romano2233
15.01.20,21:13
Dobrý deň,

manželke prišla úradná zásielka z okresného súdu.
Sme vo veku do 45 rokov, dieťa-chlapec je už z domu,
sme bez komunikácie a zrelí na rozvod,
obaja sme obyčajným spôsobom zamestnaní, bez iných aktivít,
máme spoločný byt, minimum peňazí,

chcem sa opýtať, čo jej to mohlo prísť,

napadá ma napr.:
1. z pohľadu jej rodiny:
rodičia jej pred časom takmer súčasne zomreli -zdedila dom,
problémy s dedením -po hádkach sa dohodli
2. z pohľadu nášho stavu doma:
niečo k stavu doma? alebo niečo k majetku? niečo čo sa dotkne aj mňa?

netuším čo by bežnému človeku z OS mohlo prísť..
Dáša_
15.01.20,21:25
Napríklad súdne poplatky za dedičstvo
Chobot
15.01.20,21:29
Ešte to môže byť predvolanie svedka - môže ísť o nejaký úplne cudzí prípad, alebo niečo v súvislosti so zamestnávateľom (napr. kolega podal žalobu o neplatnosť rozviazania prac. pomeru voči zamestnávateľovi).

Ale najlepšie bude, ak manželka otvorí obálku a ak sa ťa to bude týkať, tak ti to povie. Inak ťa to nemusí trápiť.
romano2233
15.01.20,21:43
Neriešia sa také veci na úrovni notára a bodka? pokiaľ viem šlo to okrem "lokálnych hádok" hladko a problémy neboli..
romano2233
15.01.20,21:46
Nekomunikujeme.. S tým zamestnávateľom by to napr. mohlo byť.. A niečo čo sa mňa môže viac týkať?
avalik
15.01.20,22:01
ak by bolo niečo v suvislosti s tvojou osobou, tak pride zo sudu aj tebe zasielka,
co sa tyka jej dedicstva, to ta nemusi zaujimat

opytaj sa jej na rovinu, co jej prislo
Chobot
15.01.20,22:31
Keď to prišlo jej, tak sa ťa to asi netýka.
romano2233
08.02.20,19:51
Neprišlo mi zatiaľ nič, tak dúfam, že sa ma to netýka. Ak si ale napr. vypočítavo nepočkala na môj žltý oznam v schránke - to by bol problém.... Je to divné, ale keď si to predstavím, tak proti tomu je človek asi bezbranný. Ako jednoducho a beztrestne je možné človeku narobiť problém. Na hrane až likvidačný.... Ďakujem teda všetkým za ochotu poradiť.
Mária27
08.02.20,20:49
Ak by zobrala tvoj žltý lístok, súd by ti to poslal znova. Pokiaľ si zásielku nepreberieš ty, nemôže byť ani rozsudok pre zmeškanie.
romano2233
08.02.20,21:47
Ďakujem veľmi pekne.
Katy a R
09.02.20,08:06
nie - neriešia sa tam súdne poplatky, ten je zvlášť - u notára sa riešia len poplatky notárovi:)
Katy a R
09.02.20,08:13
si ozaj srandista - nekomunikuješ s manželkou - a tu ideme hádať? .. alebo len tak na pobavenie?
Nuž ak teda nechceš sa jej spýtať - tak nebuď zvedavý - týka sa to manželky, keď to prišlo jej!!! Ja si myslím (kukla som do sklenenej gule), že Dáška trafila klinec po hlavičke;)
romano2233
09.02.20,12:31
:) nj, hlúpo som to napísal... -myslel som tým: že dedičské veci sa riešia iba u notára - aj s poplatkami jemu. Pokiaľ samozrejme niečo nerieši súd: napr. že sa nedohodnú... Ale viem že oni sa napokon určite dohodli...
Katy a R
09.02.20,12:36
však ak sa dohodli - tak jej už aj súd poslal, že koľko treba zaplatiť - príslušný poplatok:)
romano2233
09.02.20,12:36
Dúfajme že je to všetko ok, ak sa to netýka mňa, ma to ozaj nezaujíma...
buchač
09.02.20,12:41
Katy...to nie je na srandu...to je už asi aj paranoja. ;) ...a furt kŕmi hentú stupídnu "tému"...
romano2233
09.02.20,12:58
Takže beriem to tak, že poplatky za dedičstvo oznamuje súd, hm - myslel som že všetko sa vyrieši u notára - a súd je iba na "problémové dedičstvá"... Veľmi pekne ďakujem.
romano2233
09.02.20,13:05
Katy (a iní) mi poradila - na rozdiel od teba - ver tomu, že sú veci, kde aj tebe nie je jasno - a mne je... Ale je možné, že také niečo úplne vylučuješ...
buchač
09.02.20,13:12
Mne je jedno jak lanský sňah...ALE rozhodne tu nevidím od nikoho žiadnu radu.
Vidím len a len nejaké tápanie, nejaké dedukcie...a nič iné....dokonca pozeranie do sklenenej gule, ale radu veru nie.

Vidím tu len a len občasné (tvoje) špekulácie, ktoré trvajú už vyše troch týždňov.
romano2233
09.02.20,13:35
Ja tu vidím moje zadanie - nie je tam iba jednoduché: "čo by asi tak mohlo prísť?" ale načrtávam konkrétne body = situáciu. Tí ktorí sa vyznajú, z toho vyrozumeli, že by mohlo ísť o oznámenie o poplatku. Tým je mi jedno, presne ako tebe lanský sňah, čo prišlo manželke, hlavné že je cesta, že sa to netýka mňa. Nazvi to paranojou, čím chceš - ale až budeš v mojej situácii. Inak ja som tému neoživoval - len som počkal, či ešte niečo nepríde a po nejakej dobe som tu poďakoval -z čoho vzišli iné príspevky.
Ďakujem veľmi pekne ešte raz tým, ktorí ochotne poradili.
kopretinka
09.02.20,15:43
A čo jej teda prišlo?
misoft
09.02.20,15:47
No predsa niečo od OS. :D
pavol54
09.02.20,16:00
zo súdu chodí zásadne modrý oznam o nezastihnutí a až potom na druhý deň žltý o nedoručení
ing.mistina
09.02.20,17:42
exekúcia, mohla niekoho uraziť -žaloba, svedecká výpoveď /niekto ju označil ako svedka nie jakej udalosti/, sprenevera, možnosti je veľa. Spýtaj sa jej. Ale asi nevychádzate. Tak odpoveď nebude.