charles91
15.01.20,18:29
Zdravím, dostal som predvolanie na mestskú políciu za parkovanie na mieste vyhradenom pre zamestnancov.

Nebolo nikde voľné. Po vrátení som našiel za oknom listocek od zamestnancov tohto podniku, ze to posunuli na mestskú políciu. Predpokladám, že spravili aj foto. Neriešil som to.

Dnes prislo mi predvolanie na mestskú políciu - avsak tam sa uvádza, že som porušil značku B1. Značka B1 (zákaz vjazdu) tam je, ale asi 50 m dalej, a tam som určite s autom nešiel.

Chcem sa Vás opýtať na radu, ako argumentovať na polícii, ako to tam beží, aby som náhodou nieco nepodpísal a nezaplatil viac ako treba.
ivka70
15.01.20,17:44
Mestsku....
charles91
15.01.20,17:47
Dakujem za upozornenie, opravil som to.
pavol54
15.01.20,18:22
Nech ti predložia dôkaz že porušil ustanovenie dnes sa všetko fotí aj oni. Iný problém je státie na vyhradenom parkovisku
charles91
15.01.20,18:48
Ono to je parkovisko, len je tam dodatková tabula, že pre zamestnancov.
V predvolani sa píse o zákaze vjazdu. Neviem, či za to nie su aj rozličné pokuty.
buchač
15.01.20,18:53
Čo chceš vlastne argumentovať...veď :
- pokuty sú jasne stanovené od - do
- prídeš
- zacvakáš
- odídeš
charles91
15.01.20,19:00
Co je nezrozumitelne ?
V predvolaní mam porusenie zákazu v jazdu.

V skutočnosti - parkoval som na parkovisku pre zamestnancov, zákaz v jazdu som neporusil.

Preto sa pýtam, ci su za to rozdielne pokuty, a ak áno, čim argumentovať aby som neplatil za vyšší priestupok, ktorý som nespravil.
pavol54
15.01.20,19:07
ešte raz: nemôžeš dostať pokutu za to čo si neporušil, treba si naštudovať vyhlášku
charles91
15.01.20,19:09
Parkoval som na mieste vyhradenom pre zamestnancov. Neviem kolko je za to taxa.
pavol54
15.01.20,19:09
predpokladám že tam majú kameru a je to aj verejne oznámené
buchač
15.01.20,19:11
Čomu si nepochopil ?
Prebehni si cenník za jednotlivé porušenia zákazových značiek...budeš v obraze.
ivka70
15.01.20,19:13
A nie je to nahodou tak, ze ak nie si zamestnanec, nemal si na to parkovisko vobec vojst a toho sa tyka ten zakaz? A ze to presne maju na kamere?
charles91
15.01.20,19:32
ivka70 - nie je tam uvedená konkrétna značka B1 čo som neporušil. To parkovisko je verejne dostupné vedľa cesty. Len tie miesta boli vyhradene pre zamestnancov. Na predvolanie este mam len mám isť.

buchač - zakaz vjazdu - 50 Eur, Parkovanie na mieste pre zamestnancov som nenasiel. Predpokladám že ostatné priestupky od 10-30 €.
buchač
15.01.20,19:36
charles91 (Dnes 21:32)
buchač - zakaz vjazdu - 50 Eur, Parkovanie na mieste pre zamestnancov som nenasiel. Predpokladám že ostatné priestupky od 10-30 €.
================
Vrelo doporučujem sa nejak s nimi nebaviť...tých 10 € hore dole jedného nespasí...zaplatíš a budeš mať s papučkármi pokoj.
vicktor
16.01.20,07:17
Za parkovanie ta neobvinili, ale za porusenie zakazu vjazdu. Tak sa nesamoudaj, aby si neplatil dve pokuty.
Da sa dostat (dostal si sa) na parkovisko z inej strany? Tak argumentuj tymto, ze zakaz si neporusil.
Chobot
16.01.20,07:49
Keďže nevieš, čo očakávať na priestupkovom konaní, tak ja by som išiel na to parkovisko a pofotil by som ho rovnako ako prístupové cesty a príslušné značky. Aby sa nestalo, že ti budú tvrdiť, že je tam zákaz vjazdu a žiadna značka tam nie je. Aby si mal obrazovú argumentáciu.
pavol54
16.01.20,08:02
Presne, takto chceli odo mňa aby som platil na parkovisku a ja som im vysvetlil že 15 m pred odbočením v smere jazdy musí byť značka "P aj s dodatkovou" že platené (tá dodatková chýba je len pri parkovacích hodinách) odvtedy ak mi napíšu tak im posielam mail a odchádzam ako víťaz
Nandrolon
16.01.20,09:50
Zákaz neriešim. Ak si neporušil a oni to nepreukážu, tak nebudeš nič platiť pre dôkaznú núdzu.
Ešte k tomu "vyhradenému parkovisku". Nedávno sa v jednej skupine na FB riešilo niečo podobné, že ktosi dostal papuču, za to, že stá na "RESERVE". Keďže to nebolo bližšie špecifikované, pre koho je to "RESERVE", tak bolo označenie neplatné a tým pádom tam môže parkovať každý.
Bolo tam uvedený aj konkrétny názov firmy, o ktorých zamestnancov sa jedná? Lebo v opačnom prípade môžeš povedať, že aj ty si zamestnanec. Síce inej firmy, ale nevadí...
pavol54
16.01.20,12:10
Alebo išiel na pohovor, myslel že bude prijatý, tak už čerpal benefity:)
charles91
16.01.20,17:12
Ak rovno začnu že som parkoval na mieste vyhradenom pre zamestnancov, tak to priznam a hotovo.
Len predpokladám, že ma budu pýtať rovno vysvetlenie, a poviem, že neviem o ničom, a potom mi ukazu foto ako stojim pre zamestnancov, tak to bude blbé.
charles91
16.01.20,17:18
Na dodatkovej tabuli bol aj názov firmy. Zamestnanec tej firmy odfotil auto a za stierač mi dal ešte lístok - napísane, že to podá na mestskú políciu.
buchač
16.01.20,17:59
Zbytočne hľadáš nejaké riešenie, že ako z kola von...proste nemáš šancu.
Ale skús sa odvolať voči pokute.
Pochodíš ešte horšie = pokuta bude automaticky zvýšená.
dmc
16.01.20,20:51
ale ved priestupok este ani len nebol zisteny ani objasneny...a ty uz o pokute.
buchač
16.01.20,21:01
Hehehehe...vždy je lepšie byť pripravený ako prekvapený.
pavol54
17.01.20,09:14
policajti bez rozdielu sú oje....či veď pre hodnotenie riešia aj mŕtvych ako priestupcov (včera TV) on potrebuje bod a pokutu od hlúpejších. (Mr Bean mal prekladaciu dopravnú značku:)) zober vyhlášku a bráň sa (ak si myslíš že máš pravdu)
dmc
17.01.20,20:29
naozaj vsetci bez rozdielu ? to fakt ? no taketo nieco.
buchač
17.01.20,20:40
dmc (Dnes 22:29) naozaj vsetci bez rozdielu ? to fakt ?
=================
Ja s tým nesúhlasím...to je fakt.

Ale je fakt, že mestický poliši sú len papučkári a výpalníci...v nie jednom prípade aj drzí.
Dopravní poliši sú tiež kapitola sama o sebe.
Niekedy sú v tom nevinne, nakoľko sú tlačení do dávania pokút.
No niekedy sú zbytočne aktívni.
Osobne som sa za tie roky ešte nestretol s tým, že by mi bolo udelené ústne napomenutie...vždy som fásol pokutu.
lujza.j
17.01.20,21:12
Ani ja nesuhlasim....
ale papučku som veru fásla od papučkarov...
pavol54
18.01.20,05:51
dmc -mám osobnú skúsenosť pri výkone ich povinností som sa ešte nestretol s poctivým prístupom a najhorší sú tí nadbohovia- vyslúžilci. To by som tu mal dve strany ale dôležité si obhájiť pravdu citáciou §, aj keď im vyhovuje ich pravda