ale tak to už na slovensku chodí. Ale samozrejme ak je tá s.r.o. má len jedného konateľa!!!
suzie111
10.09.06,11:53
Ahojte, som tu ešte nová ale nedá mi trošku poopraviť poraďaka Nikulík. Na púvodnej notárskej zápisnici nemusíš nič meniť, pretože je formou notárskej zápisnice napísaná zakladateľská listina. Doporučujem pre rissoK, vykonaj svojim rozhodnutím zmenu zakladateľskej listiny a vydaj jej úplné znenie. U nás to tak spoň právnici robia. Tvoj podpis na rozhodnutí o zmene zakladateľskej listiny musí byť overený notárom alebo na úrade. Podľa zmeny zákona, na ktorú upozorňuješ už nemusi byť zakladateľská listina písaná formou notárskej zápisnice, no musí mať všetky náležitosti spoločenskej zmluvy. A nedaj sa plašiť od Nikulík, nie je to také strašné. rissoK stačí ti toľko a súhlasíš?
nikulik
11.09.06,07:37
Ahojte, som tu ešte nová ale nedá mi trošku poopraviť poraďaka Nikulík. Na púvodnej notárskej zápisnici nemusíš nič meniť, pretože je formou notárskej zápisnice napísaná zakladateľská listina. Doporučujem pre rissoK, vykonaj svojim rozhodnutím zmenu zakladateľskej listiny a vydaj jej úplné znenie. U nás to tak spoň právnici robia. Tvoj podpis na rozhodnutí o zmene zakladateľskej listiny musí byť overený notárom alebo na úrade. Podľa zmeny zákona, na ktorú upozorňuješ už nemusi byť zakladateľská listina písaná formou notárskej zápisnice, no musí mať všetky náležitosti spoločenskej zmluvy. A nedaj sa plašiť od Nikulík, nie je to také strašné. rissoK stačí ti toľko a súhlasíš?

suzie111, mne to tak povedal právnik, takže takto som to tu aj ja napisala. Rada si necham poradiť aj ja, čo by bolo lepsie ako znova zaplatit nejakých 4 500,- za novú notársku zápisnicu.
A ja nikoho neplaším, len rozprávam ako to bolo v mojom prípade. To vies, ked ti nikto nevie dat informáciu aku potrebujes, zavolas na okresny sud a tam ta nevie ani prepnut na niekoho kto ti vie tu info podat tak to by každého nahnevalo.
rissoK
11.09.06,11:17
Ahojte, som tu ešte nová ale nedá mi trošku poopraviť poraďaka Nikulík. Na púvodnej notárskej zápisnici nemusíš nič meniť, pretože je formou notárskej zápisnice napísaná zakladateľská listina. Doporučujem pre rissoK, vykonaj svojim rozhodnutím zmenu zakladateľskej listiny a vydaj jej úplné znenie. U nás to tak spoň právnici robia. Tvoj podpis na rozhodnutí o zmene zakladateľskej listiny musí byť overený notárom alebo na úrade. Podľa zmeny zákona, na ktorú upozorňuješ už nemusi byť zakladateľská listina písaná formou notárskej zápisnice, no musí mať všetky náležitosti spoločenskej zmluvy. A nedaj sa plašiť od Nikulík, nie je to také strašné. rissoK stačí ti toľko a súhlasíš?
Ahoj. Dakujem za radu. Takze ja svojim rozhodnutim ako jediný spoločník, ktorý vykonáva pôsobnost Valného zhromazdenia rozhodnem o zmene mena spolocnosti a o zmene sídla spolocnosti, ktorú mi notár overí. Potom musím napísať uplne novú zakladatelskú listinu, kedze predtým bola len notárska zápisnica, uz so zmenami, o ktorých som rozhodol vo vyssie spomínanom rozhodnutí. S touto zakladatelskou listinou a s mojim rozhodnutim potom pôjdem za notárom, ktorý my to da cele dokopy. Alebo uz s tou novou zakladatelskou listinou za notárom nemusím?
Aspoň takto som to pohopil. Alebo sa mylim?
Gido
11.09.06,12:25
pre rissoK: Ak som dobre rozumel suzie111 (a ako to poznám aj ja), stačí keď svojim rozhodnutím prijmeš dodatok, teda rozhodneš dodatkom o zmene zakladateľskej listiny, tento podpíšeš pred notárom a následne vypracuješ úplné znenie zakladateľskej listiny, ktoré stačí, keď podpíše konateľ (podpis nemusí byť overený). Je to zrozumiteľnejšie? suzie111, rozumel som tomu dobre? Súhlasíte s mojím vysvetlením, resp. príspevkom?
peto.amater
09.10.06,14:36
Zdravím, chcem tiež zmeniť sídlo s.r.o., a neviem ako na to. Z tohto čo tu píšete už mám veľkú hlavu. Tak čo teda treba spraviť? Vypísať žiadosť, to mi je jasné, potom prijmem dodatok o zmene zakladateľskej listiny a vypracujem úplné znenie zakladateľskej listiny tak ako napísal Gido? A to si môžem zvoliť akúkoľvek novú adresu, alebo potrebujem niekomu predložiť aj zmluvu o nájme? A živnostenský list? To sa zmení nejako automaticky, alebo aj tam musím niečo vybaviť?
peto.amater
09.10.06,14:39
Jaj a ešte niečo, môžem si pridať nejaké predmety podnikania do toho tlačiva z orsr.sk, k tej zmene sídla spoločnosti? Je to nejako špeciálne spoplatňované? Som počul, že za každý nový prednet podnikania je 1000.-sk kolok. Ďakujem všetkým za rýchle info...
profi-t
15.05.07,18:50
Ahojte! Mám otázku. Idem meniť adresu sídla už existujúcej sro.
Chcem sa spýtať, či si počínam správne:
1. valné zhromaždenie - zápisnica o zmene sídla - overená notárom - 2x
2. úplné znenie spoločenskej zmluvy - podpísané konateľom a overené - 2x
3. zakúpiť kolok v hodnote 2.000 Sk, priložiť 1x overenú nájomnú zmluvu a vyplniť 1x návrh na zmenu na Obchodný register - overiť a zaslať.
4. po vydaní nového výpisu z OR - predložiť zmenu na Živnostenský register vrátane kolku v hodnote 100 Sk.
5. nahlásiť zmenu na úrady - DU, SP, ZP...
Viem to správne????
A ešte jednu otázku.
I.) Ak napríklad prekladám sídlo z jedného mesta do druhého a tým pádom sa mení aj Okresný súd - tak túto zmenu treba previesť len na "starom" Okresnom súde? Novému to treba nejako nahlásiť?
II.) Treba, alebo netreba prikladať k tejto zmene čerstvý výpis s registra trestov? Pri rozširovaní predmetov činnosti na ŽÚ pýtajú čerstvý výpis z registra trestov, no dúfam, že pri presune sídla to netreba.
Prosím o Váš názor. Ďakujem.
nikulik
06.07.07,07:39
Ahojte, dnes nam prišlo z okresneho sudu odmietnutie vykonanie zmeny v OR. Menili sme supisne čislo a konateľa. Supisné číslo som vyplnila v navrhu na zapis zmeny pre s.r.o. na str. P8/2, konateľa na strane P8/3, pridali sme všetky prílohy. Odmietli nam to vykonanať z dôvodu: "Navrhovateľ v návrhu na strane P8/6 naenavrhuje vykonať zmenu zapísaných údajov."
Ale ved na strane 6 je pisane o spoločníkoch. Môže byť, že tam mal byť vklad konateľa vyplatený star.konateľovi?
A este jedna otazka, to teraz musime znova všetky prílohy od notara pridať, aj kolok? Neda sa to doplniť cez namietku na ktoru mame 15 dni?:confused:
atka4
10.07.07,10:32
Ahojte, dnes nam prišlo z okresneho sudu odmietnutie vykonanie zmeny v OR. Menili sme supisne čislo a konateľa. Supisné číslo som vyplnila v navrhu na zapis zmeny pre s.r.o. na str. P8/2, konateľa na strane P8/3, pridali sme všetky prílohy. Odmietli nam to vykonanať z dôvodu: "Navrhovateľ v návrhu na strane P8/6 naenavrhuje vykonať zmenu zapísaných údajov."
Ale ved na strane 6 je pisane o spoločníkoch. Môže byť, že tam mal byť vklad konateľa vyplatený star.konateľovi?
A este jedna otazka, to teraz musime znova všetky prílohy od notara pridať, aj kolok? Neda sa to doplniť cez namietku na ktoru mame 15 dni?:confused:
Dá sa to urobiť cez námietku v prípade, že ste nemenili nič v údajoch spoločníka.
Z uvedených údajov je ťažko vyjadriť stanovisko, lebo teoreticky konateľ môže byť súčasne aj spoločník, v tom prípade by bola námietka zo súdu oprávnená, ale predpokladám, že to tak v Vašom prípade nieje, takže namietnite, že v časti Spoločenskej zmluvy - Spoločníci, nedošlo k zmenám, preto nie sú uvedené v časti Návrhu na strane P8/6, ktorá pojednáva o spoločníkoch a žiadajte vykonať zápis, v súlade s predloženým návrhom. BEZ KOLKOV, stačí, ak to podpíše konateľ.
nikulik
10.07.07,10:40
Ano, už sme to poslali na Okresný súd do obch.registra, konkretne cely vyplnený Návrh na zápis zmeny sro, aj vrátane strany P8/6, tam som napisala konateľa, to isté ako na str. P8/3. K tomu sme priložili list s vecou: Námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu v OR. To nám poradil právnik. A este dodal, ze OR ma na vybavenie zápisu 5 dni, a ze nechape preco nam to poslali späť. Podla neho to na OR nestihli do tých 5 dni, tak museli nieco chcieť doplniť, lebo vraj podla neho sme tam všetko podstatné mali. To je už jedno ale, poslala som to tam včera a uvidim ake vyjadrenie príde. Samozrejme že prílohy ani kolok som už neposielala, to všetko som napisala do listu.
atka4
10.07.07,10:55
Len by ma zaujímalo, v prípade zmeny sídla, v prípade preukazovania sa listom vlastníctva, je stanovená doba, ako maximálne má byť starý ten LV?
Ak máte niekto skúsenosť-dík.
deni10
10.07.07,11:13
Ked sa nemylim, tak by nemal byt starsi ako 3 mesiace.
:)
monikad
16.07.07,08:57
Ked sa nemylim, tak by nemal byt starsi ako 3 mesiace.
:)
zákon nehovorí o tom, ako najviac môže byť starý
adrika
13.05.08,12:08
ahojte, prosím Vás o radu - pri zmene sídla s.r.o. keď vypisujem "Návrh na zmeny v OR" - na úvodnej strane ( na ten dvojhárok-str.P8/1 ) píšem staré sídlo alebo už nové ? na stránke ORSR je príklad a tam je vypísané už nové sídlo, ale mne sa to nezdá, veď teraz len idem dávať návrh na zmenu, tak neviem...prosím poraďte, určite s tým máte viac skúseností.
ďakujem
adrika
13.05.08,12:42
ahojte, prosím Vás o radu - pri zmene sídla s.r.o. keď vypisujem "Návrh na zmeny v OR" - na úvodnej strane ( na ten dvojhárok-str.P8/1 ) píšem staré sídlo alebo už nové ? na stránke ORSR je príklad a tam je vypísané už nové sídlo, ale mne sa to nezdá, veď teraz len idem dávať návrh na zmenu, tak neviem...prosím poraďte, určite s tým máte viac skúseností.
ďakujem


prosím, poradí niekto ?
adrika
13.05.08,14:27
[quote=adrika;728554]ahojte, prosím Vás o radu - pri zmene sídla s.r.o. keď vypisujem "Návrh na zmeny v OR" - na úvodnej strane ( na ten dvojhárok-str.P8/1 ) píšem staré sídlo alebo už nové ? na stránke ORSR je príklad a tam je vypísané už nové sídlo, ale mne sa to nezdá, veď teraz len idem dávať návrh na zmenu, tak neviem...prosím poraďte, určite s tým máte viac skúseností.
ďakujem


prosím, poradí niekto ?
zalobaba
13.05.08,15:50
[quote=adrika;728554]ahojte, prosím Vás o radu - pri zmene sídla s.r.o. keď vypisujem "Návrh na zmeny v OR" - na úvodnej strane ( na ten dvojhárok-str.P8/1 ) píšem staré sídlo alebo už nové ? na stránke ORSR je príklad a tam je vypísané už nové sídlo, ale mne sa to nezdá, veď teraz len idem dávať návrh na zmenu, tak neviem...prosím poraďte, určite s tým máte viac skúseností.
ďakujem


prosím, poradí niekto ?

Návrh na zmenu podávajú a podpisujú konatelia, takže na titulnú stranu píšeš ich mená a ich bydliská. So starým alebo novým sídlom sa netráp....
Celsus
16.05.08,17:25
Pri zmene sidla podava navrh na zapis zmeny do obchodneho registra vzdy samotna spolocnost. Teda spolocnost treba uviest na prvej strane navrhu ako navrhovatela (aj ked za spolocnost navrh podpisuju jej konatelia). V navrhu na zapis sa na uvodnej strane ma uviest stare sidlo, pretoze nova adresa sa stane sidlom spolocnosti az po zapise tejto zmeny do obchodneho registra.
elims
25.06.08,07:20
Ahojte,

prečítala som si takmer všetko na porade dostupné a týkajúce sa zmien v s.r.o., niektoré veci mi však stále nie sú jasné, preto Vás skúsených chcem poprosiť o pomoc, hlavne o odobrenie, resp. opravenie môjho postupu a pomoc s tým, čo všetko treba overiť.

Moja situácia je: s.r.o. - sme traja spoločníci, podiel každého 1/3 na zákl. imaní= všetci traja konatelia.
Jeden z konateľov chce odstúpiť z funkcie konateľa a zároveň ako spoločník chce previesť svoj obchodný podiel na mňa. Zároveň chceme urobiť zmenu sídla spoločnosti.

Môj postup:

1. Spíše sa zápisnica z Valného zhromaždenia + listina prítomných.
Valné zhromaždenie odvolá konateľa, schváli prevod obchodného podielu a zmenu sídla spoločnosti.

Zápisnica a listina v 2 vyhotoveniach, podpisy majú byť overene?

2. Zmluva o prevode obchodného podielu, ktorá bude obsahovať moje vyhlásenie, že prijímam obchodný podiel.

Zmluva 4 krát s overenými podpismi.

3. Pripravím nové úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde vymažem odstupujúceho konateľa a zároveň upravím výšku vkladov nových spoločníkov, alebo mám toto riešiť len dodatkom? Dodatok k spoločenskej zmluve alebo jej nové znenie musí schváliť valné zhromaždenie, len ak mám robiť úplné znenie, ako to mám nazvať?

2 kópie sa odovzdajú na súd.

4. pripravím návrh na zápis zmeny v obchodnom registri, kolok 2000,-Sk a overený podpis na návrhu. Stačí len môj, alebo treba oboch zostávajúcich konateľov?

Prílohy k návrhu:
- rozhodnututie Valného zhromaždenia + prezenčka prítomných krát 2 s overenými podpismi (?)
- zmluva o prevode obch. podielu krát 2 s overenými podpismi
- nové úplné znenie spoločenskej zmluvy krát 2 s overenými podpismi zostávajúcich spoločníkov alebo len dodatok?
- súhlas majiteľa nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti alebo nájomná zmluva? - má to byť overené? Je treba aj list vlastníctva?

Návrh podám sama ako jeden zo zostávajúcich konateľov.

5. Ohlásim zmeny na živnostenskom úrade. Vyplním tlačivo a doložím listiny, ktoré budú odo mňa chcieť.

6. Ohlásim zmeny - daňový úrad, banka, soc. poist.,...

Vopred veľmi pekne ďakujem za rady!
zalobaba
25.06.08,07:41
Ahojte,

prečítala som si takmer všetko na porade dostupné a týkajúce sa zmien v s.r.o., niektoré veci mi však stále nie sú jasné, preto Vás skúsených chcem poprosiť o pomoc, hlavne o odobrenie, resp. opravenie môjho postupu a pomoc s tým, čo všetko treba overiť.

Moja situácia je: s.r.o. - sme traja spoločníci, podiel každého 1/3 na zákl. imaní= všetci traja konatelia.
Jeden z konateľov chce odstúpiť z funkcie konateľa a zároveň ako spoločník chce previesť svoj obchodný podiel na mňa. Zároveň chceme urobiť zmenu sídla spoločnosti.

Môj postup:

1. Spíše sa zápisnica z Valného zhromaždenia + listina prítomných.
Valné zhromaždenie odvolá konateľa, schváli prevod obchodného podielu a zmenu sídla spoločnosti.

Zápisnica a listina v 2 vyhotoveniach, podpisy majú byť overene?

2. Zmluva o prevode obchodného podielu, ktorá bude obsahovať moje vyhlásenie, že prijímam obchodný podiel.

Zmluva 4 krát s overenými podpismi.

3. Pripravím nové úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde vymažem odstupujúceho konateľa a zároveň upravím výšku vkladov nových spoločníkov, alebo mám toto riešiť len dodatkom? Dodatok k spoločenskej zmluve alebo jej nové znenie musí schváliť valné zhromaždenie, len ak mám robiť úplné znenie, ako to mám nazvať?

2 kópie sa odovzdajú na súd.

4. pripravím návrh na zápis zmeny v obchodnom registri, kolok 2000,-Sk a overený podpis na návrhu. Stačí len môj, alebo treba oboch zostávajúcich konateľov?

Prílohy k návrhu:
- rozhodnututie Valného zhromaždenia + prezenčka prítomných krát 2 s overenými podpismi (?)
- zmluva o prevode obch. podielu krát 2 s overenými podpismi
- nové úplné znenie spoločenskej zmluvy krát 2 s overenými podpismi zostávajúcich spoločníkov alebo len dodatok?
- súhlas majiteľa nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti alebo nájomná zmluva? - má to byť overené? Je treba aj list vlastníctva?

Návrh podám sama ako jeden zo zostávajúcich konateľov.

5. Ohlásim zmeny na živnostenskom úrade. Vyplním tlačivo a doložím listiny, ktoré budú odo mňa chcieť.

6. Ohlásim zmeny - daňový úrad, banka, soc. poist.,...

Vopred veľmi pekne ďakujem za rady!

Zápisnica z VZ - neoverené podpisy
Listina prítomných (nemusí byť) - neoverené podpisy
Zmluva o prevode OP - overené podpisy
Úplné znenie SZ - neoverené podpisy konateľov, nie spoločníkov
Dodatok - nie je potrebný
Súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo Náj. zmluva - neoverené podpisy (niektoré registrové súdy vyžadujú aj LV, aspoň kópiu alebo z internetu)
Návrh do OR - overené podpisy konateľov tak, ako sú oprávnení konať (samostatne - spoločne)

Po zápise zmien do OR, tieto ohlásiš aj ŽÚ, zvyčajne im stačí fotokópia Výpisu z OR.
elims
25.06.08,07:51
zalobaba, dakujem krasne, si poklad!

Takze podpisy overujem len na zmluve o prevode obch, podielu a na navrhu na zapis zmeny?
Celsus
25.06.08,16:05
Ahojte,

prečítala som si takmer všetko na porade dostupné a týkajúce sa zmien v s.r.o., niektoré veci mi však stále nie sú jasné, preto Vás skúsených chcem poprosiť o pomoc, hlavne o odobrenie, resp. opravenie môjho postupu a pomoc s tým, čo všetko treba overiť.

Moja situácia je: s.r.o. - sme traja spoločníci, podiel každého 1/3 na zákl. imaní= všetci traja konatelia.
Jeden z konateľov chce odstúpiť z funkcie konateľa a zároveň ako spoločník chce previesť svoj obchodný podiel na mňa. Zároveň chceme urobiť zmenu sídla spoločnosti.

Môj postup:

1. Spíše sa zápisnica z Valného zhromaždenia + listina prítomných.
Valné zhromaždenie odvolá konateľa, schváli prevod obchodného podielu a zmenu sídla spoločnosti.

Zápisnica a listina v 2 vyhotoveniach, podpisy majú byť overene?

2. Zmluva o prevode obchodného podielu, ktorá bude obsahovať moje vyhlásenie, že prijímam obchodný podiel.

Zmluva 4 krát s overenými podpismi.

3. Pripravím nové úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde vymažem odstupujúceho konateľa a zároveň upravím výšku vkladov nových spoločníkov, alebo mám toto riešiť len dodatkom? Dodatok k spoločenskej zmluve alebo jej nové znenie musí schváliť valné zhromaždenie, len ak mám robiť úplné znenie, ako to mám nazvať?

2 kópie sa odovzdajú na súd.

4. pripravím návrh na zápis zmeny v obchodnom registri, kolok 2000,-Sk a overený podpis na návrhu. Stačí len môj, alebo treba oboch zostávajúcich konateľov?

Prílohy k návrhu:
- rozhodnututie Valného zhromaždenia + prezenčka prítomných krát 2 s overenými podpismi (?)
- zmluva o prevode obch. podielu krát 2 s overenými podpismi
- nové úplné znenie spoločenskej zmluvy krát 2 s overenými podpismi zostávajúcich spoločníkov alebo len dodatok?
- súhlas majiteľa nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti alebo nájomná zmluva? - má to byť overené? Je treba aj list vlastníctva?

Návrh podám sama ako jeden zo zostávajúcich konateľov.

5. Ohlásim zmeny na živnostenskom úrade. Vyplním tlačivo a doložím listiny, ktoré budú odo mňa chcieť.

6. Ohlásim zmeny - daňový úrad, banka, soc. poist.,...

Vopred veľmi pekne ďakujem za rady!

Doplním:

Ad 4: Zmluvu o prevode obch. podielu stačí k návrhu na zápis zmien do OR priložiť v jednom vyhotovení.
LUBY
15.07.08,10:04
Ahojte, pripájam sa k tejto téme s prosbou o radu - mám jedooosobovú sro, zmenila som priezvisko vydajom po manželovi. Všetko ostatné ostáva po starom. Pri vypisovaní zadávam na prvú stranu oznámenia zmeny už nové priezvisko - mám OP s novým menom a všetky ostatné kolonky vypisujem rovnako aj do časti výmaz aj do časti návrh? Alebo vypíšem len zmenu priezviska spoločníka a konateľa - čo som ja a ostatné ostane nevyplnené, keďže tam zmena nenastáva? ĎAKUJEM
riccado
15.07.08,10:39
Zápisnica z VZ - neoverené podpisy
Listina prítomných (nemusí byť) - neoverené podpisy
Zmluva o prevode OP - overené podpisy
Úplné znenie SZ - neoverené podpisy konateľov, nie spoločníkov
Dodatok - nie je potrebný
Súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo Náj. zmluva - neoverené podpisy (niektoré registrové súdy vyžadujú aj LV, aspoň kópiu alebo z internetu)
Návrh do OR - overené podpisy konateľov tak, ako sú oprávnení konať (samostatne - spoločne)

Po zápise zmien do OR, tieto ohlásiš aj ŽÚ, zvyčajne im stačí fotokópia Výpisu z OR.

listina prítomných spoločníkov je povinnou prílohou zápisnice z VZ (§127a ods. 3 Obchodného zákonníka)
riccado
15.07.08,10:50
Ahojte, pripájam sa k tejto téme s prosbou o radu - mám jedooosobovú sro, zmenila som priezvisko vydajom po manželovi. Všetko ostatné ostáva po starom. Pri vypisovaní zadávam na prvú stranu oznámenia zmeny už nové priezvisko - mám OP s novým menom a všetky ostatné kolonky vypisujem rovnako aj do časti výmaz aj do časti návrh? Alebo vypíšem len zmenu priezviska spoločníka a konateľa - čo som ja a ostatné ostane nevyplnené, keďže tam zmena nenastáva? ĎAKUJEM

na prvú stranu daj už nové priezvisko. do ostatných komplexov údajov vypisujes aj výmaz aj zápis údajov, ktoré sa nemenia, t.j. aj adresy bydliska atď...
LUBY
15.07.08,12:11
VDAKA
mariana11
18.07.08,15:19
Robím viacero zmien v sro.Zmena sidla ,adresy spoločníka,pristúpenie nového spoločníka,premena vkladov na euro. Zatial mam hotové len zápis jediného spočníka. Kedže som take niečo este nerobiola,mohol by sa niekto pozriet ci to tak moze byť? Poprípade čo je tam zlé a co tam chýba? Ďakujem
Lenka1979
09.02.09,10:42
ahoj,
chcela by som sa opýtať, spoločnosť s ručením obmedzeným chce zmeniť svoje sídlo. Doteraz mala sídlo v mieste bydliska konateľa/spoločníka. Teraz chce zmeniť sídlo tam, kde je v skutočnosti prevádzka-budova aj pozemok sú vo vlastníctve konateľa, má to v obchodnom majetku,len chce zmeniť z adresy bydliska na adresu prevádzky. Prosím Vás,čo k tomu potrebujem? Čítala som tu:
1. Zápisnica o zmene sídla spoločnosti - 2x overená notárom
2. Súhlas vlastníka nehnuteľnosti (potrebujeme to? keď vlastníkom je konateľ?)
3. Úplné znenie spoločenskej zmluvy? - 2x overené notárom

Prosím, odobrite mi to niekto?
Ďakujem veľmi pekne.
Lenka:)
Lenka1979
09.02.09,12:06
...posúvam...
mariana11
12.02.09,15:40
Na zmenu sídla potrebuješ:

1. Rozhodnutie jediného spoločníka / ak je jeden spoločník/
alebo
Zápisnica z valného zhromaždenia. V dvoch vyhotoveniach. Z toho pôjde jedno do zbierky listin.

2. Úplné znenie spoločenskej zmluvy .V dvoch vyhotoveniach. Z toho pôjde jedno do zbierky listin.

3. Zmluva o zriadení a poskytnutí sídla obchodnej spoločnosti.V dvoch vyhotoveniach. Z toho pôjde jedno do zbierky listin. Ak je budova zapísaná v katastri tak prilož aj list vlastníctva.

4. Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spol. s ruč. obm. do obchodného registra. Je to Príloha č.8 k vyhláške č. 25/2004 Z.z. Tlačivo je na stránke Obchodného registra.

Podpis treba overiť ale nie na matrike. Musí byť u notára ktorý ti to aj zviaže. A overuje sa len podpis na návrhu zmeny. Je to bod 4.

Ak by si potrebovala niečo k tomu bližšie spýtaj sa. Ja som to robila pred par mesiacmi.

Po zápise zmien v OR to treba oznámiť aj na ŽÚ, DÚ , Poisťovne a pod.
okc_rg
29.04.09,13:48
ja som mal podpis na návrhu (P08) overený matrikou a nebol problém
SAIVI
04.05.09,12:27
1. Komunikácia s Obchodným registrom
Dokumenty nevyhnutné na vykonanie zmeny v OR:

* zápisnica z valného zhromaždenia, ak v spoločnosti figurujú viacerí spoločníci
* rozhodnutie, ak v spoločnosti pôsobí jeden spoločník
* list vlastníctva
* nájomná zmluva, zmluva o podnájme alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti
* návrh na zápis zmeny sídla spoločnosti do OR


Po úspešnom vykonaní zmeny sídla v OR obdržíte potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny sídla spoločnosti v OR a výpis spoločnosti z OR.

Poplatky súvisiace s vykonaním zmeny v OR:

* súdny poplatok vo výške 66 €
* správny poplatok za LV vo výške 8 €
* notársky poplatok za osvedčenie pravosti podpisu na návrhu cca. 2 €


2. Komunikácia s Obvodným úradom (odbor živnostenského podnikania)
Dokumenty nevyhnutné na ohlásenie zmeny sídla na Obvodnom úrade:

* potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny v OR a výpis spoločnosti z OR, z ktorého vyplýva nové sídlo spoločnosti
* písomné oznámenie o zmene sídla spoločnosti


Poplatky súvisiace s ohlásením zmeny sídla spoločnosti na Obvodnom úrade:

* správny poplatok vo výške 3 €


Po ohlásení zmeny obdržíte úradný záznam o zmene sídla spoločnosti na vydaných živnostenských listoch.


3. Komunikácia s Daňovým úradom
Dokumenty nevyhnutné na ohlásenie zmeny sídla na Daňovom úrade:

* potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny v OR a výpis spoločnosti z OR, z ktorého vyplýva nové sídlo spoločnosti
* písomné oznámenie o zmene sídla spoločnosti


Poplatky súvisiace s ohlásením zmeny sídla spoločnosti na Daňovom úrade:

* bez poplatkov


Daňový úrad vás vyzve na vrátenie osvedčenia o registrácii spoločnosti pre daň z príjmov PO, resp. DPH a následne vám vydá nové osvedčenie, na ktorom je zapísané nové sídlo spoločnosti.
svetlik
30.05.09,18:45
Ak sa podavaju namietky, treba k nim dat celý "opravený" návrh, alebo len tie strany navrhu, ktoré sa opravujú???
rmspolocnosti
23.06.09,16:21
Dakujem Vám vsetkym za rady. Nerozumiem vsak este jednej veci.
Spolocnost bola zalozena jednou osobou notárskou zápisnicou v roku 2002. Odvtedy sa však vela zmenilo a teraz sa takato sro zaklada zakladatelskou listinou a nie notárskou zápisnicou. Kedze ja vsak mam notarsku zapisnicu nie je mi celkom jasne, ako mam postupovat. Mam spravit u notara novu notarsku zapisnicu - myslim tym opravenu staru notarsku zapisnicu, ked uz tento institut pri sro nie je, alebo mam spravit novu zakladatelsku listinu, kde uz uvediem zmeny?? Vsetky ostatne kroky ohladom zmeny mena a sidla su mi jasne. Ak mi este niketo vie pomoct ocenim to.
Dakujem RISO

V tomto prípade stačí vyhotoviť úplné znenie zakladateľskej listiny. Notárska zápisnica nie je potrebná.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
maruskadva
09.08.09,10:44
Mám k tejto téme otázku:tiež meníme sídlo a zároveň robím premenu ZI na euro.Vyplňujem tlačivo 8, Sídlo mi je jasné, ale o ZI vyplním len stranu Základné imanie zápis-6639, výmaz 200 000,aj tú 2.polovicu listu-Rozsah splatenia ZI, a ešte niekde v tlačive to mám uviesť?Ďakujem za odpoveď
mi_ke
09.08.09,15:39
Mám k tejto téme otázku:tiež meníme sídlo a zároveň robím premenu ZI na euro.Vyplňujem tlačivo 8, Sídlo mi je jasné, ale o ZI vyplním len stranu Základné imanie zápis-6639, výmaz 200 000,aj tú 2.polovicu listu-Rozsah splatenia ZI, a ešte niekde v tlačive to mám uviesť?Ďakujem za odpoveď

Nie, uz nikde...uz len premenit vklad(y):)
jaanna
17.08.09,04:55
Dobrý deň, zaujíma ma aký je postup voči poisťovniam a DU v prípade zmeny sídla do iného okresu ako bolo pôvodné sídlo. Ďakujem.
Majka
18.11.09,08:41
Nie, uz nikde...uz len premenit vklad(y):)

stale uvazujem ako premenit vklady, konatel pri zalozeni spolocnosti s.r.o. jeden zakaladetel vlozil 200 000 a splatil zaklad.imanie to je zapisane v zakladatel.listine a tiez v OR, nikde nie je vypisane kolko v akych hodnotach su vklady.... musi sa to aj v takomto pripade jedneho zakladatela?to kt.kolonky sa to vypisuje v p/8 na liste Zaklad.imanie


Prosim Vas mate niekto vzor suhlas so zriadenim sidla spolocnosti? alebo to staci len strucne napisat vlastnici bytu c. popis suhlasia so zriad.sidla......
grammatika
18.11.09,11:27
Prosim Vas mate niekto vzor suhlas so zriadenim sidla spolocnosti? alebo to staci len strucne napisat vlastnici bytu c. popis suhlasia so zriad.sidla......
Súhlas vlastníka bytu

Podpísaná
XY
r.č. .......
bytom ........

ako vlastníčka bytu č. ., poschodie č. ., nachádzajúceho sa v bytovom dome so súpisným číslom ........., zapísaného na liste vlastníctva č. ........, vedenom Katastrálnym úradom v Bratislave, Správou katastra pre hlavné mesto SR Bratislavu, nachádzajúci sa v katastrálnom území Staré Mesto, obec Bratislava – m.č. Staré Mesto, okres Bratislava I, postavenom na parcele č. ........ na adrese ................

týmto vyjadrujem svoj súhlas s tým, aby spoločnosť ................ spol. s r.o. mala sídlo vo vyššie špecifikovanom byte.

Súhlas sa vydáva pre účely vydania živnostenského oprávnenia a konania pred Obchodným registrom Okresného súdu Bratislava I – zápis spoločnosti.
Majka
18.11.09,11:34
velmi pekne dakujem :)
Majka
15.12.09,21:46
Sud mi odmietol vykonat zapis do Or NEMALA SOM VYPL. RIADOK P8/6 a P8/11 pri premene Zi

akym sposobom sa robia opravy na Or v podanom navrhu?
Muzilub
19.12.09,17:02
Na stránke ............stačí zadať požiadavku. Poradia, vypíšu všetky doklady a dokážu aj zaregistrovať.
Chobot
19.12.09,23:08
Na stránke .... stačí zadať požiadavku. Poradia, vypíšu všetky doklady a dokážu aj zaregistrovať.

Ak chceš poradiť, tak poraď tu v téme a neodkazuj na svoju firmu. Zahlcuješ takto poradu svojím spamom a robíš nedovolenú reklamu.
varvarusa
08.01.10,08:12
Dobry den, pri zmene sidla jednoosobovej spolocnosti do nehnutelnosti, ktorej vlastnikom je konatel ako sukromna osoba, je potrebne vystavit suhlas tohto vlastnika nehnutelnosti so zriadenim sidla spolocnosti?
Dakujem.
Economic
08.01.10,08:15
Dobry den, pri zmene sidla jednoosobovej spolocnosti do nehnutelnosti, ktorej vlastnikom je konatel ako sukromna osoba, je potrebne vystavit suhlas tohto vlastnika nehnutelnosti so zriadenim sidla spolocnosti?
Dakujem.

Musí byť písomný súhlas vlastníka, /môže sa priložiť kópia LV/
varvarusa
08.01.10,09:23
Dakujem, Economic.
Janka7138
16.03.10,08:33
ahojte, pri zmene sídla spoločnosti je potrebné vypracovať úplne znenie zakladateľskej listiny, len nie je mi zrejmé, že či pred týmto vypracovaním je potrebné byť notárom vypracovaná notárska zápisnica. Prosím Vás, vie mi niekto v tomto poradiť? Vopred ďakujem
Economic
16.03.10,08:38
ahojte, pri zmene sídla spoločnosti je potrebné vypracovať úplne znenie zakladateľskej listiny, len nie je mi zrejmé, že či pred týmto vypracovaním je potrebné byť notárom vypracovaná notárska zápisnica. Prosím Vás, vie mi niekto v tomto poradiť? Vopred ďakujem

Netreba žiadna NZ. Treba rozhodnutie jediného spoločníka a vypracovať úplné znenie ZL. K tomu doložiť buď nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka a kópiu LV. Bohužiaľ niektoré obchodné registre si chcú skontrolovať, či vyhlásenie podpísali naozaj vlastníci nehnuteľnosti. Na posledy sa mi stalo v Žiline.
lordxor
14.04.10,07:05
Zdravim, k 1.4.2010 sme podali ziadost na zmenu obchodneho mena s.r.o. . K dnesnemu dnu (14.4.2010) sme este nedostali vyrozumenie (boli sviatky a ludia mali dovolenky) a ja neviem ake obchodne meno mam / mozem pouzivat na fakturach / zmluvach... Mam uvadzat nove obchodne meno alebo pouzivat stare ?
mi_ke
14.04.10,07:59
Zdravim, k 1.4.2010 sme podali ziadost na zmenu obchodneho mena s.r.o. . K dnesnemu dnu (14.4.2010) sme este nedostali vyrozumenie (boli sviatky a ludia mali dovolenky) a ja neviem ake obchodne meno mam / mozem pouzivat na fakturach / zmluvach... Mam uvadzat nove obchodne meno alebo pouzivat stare ?

Zapis zmeny obchodneho mena v obchodnom registri ma konstitutivne ucinky, takze ak nebola doteraz zmena zapisana, pouzivas povodne (stare) obchodne meno.
kovalova
09.09.10,06:02
Ahojte, precitala som si vsetky info, ktore tu uvadzate, ale nejako som nenasla odpoved na otazku ked menim sidlo z jedneho Okresneho sidla na druhy tak navrh na zmenu udajov podavam iba na stary alebo aj na novy?

Dakujem moc za odpoved.
riccado
09.09.10,07:07
Ahojte, precitala som si vsetky info, ktore tu uvadzate, ale nejako som nenasla odpoved na otazku ked menim sidlo z jedneho Okresneho sidla na druhy tak navrh na zmenu udajov podavam iba na stary alebo aj na novy?

Dakujem moc za odpoved.

iba na "stary", to je ten, v ktorom si ku dnu podania navrhu na zapis zmeny zapisana...
kovalova
09.09.10,12:10
dakujem moc si mi pomohol. :)
Economic
09.09.10,13:13
dakujem moc si mi pomohol. :)

Na starý a nezabudni po zápise v OR oznámiť zmenu + 3.- Eur kolok do 15 dní na živnostenský úrad
nika224
10.09.10,05:52
Asi hlúpa otázka, ale v tom tlačive, čo zasielam návrh zmeny do OR vypisujem navrhovateľa. Mám tam zapísať konateľa alebo celý názov firmy? A na strane P8/16 mám písať k akému dátumu navrhujem zmenu alebo to nechať prázdne?
Bola by som nerada, aby mi to vrátili. Na ORSR mi poradili, že mám poslať len skutočne vypísané strany návrhu a moja známa mi tvrdí, že jej to OR vrátil, že návrh neobsahuje všetky strany - teda aj tie nevypísané. Takže tam poslať komplet všetky strany?
miriza
10.09.10,06:21
Navrhovateľ je celý názov firmy. Ja som dátum napísala a presne k tomu dátumu to aj urobili, no moja kolegyňa z porady nechala prázdny a zápisali jej to hneď. Návrh by som poslala celý.
nika224
10.09.10,06:30
No ohľadom toho dátumu mi to príde logické, že ak napríklad dnes pošlem návrh a chcem tú zmenu vykonať k 15.9., tak to tak urobia. Ale mohla by som dnes odoslať návrh, že chcem, aby tá zmena platila k 1.9.?
FAA
10.09.10,06:33
No ohľadom toho dátumu mi to príde logické, že ak napríklad dnes pošlem návrh a chcem tú zmenu vykonať k 15.9., tak to tak urobia. Ale mohla by som dnes odoslať návrh, že chcem, aby tá zmena platila k 1.9.?
Môžeš, ale nevyhovejú ti.
miriza
10.09.10,06:34
Spätne to nerobia, ja som to tiež tak chcela.
Economic
10.09.10,07:47
Asi hlúpa otázka, ale v tom tlačive, čo zasielam návrh zmeny do OR vypisujem navrhovateľa. Mám tam zapísať konateľa alebo celý názov firmy? A na strane P8/16 mám písať k akému dátumu navrhujem zmenu alebo to nechať prázdne?
Bola by som nerada, aby mi to vrátili. Na ORSR mi poradili, že mám poslať len skutočne vypísané strany návrhu a moja známa mi tvrdí, že jej to OR vrátil, že návrh neobsahuje všetky strany - teda aj tie nevypísané. Takže tam poslať komplet všetky strany?

Ak to do OR podávaš papierovo, tlačíš celý návrh do OR, nie len vypísané strany. Ak to podáš elektronicky šetríš 50 % na súdnom poplatku.
kovalova
13.09.10,08:10
ahojte, neporadite mi niekto, ako postupovat ked upravujem spolocensku zmluvu ci staci dodatok alebo ju treba celu prepisat ked sa meni sidlo ale zaroven dochadza k odpredaju podielov povodnych dvoch spolocnikov a prechadza to na jedneho noveho. Staci spravit dodatok alebo mam spravit zakladatelsku listinu namiesto spolocenskej zmluvy?

Dakujem moc za odpoved.
Economic
13.09.10,08:27
ahojte, neporadite mi niekto, ako postupovat ked upravujem spolocensku zmluvu ci staci dodatok alebo ju treba celu prepisat ked sa meni sidlo ale zaroven dochadza k odpredaju podielov povodnych dvoch spolocnikov a prechadza to na jedneho noveho. Staci spravit dodatok alebo mam spravit zakladatelsku listinu namiesto spolocenskej zmluvy?

Dakujem moc za odpoved.

Žiadne dodatky sa už nerobia. Vyhotovuje sa úplné znenie spoločenskej zmluvy /aktuálny stav/. Ak tam ostáva jediný spoločník, ak Ti je jednoduchšie môže sa na VZ schváliť úplné znenie zakladateľskej listiny.
saskia26
13.09.10,19:35
Ahojte, viete mi prosím poradiť, ako vyriešiť nasledovné: SRO končí sídlenie spoločnosti v mieste A, kde končí nájomná zmluva 30.11., zároveň si našla nové priestory v mieste B, kde je možné uzatvoriť nájomnú zmluvu od 1.10. Návrh na zmenu sídla do obch. registra môžeme podať s dátumom 1.10. alebo až k 1.12. ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
Economic
13.09.10,19:41
Ahojte, viete mi prosím poradiť, ako vyriešiť nasledovné: SRO končí sídlenie spoločnosti v mieste A, kde končí nájomná zmluva 30.11., zároveň si našla nové priestory v mieste B, kde je možné uzatvoriť nájomnú zmluvu od 1.10. Návrh na zmenu sídla do obch. registra môžeme podať s dátumom 1.10. alebo až k 1.12. ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!

Samozrejme kľudne aj k 1. 10. 2010. OR nezaujíma kedy Vám končí zmluva, do návrhu sa dá zapísať zmena skôr teda v lehote hoci aj posledný septembrový týždeň. , tak aby to od 1. 10. bolo aktuálne. Teda v návrhu sa uvedie dátum zápisu k 1. 10. 2010. V prípade potreby viac info v mojom profile.
Treba k tomu urobiť buď zápisnicu z VZ ak sú viacerí spoločníci, alebo rozhodnutie jediného spoločníka, ak ide o jednoosobovku. Tiež úplné znenie či SZ alebo ZL.
saskia26
13.09.10,19:45
Samozrejme kľudne aj k 1. 10. 2010. OR nezaujíma kedy Vám končí zmluva, do návrhu sa dá zapísať zmena skôr teda v lehote hoci aj posledný septembrový týždeň. , tak aby to od 1. 10. bolo aktuálne. Teda v návrhu sa uvedie dátum zápisu k 1. 10. 2010. V prípade potreby viac info v mojom profile.
Treba k tomu urobiť buď zápisnicu z VZ ak sú viacerí spoločníci, alebo rozhodnutie jediného spoločníka, ak ide o jednoosobovku. Tiež úplné znenie či SZ alebo ZL.

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, zápisnicu z VZ a úplné znenie SZ som si už pripravila. Ďakujem :)
Economic
13.09.10,19:47
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, zápisnicu z VZ a úplné znenie SZ som si už pripravila. Ďakujem :)

A keď chceš, dá sa ušetriť aj na súdnom poplatku...
saskia26
13.09.10,19:48
A keď chceš, dá sa ušetriť aj na súdnom poplatku...

Elektronickým podaním? Nemáme ZEP.
Economic
13.09.10,19:51
Elektronickým podaním? Nemáme ZEP.

Mám ja. Veľa poraďákom som už podávala návrhy do OR.
evelien
28.09.10,06:47
robim muzovi zmenu sidla s.r.o. sidlo bude v nasom dome. v LV mame obaja zapisany este stary trvaly pobyt. je nevyhnutne prikladat k najomnej zmluve aj toto LV, resp. nebude to robit problem?
zalobaba
28.09.10,06:54
robim muzovi zmenu sidla s.r.o. sidlo bude v nasom dome. v LV mame obaja zapisany este stary trvaly pobyt. je nevyhnutne prikladat k najomnej zmluve aj toto LV, resp. nebude to robit problem?

Záleží od konkrétneho OR - BA LV nevyžaduje, inde vyžadujú.
evelien
28.09.10,07:06
ide o ZA. risknem to :)
zalobaba
28.09.10,07:14
ide o ZA. risknem to :)

Moja osobná skúsenosť - ZA LV vyžaduje.
evelien
28.09.10,08:32
Moja osobná skúsenosť - ZA LV vyžaduje.

prave som sa rozhodla vyriesit to sposobom, ze najomu zmluvu a suhlas podpisujem s datumom, kedy sme mali trvale bydlisko na starej adrese, ktora je este v LV. moze byt?
k zmene trvaleho bydliska spolocnika zasa predlozim cestne prehlasenie, kde uvediem, od kedy ma zmeneny trvaly pobyt.
zalobaba
28.09.10,08:45
prave som sa rozhodla vyriesit to sposobom, ze najomu zmluvu a suhlas podpisujem s datumom, kedy sme mali trvale bydlisko na starej adrese, ktora je este v LV. moze byt?
k zmene trvaleho bydliska spolocnika zasa predlozim cestne prehlasenie, kde uvediem, od kedy ma zmeneny trvaly pobyt.

Nájomná zmluva by mala byť podpísaná najskôr dňom podpisu spoločenskej zmluvy.
evelien
28.09.10,08:57
Nájomná zmluva by mala byť podpísaná najskôr dňom podpisu spoločenskej zmluvy.
menim sidlo spolocnosti, nezakladam firmu.
evelien
28.09.10,09:27
ak som to zle vymyslela, tak ma prosim oprav. a ozaj, ten suhlas so zriadenim sidla mam napisany priamo v najomnej zmluve. teraz nie som si ista, ci tu najomnu zmluvu kvoli tomu suhlasu nie je potrebne overit u notara... cim by mi zasa nastal problem s adresou.
pekne sa zamotavam!
Economic
28.09.10,10:27
prave som sa rozhodla vyriesit to sposobom, ze najomu zmluvu a suhlas podpisujem s datumom, kedy sme mali trvale bydlisko na starej adrese, ktora je este v LV. moze byt?
k zmene trvaleho bydliska spolocnika zasa predlozim cestne prehlasenie, kde uvediem, od kedy ma zmeneny trvaly pobyt.

Netreba žiadnu nájomnú zmluvu, len súhlas vlastníkov. Kľudne do súhlasu daj adresy ako majú zapísané na katastri, + dolož výpis z katastra nehnuteľností. Doporučím niekedy na katastri dať tie adresy do súladu.
K zmene trvalého bydliska spoločníka sa robí vyhlásenie o zmene bydliska, toto je treba overiť. Súhlas vlastníkov netreba overovať.
MartinkoK
11.10.10,08:00
Prosím Vás potrebujem zmeniť súpisné číslo prevádzky, stačí ísť na živnostenský úrad? V OR je len sídlo firmy?
Ďakujem
Economic
11.10.10,08:04
Prosím Vás potrebujem zmeniť súpisné číslo prevádzky, stačí ísť na živnostenský úrad? V OR je len sídlo firmy?
Ďakujem


Stačí na živnostenské a možno hygiena. Do OR netreba v tomto prípade nič.
MartinkoK
11.10.10,08:15
Ďakujem
Prima73
11.10.10,11:43
Dobry den, mala by som otazku ohladom zmeny sidla spolocnosti a odovzdania danoveho priznania DPH. Zmena sidla spolocnosti sa schvalila na VZ 20.9.2010, do OR to islo 5.10.2010. Na danovom priznani k DPH za 3.stvrtrok 2010 vypracovanom 6.10.2010 je uvedena este stara adresa firmy. Je to spravne, alebo uz ma byt na danovom priznani uvedene nove sidlo spolocnosti? Dakujem za odpoved.
akina
12.10.10,05:23
Dobry den, mala by som otazku ohladom zmeny sidla spolocnosti a odovzdania danoveho priznania DPH. Zmena sidla spolocnosti sa schvalila na VZ 20.9.2010, do OR to islo 5.10.2010. Na danovom priznani k DPH za 3.stvrtrok 2010 vypracovanom 6.10.2010 je uvedena este stara adresa firmy. Je to spravne, alebo uz ma byt na danovom priznani uvedene nove sidlo spolocnosti? Dakujem za odpoved.
Zmena sídla je účinná dňom zápisu do OR, nie dátumom konania VZ, ani dňom návrhu na zápis do OR.
Prima73
13.10.10,04:36
Zmena sídla je účinná dňom zápisu do OR, nie dátumom konania VZ, ani dňom návrhu na zápis do OR.

Dakujem za radu.
Economic
16.10.10,11:17
Dakujem za radu.

Nezabudni po zápise do OR ohlásiť na DÚ zmenu sídla, aby spis odstúpili na príslušný DÚ. Môžeš tak urobiť prostredníctvom JKM jedným vrzom, keď do 15 dní musíš zmenu sídla oznámiť + kolok 3.- Eur.
Prima73
31.10.10,14:25
Nezabudni po zápise do OR ohlásiť na DÚ zmenu sídla, aby spis odstúpili na príslušný DÚ. Môžeš tak urobiť prostredníctvom JKM jedným vrzom, keď do 15 dní musíš zmenu sídla oznámiť + kolok 3.- Eur.

Dakujem.
IvetaH
11.11.10,15:51
Dobrý večer,
robím zmenu sídla sro a mám predložiť súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla a kópiu listu vlastníctva. Prosím vás, ten súhlas musí byť overený? A list vlastníctva musí byť čerstvý alebo môže byť aj z minulého roka?
Ďakujem
Economic
11.11.10,16:09
Dobrý večer,
robím zmenu sídla sro a mám predložiť súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla a kópiu listu vlastníctva. Prosím vás, ten súhlas musí byť overený? A list vlastníctva musí byť čerstvý alebo môže byť aj z minulého roka?
Ďakujem

Podpisy na Súhlase netreba overovať. Ale musia byť všetkých vlastníkov. LV stačí stiahnutý aj z kataster portálu.
IngridMedve
19.11.10,13:46
Dobry den, prosim Vas viete mi niekto poradit? Chcela by som zmeniť jednoosobovu s.r.o. na viacosobovu. Povodne bola s.r.o. zalozena na zaklade Zakladatelskej listiny. Citala som si tu odporucania, ale opacny postup: zmena s.r.o. z jednoosobovej na viacosobovu som tu nenasla. Prosim poradte mi, lebo mam z toho naozaj obavy. Dakujem a zelam Vam pekny den.
KEJKA
19.11.10,14:00
prečo?
Doterajší jediný spoločník predá časť svojho podielu 1-2-3 novým spoločníkom, alebo rozhodne o zvýšení ZI,......
Spíše sa Spoločenská zmluva a postupuje sa štandardným spôsobom ďalej.
Economic
19.11.10,15:27
Dobry den, prosim Vas viete mi niekto poradit? Chcela by som zmeniť jednoosobovu s.r.o. na viacosobovu. Povodne bola s.r.o. zalozena na zaklade Zakladatelskej listiny. Citala som si tu odporucania, ale opacny postup: zmena s.r.o. z jednoosobovej na viacosobovu som tu nenasla. Prosim poradte mi, lebo mam z toho naozaj obavy. Dakujem a zelam Vam pekny den.

Naozaj žiadny problém ako píše Kejka.
Naozaj sa spíše spoločenská zmluva. Urobí sa to rozhodnutím jediného spoločníka. Sú tu 2 varianty, buď sa urobí zmluva o prevode obchodného podielu alebo ďalší spoločníci svojimi vkladmi zvýšia ZI. Tu sa potom robia potrebné vyhlásenia...
bobekoad
11.01.11,20:32
V pripade prevodu obch.podielu z 2 spolocnikov na 1spolocnika sa meni aj obchodne meno- Zmenu na 1 spolocnika vykonam rozhodnutim VZ a zmluvou o prevode a na zmenu obch.mena mi staci len vyhlasenie alebo musi to ist cez VZ a vyznaci sa to do novej spoloc.zmluvy?? Prosim poradte
Economic
11.01.11,20:37
V pripade prevodu obch.podielu z 2 spolocnikov na 1spolocnika sa meni aj obchodne meno- Zmenu na 1 spolocnika vykonam rozhodnutim VZ a zmluvou o prevode a na zmenu obch.mena mi staci len vyhlasenie alebo musi to ist cez VZ a vyznaci sa to do novej spoloc.zmluvy?? Prosim poradte

Pozor zmena sa robí zápisnicou z VZ keďže sú viacerí spoločníci. Zmluva o prevode OP, vyhlásenie konateľa. Do VZ sa zahrnie aj zmena obchodného mena, resp. sídla, resp. všetky zmeny spadajúce do pôsobnosti valného zhromaždenia. Úplné znenie sa robí už na aktuálne obchodné meno.
simka999
16.04.11,13:18
Dobrý deň.
Pri presťahovaní konateľa v jednoosobovej s.r.o. bol podaní návrh na zmenu sídla. Bol doložený aj list vlastníctva. Súd zamietol návrh z dôvodu na LV nieje dostatočne špecifiovaná adresa na ktorej má mať spoločnosť nové sídlo. údaje ktoré navrhujete zapísať do OR,musia vyplývať z predložených listín. stretli ste sa s niečim takým veď na LV sa nepíše adresa nehnuteľnosti. čo teraz doložiť k námietke?
Economic
16.04.11,15:17
Dobrý deň.
Pri presťahovaní konateľa v jednoosobovej s.r.o. bol podaní návrh na zmenu sídla. Bol doložený aj list vlastníctva. Súd zamietol návrh z dôvodu na LV nieje dostatočne špecifiovaná adresa na ktorej má mať spoločnosť nové sídlo. údaje ktoré navrhujete zapísať do OR,musia vyplývať z predložených listín. stretli ste sa s niečim takým veď na LV sa nepíše adresa nehnuteľnosti. čo teraz doložiť k námietke?

Písomný súhlas vlastníkov nehnuteľnosti, že súhlasia s tým, že tam spoločnosť bude mať sídlo. V tom súhlase presne vyšpecifikovať ulicu, súpisné a popisné číslo....
Economic
16.04.11,15:17
Písomný súhlas vlastníkov nehnuteľnosti, že súhlasia s tým, že tam spoločnosť bude mať sídlo. V tom súhlase presne vyšpecifikovať ulicu, súpisné a popisné číslo ....


resp. sa to môže volať vyhlásenie.... Ja to robím takto a nemala som s tým žiadny problém.
sroservis
16.04.11,15:27
Dobrý deň,

nepíšete podrobne, v akej časti adresy bol problém (či sa to týkalo názvu ulice, priestranstva alebo orientačného čísla).

S takým prípadom sme sa ešte nestretli.
Myslím, že v zásade máte tieto možnosti:
1) buď urobíte zmenu už podaných zmenových dokumentov (rozhodnutia o zmene sídla a úplného znenia zakladateľského dokumentu), kde zmeníte adresu sídla presne podľa LV (napr. uvediete iba názov obce a súpisné číslo nehnuteľnosti)

2) alebo zdokladujete adresu nehnuteľnosti iným spôsobom - napr. rozhodnutím o pridelení orientačného čísla stavby, potvrdení obce o názve verejného priestranstva, na ktorom sa nehnuteľnosť nachádza,

3) ak adresa sídla s.r.o. je zároveň novou adresou konateľa, a v zmenových listinách ste uviedli adresu sídla presne podľa občianskeho preukazu konateľa (čo je overiteľné aj z overovacích pečiatok), možno by sa dala správnosť adresy potvrdiť aj cez čestné vyhlásenie konateľa.

Všetko dobré.
simka999
16.04.11,15:43
Nerozumiem tomuto: na LV nie je dostatočne špecifikovaná adesa, na ktorej má mať spoločnosť nové sídlo. na LV sa predsa adresa nehnuteľnosti nepíše.
Doložila som aj kópiu OP aj čestné prehlásenie, len neboli overené.
Economic
16.04.11,16:54
Nerozumiem tomuto: na LV nie je dostatočne špecifikovaná adesa, na ktorej má mať spoločnosť nové sídlo. na LV sa predsa adresa nehnuteľnosti nepíše.
Doložila som aj kópiu OP aj čestné prehlásenie, len neboli overené.

Prehlásenie by bolo správne aj neoverené. len chyba v ňom mohla byť, ak v ňom nebola uvedená konkrétna presná adresa. Je to práve preto dôležité, pretože v LV adresa nie je. Iba popisné, resp. orientačné číslo. Mne takéto vyhlásenia prechádzajú neoverené na všetkých registrových súdoch.
simka999
16.04.11,17:17
Všetko bolo správne aj popisné číslo aj celá adresa. a bolo vytknuté aj neoverené čestné prehlásenie.
Economic
17.04.11,06:55
Nerozumiem tomuto: na LV nie je dostatočne špecifikovaná adesa, na ktorej má mať spoločnosť nové sídlo. na LV sa predsa adresa nehnuteľnosti nepíše.
Doložila som aj kópiu OP aj čestné prehlásenie, len neboli overené.

Pokiaľ bolo doložené teda vyhlásenie podľa § 4 ods 5 Vyhl. 150/2007, to musí byť overené. No ja to robievam tým Súhlasom a tam podpis niekedy aj 4 vlastníkov nemusí byť overený.
Čiže treba rozlišovať Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti a toto vyhlásenie.
bobekoad
16.10.11,17:58
Prosim ako urobit viacnasobny elektronicky podpis pri dokumentoch naskenovanych v PDF- aky program potrebujem aby bolo 1 pdf subor. dakujem
sroservis
16.10.11,19:19
My používame multi page tiff editor.
domenico.office
17.10.11,04:57
Prosim ako urobit viacnasobny elektronicky podpis pri dokumentoch naskenovanych v PDF- aky program potrebujem aby bolo 1 pdf subor. dakujem

Software602 Print2PDF Free je vynikajúci program na podpisovanie pdf-iek elektronickým podpisom, či viacerými podpismi. Je voľne stiahnuteľný na: http://www.602.cz/print2pdf_free/download
Lubica H
19.10.11,09:27
help - firma po vykonaní zmien v OR podala písomné oznámenie o zmene aj na živnostenský úrad. prílohou oznámenia boli kópia potvrdenia o vykonaní zápisu zmeny v OR a kópia výpisu spoločnosti z OR. Ženská na živnostenskom ešte pýta zápisnicu z valného zhromaždenia alebo spoločenskú zmluvu, ale podľa mňa na to nemá právo. Prešla som si § 49 živnostenského zákona, bez aj s komentárom, ale nikde som nenašla, že by bolo nutné dokladať zápisnicu alebo spoločenskú zmluvu, resp. ani na stránke živnostenského úradu som nenašla, aké doklady sú potrebné pri nahlásení zmeny sídla (okrem oprávnenia užívať nehnuteľnosť, resp. súhlas s jej užívaním). Ako sa ohradiť voči požiadavke dotyčnej pracovníčky?
Economic
19.10.11,09:30
help - firma po vykonaní zmien v OR podala písomné oznámenie o zmene aj na živnostenský úrad. prílohou oznámenia boli kópia potvrdenia o vykonaní zápisu zmeny v OR a kópia výpisu spoločnosti z OR. Ženská na živnostenskom ešte pýta zápisnicu z valného zhromaždenia alebo spoločenskú zmluvu, ale podľa mňa na to nemá právo. Prešla som si § 49 živnostenského zákona, bez aj s komentárom, ale nikde som nenašla, že by bolo nutné dokladať zápisnicu alebo spoločenskú zmluvu, resp. ani na stránke živnostenského úradu som nenašla, aké doklady sú potrebné pri nahlásení zmeny sídla (okrem oprávnenia užívať nehnuteľnosť, resp. súhlas s jej užívaním). Ako sa ohradiť voči požiadavke dotyčnej pracovníčky?

Zápisnicu môže pýtať jedine vtedy, keď bol odvolaný a menovaný konateľ /tam je 15 dní na ohlásenie od VZ/, no v prípade obchodného mena, sídla je 15 dní od zápisu v OR. Baba ide nad rámec zákona. Trvajte, nech Vám ukáže priamo v živnostenskom zákone, ktorý § ju k tomu oprávňuje. To nenájde
Lubica H
19.10.11,09:37
Zápisnicu môže pýtať jedine vtedy, keď bol odvolaný a menovaný konateľ /tam je 15 dní na ohlásenie od VZ/, no v prípade obchodného mena, sídla je 15 dní od zápisu v OR. Baba ide nad rámec zákona. Trvajte, nech Vám ukáže priamo v živnostenskom zákone, ktorý § ju k tomu oprávňuje. To nenájde

ďakujem za rýchlu odpoveď. ešte sa chcem spýtať - čo v tom prípade, ak by firma chcela zmeniť spoločníka a zriadiť prokúru, konateľ by sa nemenil. v tom prípade by bolo treba doložiť zmenu zápisnicou?
Economic
19.10.11,09:42
ďakujem za rýchlu odpoveď. ešte sa chcem spýtať - čo v tom prípade, ak by firma chcela zmeniť spoločníka a zriadiť prokúru, konateľ by sa nemenil. v tom prípade by bolo treba doložiť zmenu zápisnicou?

Osoba prokuristu ich nezaujíma, na živnostenský nič netreba, iba na DÚ ohlásiť. Do OR sa zápisnica samozrejme vyžaduje.
Lubica H
19.10.11,09:45
Osoba prokuristu ich nezaujíma, na živnostenský nič netreba, iba na DÚ ohlásiť. Do OR sa zápisnica samozrejme vyžaduje.
takže len chce byť teta aktívna. ten OR je jasný, to musí byť, len na tom živnostenskom sa mi to nezdalo. DÚ je tiež bez problémov. ešte raz veľká vďaka.
Economic
19.10.11,09:55
takže len chce byť teta aktívna. ten OR je jasný, to musí byť, len na tom živnostenskom sa mi to nezdalo. DÚ je tiež bez problémov. ešte raz veľká vďaka.

Treba ich trošku poučiť, keď mudrujú alebo sú priveľmi aktívne a hlavne keď si pletú dojmy s pojmami....
Gong
02.03.12,08:10
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, vzhľadom k tomu, že mi na du neberú, mám sro, v kt. sa zmenilo sídlo a názov a chcem to ohlásiť na dú. Sro patri pod Du Ba II. a po zmene by sme po starom patrili na du ba I. Predtým ked som robila zmenu sídla, to sme patrili vtedy do Nitry, tak som nahlasovala na du v Nitre, aby nás odstúpili na du BaII, a zároveň som nahlasovala i na du BA II, že patrime pod nich podľa sídla a aby nás zaregistrovali, lenže teraz ked sa Du sklbili do jedneho fin.úradu, kam mam poslať oznámenie zmeny, aby nás zaregistrovali?
A ešte jedna otázočka, na základe toho že k 31.12.2011 sme rozviazali s posledným zam. prac.pomer a z dôvodu že firma sa bude likvidovať, nezamestnáva sro žiadnych zamestnancov, odhlásila som sro i zo sociálnej a zdravotnej poisťovne, tieto nové zmeny nemusím tam nahlasovať, keďže sro je odhlásená. A prosím o zrušení registrácie v sociálnej a zdravotnej poisťovni, mali by sme dostať nejaký list o akceptácii, alebo ako to chodí.
Dakuejm
Economic
02.03.12,10:29
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, vzhľadom k tomu, že mi na du neberú, mám sro, v kt. sa zmenilo sídlo a názov a chcem to ohlásiť na dú. Sro patri pod Du Ba II. a po zmene by sme po starom patrili na du ba I. Predtým ked som robila zmenu sídla, to sme patrili vtedy do Nitry, tak som nahlasovala na du v Nitre, aby nás odstúpili na du BaII, a zároveň som nahlasovala i na du BA II, že patrime pod nich podľa sídla a aby nás zaregistrovali, lenže teraz ked sa Du sklbili do jedneho fin.úradu, kam mam poslať oznámenie zmeny, aby nás zaregistrovali?
A ešte jedna otázočka, na základe toho že k 31.12.2011 sme rozviazali s posledným zam. prac.pomer a z dôvodu že firma sa bude likvidovať, nezamestnáva sro žiadnych zamestnancov, odhlásila som sro i zo sociálnej a zdravotnej poisťovne, tieto nové zmeny nemusím tam nahlasovať, keďže sro je odhlásená. A prosím o zrušení registrácie v sociálnej a zdravotnej poisťovni, mali by sme dostať nejaký list o akceptácii, alebo ako to chodí.
Dakuejm

O zrušení zamestnávateľa na SP nedostane nič. Je to ohlásením v poriadku.
Treba pozrieť aktuálny zoznam DÚ a poslať oznámenie zmien na príslušnú PDÚ alebo priamo DÚ.
Gong
02.03.12,10:40
O zrušení zamestnávateľa na SP nedostane nič. Je to ohlásením v poriadku.
Treba pozrieť aktuálny zoznam DÚ a poslať oznámenie zmien na príslušnú PDÚ alebo priamo DÚ.

Dakujem
jaanna
09.03.12,13:09
Pri zmene sídla sro do iného okresu, ako treba postupovať, zmeny treba hlásiť na pôvodnom DU alebo na DU na novom sídle. Ďakujem
Economic
09.03.12,13:11
Pri zmene sídla sro do iného okresu, ako treba postupovať, zmeny treba hlásiť na pôvodnom DU alebo na DU na novom sídle. Ďakujem

Na pôvodný DÚ. Ten potom zložku odstúpi miestne príslušnému DÚ. Vrátiť kartičky treba zároveň, budú vydané nové.
junior78
22.03.12,04:34
Ahojte

Prosím Vás poraďte mi. Firme sa zmenilo sídlo od 05.03.2012 a zmenu už zapísali v OR. Teraz vypĺňam DP za rok 2011 a neviem sa rozhodnúť či uvádzam starú alebo novú adresu.

Ďakujem
Economic
22.03.12,05:14
Ak už bola zmena sídla správcovi dane oznámená, tak daj nové. Ak nebola oznámená, rýchlo oznámiť (15 dní od zmeny) a kľudne daj nové sídlo... Podaj to spolu. Ak to ide z okresu do okresu, odstúpia to na komplet.
junior78
22.03.12,05:35
Dakujem
už sme oznámili ale ešte evidujú staré sídlo. podstate daňový úrad ostáva rovnaký, Len som myslel, že keď pracujem ešte s údajmi starého roka tak tam preto uvádzam ešte starú adresu
junior78
22.07.12,05:22
Ahojte

Zapísali mi zmeny v zakúpenej s.r.o na ORSR: sídlo(iný daňový úrad), spoločníci, konatelia. Čo treba teraz oznámiť a kde

1, živnostenský úrad - volal som im a povedali, že netreba nahlásiť zmeny, údaje ťahajú z ORSR (je to tak?)
2, DU - nahlásim všetky zmeny na starom DU alebo môžem na novom, treba odovzdať aj DIČ a IČ DPH kartu?
3, Zdravotná poisťovňa - firma nemá zamestnancov (aspoň o tom neviem), treba nahlásiť zmeny? keď áno kde potom
4, Soc. poist. - firma nemá zamestnancov (aspoň o tom neviem), treba nahlásiť zmeny? keď áno kde potom
5, treba ešte niečo nahlásiť a kde?

Ďakujem
Economic
22.07.12,05:31
1. áno je to tak
2. na starom DÚ ešte + vrátiš Osvedčenie o pridelení DIČ a IČ DPH
3. ak firma nemá zamestnancov, resp. nie je prihlásená ako zamestnávateľ, neoznamuješ
4. detto ako bod 3
5. obchodným partnerom, ak sú....
junior78
22.07.12,07:30
Super

Ďakujem za pomoc
junior78
22.07.12,07:44
ešte ma napadlo, že nové DIČ a IČ DPH kartu automaticky vystavia na novom DU alebo to treba zvlášť žiadať, staré DU a nové to vyrieši medzi sebou alebo treba na novom DU niečo požiadať?

tie kartičky je možné poslať aj poštou?

Ďakujem
Economic
22.07.12,17:12
ešte ma napadlo, že nové DIČ a IČ DPH kartu automaticky vystavia na novom DU alebo to treba zvlášť žiadať, staré DU a nové to vyrieši medzi sebou alebo treba na novom DU niečo požiadať?

tie kartičky je možné poslať aj poštou?

Ďakujem

Áno, bude to mať taký režim, že celý spis spoločnosti terajší DÚ postúpi novému DÚ a ten bude zasielať na sídlo kartičky automaticky. DIČ sa nemení, ostáva to isté, t.z. že obchody sa môžu realizovať štandardne.
Samozrejme kartičky pošli doporučene poštou aj s ohlásením všetkých zmien + dolož Potvrdenie o vykonaní zápisu v OR.
junior78
22.07.12,18:53
ďakujem